Popularne

Artykuł

Technologia

O czym trzeba pamiętać tworząc stronę internetową?

O czym trzeba pamiętać tworząc stronę internetową?

Stworzenie dobrej strony internetowej to podstawa, jeśli chcesz mieć przyjazną wizytówkę swojego biznesu. Do takiego zadania przydatna jest obszerna wiedza z różnych zakresów, ponieważ nie jest to zadanie łatwe. Z tego artykułu dowiesz się, o czym należy pamiętać, tworząc ciekawą i przede wszystkim skuteczną stronę internetową, która pomoże Ci zdobywać nowych klientów.

Od czego zacząć?

Nie wszyscy są w stanie stworzyć sobie samemu taką stronę, ponieważ mimo najszczerszych chęci, nie posiadają oni odpowiedniej wiedzy ze wszystkich obszarów, które potrzeba umieć, tworząc strony. Wówczas lepiej będzie, jeśli powierzy się to zadanie specjalistom. Agencja marketingowa Cluegroup stworzy dla Ciebie stronę internetową dopasowaną do Twoich potrzeb. To specjaliści zajmą się wybraniem serwera, wykupieniem domeny i stworzeniem strony zgodnymi z wytycznymi Google.

Elementy, o których trzeba pamiętać tworząc stronę

Poniżej znajdziesz kilka naprawdę ważnych elementów, na które warto zwrócić uwagę, zabierając się do tworzenia strony internetowej. Pamiętaj jednak, że tym wszystkim, jeśli powierzysz to zadanie agencji marketingowej lub po prostu specjalistom, zajmą się kompleksowo inni.

Hosting

Na to, jak szybko wczytuje się nasza strona internetowa, mają wpływ serwery. Nie warto na nich więc oszczędzać. Na rynku dostępne są hostingi darmowe, ale z takich nie polecamy korzystać. Najlepiej doradzić się albo specjalistów, który hosting wybrać, albo jeśli zajmujemy się tworzeniem strony sami, to wybrać rozwiązanie ze średniej półki cenowej. Już takie oferują odpowiednią szybkość działania strony i zapewniają, że nie zostanie ona niewczytana któregoś razu z przeładowania.

Responsywność

Twoja strona internetowa musi być użyteczna i czytelna. Nie może być czytelna tylko na komputerze, a niektórych treści na telefonie czy tablecie nie odczytywać. Responsywność oznacza dostosowanie rozmiaru grafik do rozmiaru wyświetlacza, na którym właśnie jest wyświetlana. Dzięki temu przyciągniesz więcej użytkowników na swoją stronę, ponieważ będą wiedzieli, że na każdym urządzeniu dostaną to samo.

Dobra szata graficzna

Projekt graficzny Twojej strony internetowej to bardzo ważny krok. „Nie wszystko złoto, co się świeci”, zatem nie warto wrzucać na stronę wszystkich możliwych elementów graficznych tylko dlatego, że fajnie wyglądają. Mogą być po prostu bezużyteczne. Czasami standardowe rozwiązania są lepsze i przyciągają użytkowników bardziej niż wymyślne funkcje. Szata graficzna powinna podkreślać najważniejsze elementy strony i być schludna.

Dopasowane treści

Zawartość i treści na stronie wpływają na decyzje klienta. Dlatego muszą być one przejrzyste i jak najbardziej dopasowane do odbiorców i potencjalnych klientów. To właśnie treść pracuje na Twoje zarobki, zyski. Użytkownik, wyszukując odpowiednie słowa kluczowe, przychodzi na Twoją stronę i to u Ciebie chce znaleźć odpowiedź. Dlatego Twoja zawartość strony znacząco wpływa na ruch z wyszukiwarki Google.

Optymalizacja treści pod wyszukiwarki

Pozycja stron firmowych odgrywa w marketingu online w wynikach wyszukiwania znaczącą rolę. Na początek optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek powinna opierać się na dopasowaniu słów kluczowych pod obszar, w którym się poruszasz i zawieranie ich w treści na stronie oraz np. w meta tagach i meta description. Działania, które możesz zrobić również na rzecz optymalizacji swojej strony pod wyszukiwarki, to pisanie tekstów pod SEO czy optymalizowanie grafik (opisy ALT). To wszystko to działania przydatne i na pewno podziałają na Twoją korzyść.

Wybór systemu zarządzania treścią

Wdrożenie strony internetowej odbywa się przez tzw. CMS, czyli system zarządzania treścią. Na rynku istnieją rozwiązania gotowe, czyli takie, gdzie wykupujemy licencję lub korzystamy z rozwiązań darmowych. Do tych drugich należy znany wielu osobom WordPress. W takim systemie możemy sami decydować, jak i kiedy nasza strona internetowa zostanie edytowana. Aktualizację strony, dodawanie treści na stronę, czyli tekstów czy zdjęć, można robić przez panel zarządzania treścią.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *