Popularne

Artykuł

IT

Najbardziej popularne oferty pracy dla IT

Najbardziej popularne oferty pracy dla IT

IT to branża, która ewoluuje z każdym rokiem. Coraz to nowe technologie wychodzą na światło dzienne, a potrzeby nowoczesnego biznesu wymagają wykorzystania najbardziej zaawansowanych technik i technologii, które umożliwiają usprawnienie procesów zachodzących w przedsiębiorstwach i utrzymywanie przewagi konkurencyjnej. Z tego powodu zauważyć możemy wzmożoną ilość ofert pracy w branży IT dla poszczególnych obszarów. Które z nich są najpopularniejsze?

Programista Java, Python, JavaScript

Grupę programistycznych ofert pracy postanowiliśmy scalić w jeden duży, najpopularniejszy obecnie kierunek, na jaki decydują się adepci programowania i osoby pragnące rozpocząć swoją przygodę z IT. Spośród kilkudziesięciu wykorzystywanych języków programowania, od kilku lat na podium plasują się trzy najczęściej wykorzystywane z nich:

  • Java,
  • JavaScript,
  • Python.

Każdy z nich odpowiada innym potrzebom biznesu, jednak ich popularność wywodzi się z szerokiego zastosowania w wielu obszarach wytwarzania oprogramowania i nie tylko. Wystarczy stwierdzić, że Python obecnie wykorzystywany jest nie tylko w procesie projektowania i pisania aplikacji, ale też w obszarze Data Science, w branży medycznej, biotechnologicznej czy finansowej. Ze względu na dużą popularność tych technologii, nie możemy obecnie narzekać na brak ofert pracy na stanowiska programistów tych trzech, ale też wielu innych języków programowania.

Tester Oprogramowania

Pierwsza praca w IT – gdzie szukać i czy jest to możliwe bez doświadczenia? Oferty pracy testera aplikacji przeżywają obecnie swój rozkwit, co jest doskonałą informacją dla wszystkich osób, które pragną rozpocząć pracę w IT, a nie czują się jeszcze na siłach, by zaprezentować swoje kompetencje programistyczne podczas rekrutacji IT.

Stanowisko testera aplikacji jest doceniane dopiero od kilku lat, gdy obszar User Experience i User Interface rozwijały się. Zauważono, że jednym z kluczy do sukcesu jest zadowolenie użytkownika końcowego z w pełni funkcjonalnego oprogramowania, które nie przejawia oznak złej jakości. Testerzy są odpowiedzialni za wyłapywanie wszelkich błędów i nieścisłości aplikacji czy strony internetowej, które powinny być naprawione przez programistów jeszcze przed premierą. Obecnie każda firma wytwarzająca oprogramowanie poszukuje testerów, którzy posiadają kompetencje manualnego lub automatycznego testowania oprogramowania.

Specjalista ds. Bezpieczeństwa IT

Wzrost znaczenia internetu w naszym życiu sprawił, że przestrzeń cyfrowa jest obecnie najlepszym miejscem do popełniania przestępstw różnego typu. Kradzież danych, przejmowanie kont bankowych, profili społecznościowych to tylko wierzchołek góry lodowej cyberprzestępczości, która z każdym rokiem zwiększa swój udział.

Jest to powód, dla którego coraz więcej firm informatycznych decyduje się na inwestycje w specjalistów zabezpieczających oprogramowanie przed takimi atakami. Bezpieczeństwo IT to bardzo szeroki obszar, który daje obecnie ogromny potencjał wszystkim osobom chętnym do pracy w IT.

Data Scientist

Szybkie i skuteczne przetwarzanie dużych zbiorów danych to w dzisiejszych warunkach rynkowych klucz do podejmowania trafnych decyzji biznesowych, a co za tym idzie, utrzymywania swojej przewagi konkurencyjnej. Z tego tytułu ostatnie dwa lata to dynamiczny rozwój dziedziny nauki i IT, jakim jest Data Science. Specjaliści Data Science to osoby, które działają na pograniczu technologii IT, statystyki oraz biznesu. Ze względu na dość rozległe kompetencje, które są wymagane na takim stanowisku, organizacje są w stanie zaproponować bardzo dobre warunki zatrudnienia.

Architekt Systemów Informatycznych

Choć wykorzystywanie systemów informatycznych w firmie to obecnie standard, z czasem dotychczasowa architektura może okazać się niewystarczająca. Nowoczesne technologie, które są obecnie wymagane do prowadzenia biznesu, niejako wymuszają zatrudnianie specjalistów, którzy zapewnią optymalny projekt systemu i będą sprawowali nad nim opiekę. Z tego powodu stanowisko Architekta Systemów Informatycznych zyskuje na popularności wśród ofert pracy branży IT.

Obecnie prawie każdy zespół projektowy zatrudnia architekta IT, który jest nadrzędną osobą podczas wprowadzania jakichkolwiek innowacji technologicznych w firmie.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *