Google to jedna z najbardziej popularnych wyszukiwarek, która rozwija się w zatrważającym tempie. Coraz częściej zwraca ona uwagę na wyszukiwanie semantyczne, które zaczyna odgrywa ogromną rolę w wynikach wyszukiwania. W końcu chodzi już nie tylko o słowa kluczowe, ale również kontekst myślowy użytkownika. Czym dokładnie jest Google Knowledge Graph? Odpowiadamy.
Spis treści
Czym jest Google Knowledge Graph?
Google Knowledge Graph po polsku oznacza graf wiedzy Google. To innowacyjne rozwiązanie, którego celem jest usprawnienie wyszukiwania. Funkcjonuje już od 2012 roku, a jego użytkowanie pozwala na osiągnięcie wielu korzyści. Wiele osób zastanawia się czym tak właściwie jest Google Knowledge Graph? Otóż jest to panel wiedzy, który wyświetla się po prawej stronie wyników wyszukiwania. Pojawiają się tam istotne informacje wraz z grafiką czy zdjęciami. Pozwala to na uzyskanie szybkiej odpowiedzi na pytanie, np. kim jest dana osoba lub firma. To pewnego rodzaju baza danych, która zbiera informacje na podstawie wyszukiwań i prezentuje je po prawej stronie wyników. Google Knowledge Graph zbiera informacje z wielu stron, łącząc je i udostępniając publicznie, a wszystko dzięki algorytmom wyszukiwarki.
Po co nam Google Knowledge Graph?
Tak jak wspomnieliśmy Google Knowledge Graph to baza wiedzy, której celem jest ułatwienie funkcjonowania użytkownikom w sieci. Wpisując wyszukiwaną frazę możliwe jest uzyskanie szybkiej informacji, bez konieczności przeskakiwania ze strony na stronę. To również brak konieczności szukania potrzebnych informacji w długich artykułach i klikania w kilka stron. Takie działanie może być uciążliwe, zabierać wiele czasu i dezorganizować życie. Google Knowledge Graph daje szerokie możliwości, ułatwia życie i wyklucza problem przechodzenia ze strony na stronę, co może znacznie uprościć codzienną pracę czy przeglądanie stron internetowych.
Google Knowledge Graph – czy przydaje się SEO?
Warto wiedzieć, że Google Knowledge Graph nie generuje kliknięć, a jedynie wyświetlenia, co z perspektywy właściciela witryny może być wyjątkowo niezadowalające. Okazuje się, że graf wiedzy daje możliwość znalezienia się na samej górze wyszukiwania, a wszystko dzięki treści o odpowiedniej wartości dla użytkownika. Google wybierając dane treści, jako przydatne i powiązane może je pogrubić przez co przyciągnie większą liczbę użytkowników. Mamy tu na myśli treści blogowe. Jeśli będą przydatne, odpowiednio zweryfikowane i poprawne, dana witryna może zyskać naprawdę wyjątkową pozycję w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu liczba wyświetleń będzie sukcesywnie rosła, co może przełożyć się również na zwiększenie liczby kliknięć. Warto zwrócić uwagę, że wyświetlanie treści danej witryny przez Google może budować pozytywny wizerunek marki, dlatego dla wielu osób Google Knowledge Graph jest niezwykle przydatną bazą wiedzy, szczególnie jeśli chodzi o użytkowników, który szukają rzetelnych informacji i szybkiej odpowiedzi na pytanie.
Podobne artykuły
Today's pick
DevOps Engineer: Kluczowa rola w przyspieszaniu dostarczania rozwiązań IT
W świecie IT DevOps Engineer jest uważany za prawdziwego renesansowego człowieka. Ten specjalista musi posiadać solidne zaplecze technologiczne, znać języki…
Jak zarządzać projektami IT? Wybrane metodyki
Zarządzanie projektami IT obejmuje szereg działań mających na celu skuteczne planowanie, organizowanie i kontrolowanie projektów w branży informatycznej. Istnieje wiele…
Bill Gates – czym zajmuje się teraz legenda branży IT?
Bill Gates, jeden z najsłynniejszych ludzi naszych czasów. Geniusz komputerowy, milioner, osobowość, filantrop. Dla wielu osób rewolucja informatyczna ma dwóch…
Co to jest software house?
Jeśli poszukujemy specjalisty, który stworzy dla nas zaawansowany system, bądź aplikację mobilną, to powinniśmy zgłosić się do software house’u. W…
Dlaczego wybieranie przez największe firmy systemów CMMS jest dowodem na ich skuteczność i użyteczność?
Każda firma zorientowana na rozwój i utrzymanie swojej przewagi konkurencyjnej na rynku musi prędzej czy później skorzystać z nowoczesnego wsparcia…
Gdzie najtańszy abonament bez telefonu?
Korzystanie z usług telefonicznych w ramach abonamentu jest nie tylko wygodne, ale również opłacalne. Na co zatem zwrócić uwagę przy…
Mobilne kasy fiskalne – kiedy warto zainwestować w taki sprzęt?
Każdy przedsiębiorca, który prowadzi sprzedaż towarów bądź usług osobom fizycznym, nieprowadzącym działalności gospodarczej i osiąga z realizacji takiego biznesu obroty…
Kiedy dojdzie mój przelew? Sesje przychodzące w polskich bankach
Wykonanie przelewu nie oznacza jego natychmiastowego dotarcia do odbiorcy. Sprawdź, jak długo trzeba oczekiwać na realizację przelewu. Spis treściSesje rozrachunkowe…
Czym jest wash trading na giełdach kryptowalutowych i jak go rozpoznać?
Kryptowaluty dostępne są dla użytkowników stosunkowo krótki czas, a zasady ich obrotu często nie są wystarczająco uregulowane. Właśnie przez to…
Laptop w leasing czy na raty? Podpowiadamy
Laptop to podstawowe narzędzie pracy biurowej. Można kupić go za gotówkę, lecz lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania…