Popularne

Artykuł

Technologia

Infokioski – jakie mają możliwości i kiedy są niezastąpione?

Infokioski – jakie mają możliwości i kiedy są niezastąpione?
fot. Dasoft

Infokioski to nowoczesne urządzenia, które pozwalają użytkownikom na pozyskanie informacji, najczęściej na temat miejsca, w którym się znajdują oraz na załatwienie wielu spraw związanych z dokonaniem płatności, uzyskaniem biletów czy wydrukiem dokumentów. Stały się one ciekawą alternatywą dla drukowanych ulotek czy folderów informacyjnych, ale również dla przenośnych urządzeń, które ze względu na niewielkie rozmiary ekranu mają ograniczenia odnośnie prezentowanych treści. Infokiosk to samoobsługowe urządzenie elektroniczne, nie wymagające zatrudniania pracownika, jest więc maksymalnie bezpieczne także w czasach pandemii i w okresach wymagających ograniczania kontaktów międzyludzkich.

Infokioski (informatory multimedialne) – jakie mają możliwości?

Informator multimedialny, zwany też infokioskiem, może być sformatowany wg indywidualnych wymagań klienta. Wśród licznych możliwości tego rodzaju urządzeń wymienia się:

 • całodobowe ciągłe funkcjonowanie, niezależnie od godzin pracy biura/instytucji/obiektu użyteczności publicznej w budynku których jest usytuowany
 • intuicyjną obsługę
 • łatwą aktualizację danych
 • czytelną i efektowną formę prezentacji
 • bezpieczeństwo danych zawartych w informatorze
 • możliwość dowolnej aranżacji obudowy oraz konfiguracji funkcji dodatkowych urządzenia
 • atrakcyjny, prestiżowy i nowoczesny wygląd
 • wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne

Szeroka funkcjonalność infokiosków umożliwia im drukowanie biletów, zdjęć, informatorów turystycznych czy inny dokumentów. W urzędach, infokioski wyposażone w terminale umożliwiają dokonanie płatności. Modele wyposażone w głośniki umożliwiają uzyskanie informacji również w formie głosowej, co jest nieocenione dla osób niewidomych lub niedowidzących. Informatory multimedialne mają także funkcję wyboru języka, co ułatwia zdobywanie informacji lub załatwianie spraw w urzędach obcokrajowcom. W budynkach użyteczności publicznej infokioski mogą drukować numerki i dzięki temu pełnić funkcję porządkującą oczekujących w kolejce interesantów.
Infokioski z funkcją badania satysfakcji i opinii umożliwiają dokładne badanie jakości obsługi klienta, tworząc system pomiarowy tak aby podnosić poziomu obsługi i wypracować odpowiednie standardy.

fot. Dasoft

Infokioski – gdzie znajdują praktyczne zastosowanie?

Infokioski znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie godziny pracy biur/instytucji/obiektów użyteczności publicznej jest ograniczona, a potrzeba zdobycia informacji czy załatwienia sprawy
przez petentów może wymagać natychmiastowego działania. Informator multimedialny zdaje egzamin także tam, gdzie duże natężenie ruchu petentów wymaga uporządkowania go za pomocą numerków, np. w urzędach miasta, urzędach paszportowych, w gabinetach analitycznych i lekarskich itp. Szerokie zastosowanie mają również infokioski umiejscowione w galeriach handlowych. Wyposażone w mapę, pomogą znaleźć klientowi konkretny sklep, są też idealnym miejscem by poinformować go o aktualnych akcjach promocyjnych w ciekawy i niebanalny sposób. Również instytucje o charakterze kulturalnym jak kina, muzea, teatry, hale koncertowe chętnie korzystają z oferowanych przez infokioski możliwości. Trudno wyobrazić sobie lotnisko, dworzec czy punkt informacji turystycznej bez informatorów multimedialnych z opcją wyboru języka.

Informatory multimedialne bywają niezastąpione

Jak wynika z powyższych informacji, samoobsługowe elektroniczne informatory multimedialne bywają naprawdę niezastąpione. Dlaczego?

 • nie wymagają zatrudniania pracownika, są więc maksymalnie bezpieczne także w czasach pandemii i w okresach wymagających ograniczania kontaktów międzyludzkich
 • funkcjonują całodobowo (w systemie ciągłym), niezależnie od godzin pracy biura/instytucji/obiektu użyteczności publicznej w budynku, w którym są usytuowane
 • umożliwiają uzyskanie informacji również w formie głosowej, co jest nieocenione dla osób niewidomych lub niedowidzących
 • mają funkcję wyboru języka, co ułatwia zdobywanie informacji lub załatwianie spraw w urzędach obcokrajowcom
 • są intuicyjne w obsłudze i umożliwiają szybki dostęp do poszukiwanych informacji
fot. Dasoft

Autorskie infokioski firmy Dasoft – dlaczego warto je wybrać?

Samoobsługowe elektroniczne informatory multimedialne to urządzenia nieodzowne we współczesnej przestrzeni publicznej. Firma Dasoft oferuje autorskie infokioski opracowywane wg indywidualnych wymagań klientów. Informator Multimedialny, profesjonalne, samoobsługowe urządzenie do przekazu danych w zakresie zdefiniowanym przez użytkownika, za pośrednictwem czułego na dotyk monitora, wpływa zarówno na komfort pracy urzędników czy sprzedawców – umożliwiając im maksymalne zaangażowanie się w sprawy wymagające ich osobistej uwagi – jak też na poczucie dobrostanu klientów, którzy są w stanie szybko i samodzielnie zdobyć niezbędne informacje, dokumenty czy bilety kolejkowe.

Autorskie infokioski Dasoft to możliwość dowolnej aranżacji obudowy oraz konfiguracji funkcji dodatkowych urządzenia oraz atrakcyjny, prestiżowy i nowoczesny wygląd. Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń co do ich umiejscowienia, podobnie jak możliwości ich zastosowania. Do tego infokioski są bardzo trwałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, nie zachodzi więc ryzyko, że mogą zostać zniszczone przez wandali.

fot. Dasoft

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *