Popularne

Artykuł

IT

Jak rozpocząć naukę programowania komputerowego

Jak rozpocząć naukę programowania komputerowego

Wielu z nas chętnie uczy się języków programowania komputerowego z własnych powodów. Jeśli uważasz, że nauka tych języków jest trudnym zadaniem, to możesz się nie mylisz. Z różnymi samouczkami, kursami i książkami dostępnymi online, nauka języka komputerowego to już nie lada wyzwanie.

Jedyną trudnością jest to, że musisz być sumienny i cierpliwy w procesie uczenia się, a następnie musisz być przygotowany do opanowania języka.

Dowiedz się, dlaczego chcesz nauczyć się kodowania

Kiedy już odpowiesz na to pytanie, pomoże Ci to określić właściwy kierunek i liczbę godzin, które musisz poświęcić na codzienną naukę. Na przykład, jeśli chcesz zostać profesjonalnym programistą, wtedy właściwym ćwiczeniem będzie udział w kursie online.

Jeśli chcesz tworzyć gry, to wystarczy samouczek online. Tak więc, to wszystko zależy od celu, który chcesz spełnić, aby wybrać odpowiednią krzywą uczenia się.

Wybierz odpowiedni język

Wybór języka będzie zależał od celu, dla którego chcesz się go nauczyć. Jeśli dopiero zaczynasz naukę języka programowania komputerowego, wybierz coś, co jest bardziej przyjazne dla początkujących, jak Python czy może Java.

Jeśli chcesz napisać aplikację iOS, musisz nauczyć się Swift. Jeśli bardzo poważnie podchodzisz do programowania, to możesz zacząć od C. Nawet języków wysokiego poziomu, takich jak C# i Python, można się łatwo nauczyć.

Zacznij cierpliwie

Nie opanujesz języka w ciągu jednego dnia. Jest to proces długotrwały i musisz być cierpliwy wobec swoich postępów. Możesz podzielić swój projekt nauczania na proste części i zacząć każdą z nich od zera.

Istnieje wiele filmów wideo i kursów online, które pomogą Ci w przygotowaniu się do nauki. Jeśli to jednak nie pomoże, możesz przestawić się na inną metodę, ale nie poddawaj się.

Ćwicz na aplikacjach językowych

Nawet ci, którzy uczą się języka obcego używają takich aplikacji internetowych, które pomagają im w ich przygotowaniu. Te aplikacje są bardzo przydatne, ponieważ krok po kroku prowadzą Cię do przodu i pomagają zmierzyć Twoją skuteczność.

Jedną z takich aplikacji jest Scratch. Nawet dziecięce aplikacje animacyjne pomogą Ci zrozumieć podstawy programowania.

Ucz się online

Jeśli nie chcesz inwestować w żadne płatne poradni, to nauka online będzie bardzo pomocna. Na przykład doksi.net to elektroniczna biblioteka dla studentów, która zapewni Ci wnikliwą platformę edukacyjną.

Istnieje wiele internetowych stron szkoleniowych, które nauczą Cię tworzenia swojego pierwszego programu. Będziesz musiał znaleźć internetowe materiały do nauki samemu i wyznaczyć sobie punkt wyjścia.

Wybierz kurs kodowania

Kurs online nauczania języków programowania komputerowego oferuje znacznie lepsze doświadczenia niż samouczki online. Kursy te są przeznaczone dla studentów w taki sposób, aby przez pewien czas uczyli się podstaw języka.

Możesz uczyć się z bezpłatnych podręczników programowania

Referencyjne książki zawsze przydają się, gdy tylko utkniesz w problemie. Szukaj różnych darmowych stron internetowych z książkami, które oferują tego rodzaju podręczniki. Istnieje wiele stron internetowych, które mają dużą kolekcję e-booków obejmujących aż 24 języki programowania.

Poświęć trochę czasu na zabawę w kodowanie gier

To okaże się najprostszym sposobem nauki języka programowania. Znajdziesz tu kilka samouczków, które nauczą Cię budowania łatwych i trudnych gier. Będą też inne strony, gdzie nauka odbywa się w formie gry.

Mentor

Mentor jest niezbędny do śledzenia postępów. Jest to bardzo pomocne, gdy natkniesz się na jakiś złożony problem. Twój mentor może Ci pomóc w znalezieniu wyjścia. Są specjalne strony internetowe, gdzie możesz nawiązać kontakt z mentorem lub nawet doradzić komuś innemu.

Podsumowanie

Jest to więc kilka podstawowych kroków, które mogą pomóc Ci rozpocząć proces uczenia się. Upewnij się, że wybrałeś odpowiedni zestaw referencji, które są łatwe i pomocne w ugruntowaniu dobrego fundamentu. Kiedy już złapiesz odpowiednią ilość zasobów, jesteś gotowy, aby przejść na swoje działania.

Podobne artykuły