Popularne

Artykuł

Internet

Rozpoznawanie piosenek online – jak zidentyfikować utwór o którym nic nie wiemy?

Rozpoznawanie piosenek online – jak zidentyfikować utwór o którym nic nie wiemy?

Muzyka jest obecna wokół nas, a piosenki, które słyszymy zapadają w pamięć. Dowiedz się, jak odszukać online utwór, którego nie znasz.

Wyszukiwanie piosenki po tekście – jak najprościej?

Piosenka, która wpadła Ci w ucho, jednak nie możesz skojarzyć jej wykonawcy i tytułu z pewnością była już wyszukiwana. Zastanawiasz się, czy możliwe jest rozpoznawanie muzyki online za darmo i w jaki sposób dowiedzieć się, co to za utwór bez szczegółowej wiedzy na jego temat? Często zdarza się, że potrafimy określić jedynie płeć wykonawcy, zanucić melodię przewodnią piosenki lub jej refrenu. Naszym tropem w kierunku jej odszukania może być fragment utworu, nagranego z radia. Jeśli potrafisz przypomnieć sobie choć jedno zdanie z piosenki to ważny krok w kierunku odnalezienia tytułu i wykonawcy.

Rozpoznawanie muzyki online Google? W przypadku, gdy znasz kilka słów tekstu piosenki możesz skorzystać z pomocy najpopularniejszej wyszukiwarki. Wystarczy, że wpiszesz w okno wyszukiwania frazę, złożoną z kilku słów tekstu i ujmiesz ją w cudzysłów, by zawęzić wyniki wyszukiwania. Do frazy dodaj słowo: tekst lub lyrics. Wyszukiwarka wyświetli wyniki, na podstawie których prawdopodobnie znajdziesz właśnie tę piosenkę. Możliwe jest również wyszukiwanie utworu na podstawie kontekstu. Jeśli wpiszesz frazę, związaną z sytuacją, w której emitowana była piosenka, uzyskasz odpowiedź w wynikach. Jeśli chodzi Ci po głowie piosenka z reklamy salonu samochodowego lub jogurtu, wpisz tę frazę w okno wyszukiwania.

Rozpoznawanie piosenek przez aplikację – jak to działa?

Apka do rozpoznawania muzyki to dziś bardzo popularne narzędzie, służące do odszukiwania utworów muzycznych online. Aplikacje działają w wersji mobilnej i dostępne są najczęściej na urządzenia, posiadające system operacyjny Android lub iOS. Jeśli chcesz zainstalować narzędzie do wyszukiwania muzyki na komputerze, musisz ściągnąć program do rozpoznawania utworów. Z pomocą takich aplikacji jak SoundHound lub Shazam możesz odnaleźć utwór muzyczny, którego fragment udało Ci się nagrać. Wystarczy przyłożyć próbkę nagrania do głośnika, by aplikacja w ciągu kilkunastu sekund odszukała piosenkę. Możesz skorzystać również z możliwości odtworzenia dźwięków, co sprawdza się szczególnie przy próbach wyszukania utworu klasycznego. Jeśli nie masz nagrania, możesz spróbować zanucić go do głośnika.

Znajdź piosenkę, którą słyszałe/aś w radio

Jeśli wyjątkową piosenkę, którą chcesz odszukać słyszałe/aś w rozgłośni radiowej, rozpoznaj muzykę dzięki dziennej playliście radiowej, dostępnej online. Wystarczy, że pamiętasz kiedy i w jakiej rozgłośni emitowany był utwór, aby dotrzeć do niego na podstawie godziny emisji. Znajdź w wyszukiwarce radiowe playlisty z konkretnego dnia, wybierz stację oraz porę emisji dźwięków. Dzięki możliwości skorzystania z bazy danych o emitowanych utworach muzycznych możesz znaleźć piosenkę, która wybrzmiała z głośników i wpisała Ci się w pamięć. Jeśli radio posiada swoją wersję online, jeszcze łatwiej będzie znaleźć utwór w historii emitowanych piosenek. Jeśli masz możliwość dotrzeć do niej szybko, prawdopodobnie znajdziesz ją na stronie głównej, obok znaczka, umożliwiającego włączenie radia online. Jeśli skończyła się jej emisja, odszukasz ją w historii playlisty.

Szukam muzyki z reklamy lub filmu – zadaj pytanie internautom

Jeśli zastanawiasz się, jak rozpoznać jaki to utwór online, ale nie znasz zbyt wielu szczegółów możesz zajrzeć na forum osób, które tak jak Ty poszukują konkretnej piosenki. Być może ktoś szukał już tego samego utworu, który Tobie wpadł w ucho i na tej podstawie znajdziesz go dzięki podpowiedziom internautów? Możesz odwiedzić portal WatZatSong lub forum AdTunes. Dzięki tym miejscom wiele osób może wymieniać się swoją wiedzą i czerpać z informacji, zamieszczonych przez użytkowników. W efekcie możesz znaleźć nie jedną, poszukiwaną aktualnie, ale wiele piosenek, które od dawna chciałe/aś usłyszeć. Zróżnicowane, unikalne informacje pozwalają odnaleźć zarówno najnowsze, jak i starsze utwory muzyczne.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *