Popularne

Artykuł

Internet

Jak korzystać z Messengera bez konta na Facebooku?

Jak korzystać z Messengera bez konta na Facebooku?

Korzystanie z komunikatorów oraz mediów społecznościowych, jest dziś powszechne tak samo jak dostęp do sieci internetowej z urządzeń mobilnych.

Messenger logowanie bez Facebooka – czy to możliwe?

Do końca roku 2019 aplikacje Messenger oraz Facebook można było instalować niezależnie. Dla użytkowników Internetu oznaczało to, że posiadanie komunikatora Messenger nie musi oznaczać posiadania konta w serwisie Facebook. W praktyce osoby, które nie miały konta na Facebooku mogły zainstalować komunikator Messenger. Użytkownik mógł stworzyć w nim swój profil, umożliwiający wymianę wiadomości tekstowych i nawiązywanie połączeń video z innymi użytkownikami. Dziś w regulaminach aplikacji zastosowane zmiany ograniczyły tego typu procedery. Aby korzystać z Messengera, trzeba być użytkownikiem Facebooka. Messenger bez FB? Jest to możliwe tylko dla osób, które posiadały wcześniej konto w serwisie Facebook.

Messenger bez Facebooka 2023 – jakie zmiany?

Od 2020 roku nie da się korzystać z Messengera bez konta na Facebooku. Dziś bez przeszkód można zainstalować aplikację mobilną Messenger na urządzeniu bez instalowania aplikacji Facebook. Warunkiem jest jednak posiadanie konta FB. W 2023 roku nie skorzystasz z Messengera jeśli nie posiadasz konta na Facebooku. Jeśli Twoje konto na FB zostało dezaktywowane możesz zainstalować Messenger lub zalogować się do niego na dowolnym urządzeniu. Twoje konto w Messenger będzie działało. Jeżeli natomiast nie ma Twoich danych w Facebook, a to oznacza że nie możesz zalogować się, podając swój e-mail (ten sam co w przypadku konta na FB). Jeżeli zatem nigdy nie miałeś konta na FB, nie skorzystasz z Messengera. 

Messenger bez FB – czy widać status aktywności?

Dziś nie jest możliwe założenie Messengera bez Facebooka. Do końca 2019 roku możliwe było zainstalowanie samej aplikacji Messenger. Obecnie, aby zalogować się do Messengera musisz posiadać konto w FB. Wyjątkiem jest sytuacja, w której Twój profil w FB został czasowo dezaktywowany. Jeśli formalnie nie ma Cię na Facebooku, ale Twoje konto, z którym chcesz zsynchronizować Messengera istnieje i było wcześniej użytkowane, możesz zalogować się do komunikatora nie będąc widocznym w FB. Zalogowanie do Messengera nie będzie jednoznaczne z dostępnością w serwisie FB, Twoi znajomi w przypadku wybrania takiej opcji nie zobaczą statusu Twojej aktywności. Będzie to oznaczało jednocześnie, że i Ty nie zobaczysz statusu dostępności swoich znajomych oraz osób, z którymi wcześniej korespondowałe/aś w Messengerze.

Jak założyć Messengera bez Facebooka?

Jeżeli zastanawiasz się jak zainstalować Messenger bez Facebooka, to jest to możliwe gdy Twoje konto znajduje się w bazie serwisu. Dla osób, które nie posiadają i nie posiadały konta w FB Messenger jest obecnie niedostępny. Zlikwidowano możliwość pobierania aplikacji mobilnej oraz standardowej dla użytkowników, którzy nie są związani z Facebookiem. Dzięki temu nie jest możliwe posiadanie którejś z tych aplikacji oddzielnie. Możesz jednak być niewidoczny/a na FB podczas korzystania z Messengera. To obecnie jedyna możliwość, aby korzystać z Messengera bez aktywnego konta na portalu Facebook.

Jak odzyskać konto na Messengerze bez FB?

Jeśli Twoje konto w serwisie Facebook zostało dezaktywowane możesz wciąż korzystać z Messengera. Wiesz z pewnością, że konto na FB można na jakiś czas zamknąć czyli czasowo zlikwidować. Oznacza to niewidoczność w bazie serwisu dla znajomych oraz osób spoza grona znajomych. W serwisie formalnie nie ma Twojego konta, jednak jest możliwość, aby je przywrócić. Oznacza to, że Twoje dane z posiadanego konta znajdują się w bazie serwisu. Dzięki temu możesz odzyskać konto w Messengerze bez aktywowania konta Facebook. Musisz ściągnąć aplikację mobilną Messenger lub wersję na komputer (stacjonarną) i zalogować się, podając adres mailowy ten sam, który użyty został do utworzenia konta w FB. Dzięki temu możesz korzystać z Messengera mimo dezaktywacji konta na Facebooku. Bez posiadania konta nie ma możliwości zalogowania do Messengera.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *