Popularne

Artykuł

Internet

Jak wybić się na Instagramie?

Jak wybić się na Instagramie?

Wielu użytkowników dołącza do grup i społeczności, aby zdobyć więcej śledzących na Instagramie. I to jest świetny pomysł. Pomyśl więc o swoim rynku docelowym i wyszukaj odpowiednie grupy, do których możesz być zainteresowany dołączeniem. Możesz znaleźć grupy skupiające się na podróżach, urodzie, modzie i nie tylko. W tych grupach możesz zdobyć darmowych śledzących i dużo polubień od ludzi, którzy mają wspólne zainteresowania. Ale jeśli naprawdę chcesz odnieść sukces, powinieneś odwdzięczyć się tym samym, śledząc również strony osób, które dołączają do grupy. Ta sztuczka będzie działać najlepiej w krótkim okresie czasu, podczas pierwszych kilku tygodni na platformie.

Interakcja z innymi użytkownikami

Interakcja jest jednym z najlepszych sposobów, aby zdobyć śledzących na Instagramie. Użytkownicy oczekują natychmiastowej i skutecznej komunikacji. Dlatego w przypadku firm coraz więcej osób wykorzystuje Instagram do kontaktu ze swoimi ulubionymi markami, gdy mają problem lub wątpliwości dotyczące zakupu, tak jakby był to czat z obsługą klienta. Dlatego też oferowanie natychmiastowej odpowiedzi sprawi, że Twoi użytkownicy będą szczęśliwsi, co ułatwi nie tylko lojalność klientów, ale także sprawi, że algorytm Instagrama obdarzy Cię większą trafnością i zaufaniem. Co prawda tym sposobem nie znajdziemy się na liście 100 najpopularniejszych profili na Instagramie, ale od czegoś trzeba zacząć 🙂

Używaj hashtagów we wszystkich swoich postach

Istnieje wiele wskazówek, jak używać hashtagów na Instagramie. Najważniejsze jest, aby zawsze używać ich maksymalnej dozwolonej liczby na Instagramie, która wynosi 30, i upewnianie się, że są one istotne dla Twojej niszy. Używanie popularnych hashtagów jest w porządku, ale używanie hashtagów takich jak #jedzenie nie przyniesie ci nic dobrego, jeśli twój pomysł na biznes obraca się wokół sprzedaży odzieży ciążowej. Zamiast tego, jeśli skupisz swoje hashtagi na konkretnej niszy, zwiększysz prawdopodobieństwo bycia znalezionym przez odpowiednią publiczność, co również pomoże Ci zdobyć więcej darmowych śledzących.

Śledź ludzi, którzy już śledzą Twoją konkurencję

Jeśli chcesz zdobyć więcej śledzących na Instagramie, musisz zadać sobie pytanie: kim są Twoi główni konkurenci na tej platformie? Przejrzyj ich posty, aby zobaczyć, kto komentuje ich posty. Śledź ich i zacznij wchodzić z nimi w interakcje. Pamiętaj, że wybierając konkurencję na Instagramie, najlepiej kierować się w stronę mniejszych marek. Dlaczego? Bo jeśli na przykład sprzedajesz pędzle do makijażu i próbujesz zdobyć, śledząc ludzi, którzy komentują konto Sephora, to jest prawie niemożliwe, żeby ci użytkownicy zwrócili na ciebie uwagę. Kiedy komentujesz posty osób, które śledzisz, nie komentuj ich, aby promować swoje usługi, ale po prostu, aby zaoferować swoją pomoc.

Organizuj loterie

Organizowanie loterii jest jednym z najlepszych sposobów na szybkie zdobycie śledzących. Zawsze wprowadzaj wymóg, żeby uczestnicy musieli oznaczać inne osoby, aby zyskać większą widoczność. Jeśli Twoja grupa odbiorców jest niewielka, możesz opublikować swój konkurs w określonych grupach na Facebooku lub na blogach.

Urozmaicaj swoje treści

Eksperymentuj ze zmianą formatu swoich postów, wykorzystując alternatywy w postaci wideo i obrazów, które można przesyłać na Instagram. Filmy wideo, gdy są dobrze dopracowane, mają trzykrotnie wyższy współczynnik zaangażowania niż zdjęcia, dlatego dobrze wykorzystaj to narzędzie i zadbaj o montaż tak, aby użytkownicy wchodzili w interakcję.

Bądź obecny w aplikacji

Twoja obecność w mediach społecznościowych jest bardzo ważna, jeśli chodzi o utrzymanie zainteresowania odbiorców Twoimi treściami. Nie ma sensu, jeśli stosujesz się do wszystkich wskazówek, jeśli umieszczasz zdjęcia bardzo rzadko. Aby zwiększyć swój wskaźnik zaangażowania, trzeba brać aktywny udział w aplikacji. Nie skąp „polubień” na zdjęciach innych użytkowników, komentuj, gdy masz coś istotnego do powiedzenia (bez reklam w przebraniu komentarzy). Warto również udostępniać zdjęcia z innych kont w Twojej okolicy. Kto wie, może nawet zarobisz wzmiankę z linkiem do swojego profilu.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *