Popularne

Artykuł

Sprzęt

Czy panele dotykowe zupełnie wyprą tradycyjne przyciski?

Czy panele dotykowe zupełnie wyprą tradycyjne przyciski?

Nowe technologie stały się nieodzowną częścią naszej codzienności. Na rynek wciąż trafiają nowoczesne rozwiązania, które mają za zadanie zapewnić użytkownikom, jak największy komfort i wygodę. Mowa tutaj m.in. o panelach dotykowych, które stopniowo wypierają tradycyjne przyciski, a w przyszłości najprawdopodobniej całkowicie je zastąpią. Zapraszamy do lektury!

Panele dotykowe to łatwość obsługi

Panele dotykowe znajdują zastosowanie w większości współczesnych urządzeń elektronicznych. Duży ekran pozwala na swobodne wprowadzanie ważnych informacji do systemu i odczytywanie pojawiających się komunikatów. Jest to szczególnie ważne podczas realizowania płatności czy sterowania systemami alarmowymi. To jednak nie wszystko — panele dotykowe są znacznie bardziej intuicyjne niż te posiadające tradycyjne przyciski np. wykonane z gumy. Wynika to m.in. z faktu, że w dzisiejszych czasach większość osób jest przyzwyczajona do korzystania ze smartfona, gdzie panel dotykowy jest po prostu standardem.

Co więcej, panele dotykowe mogą posiadać szereg dodatkowych funkcji, które wpływają np. na komfort podróżowania. Mowa tutaj o dotykowych ekranach ze wbudowanymi systemami informacji pasażerskiej, z których odczytujemy dane dotyczące bieżącego statusu podróży. Wyświetlane są na nich opóźnienia samolotów, pociągów i autobusów oraz inne kluczowe z perspektywy pasażera informacje.

Coraz częściej panele dotykowe spotkamy również jako rozwiązania typu Smart Home. Za ich pomocą możemy sterować poszczególnymi urządzeniami i ich funkcjami. Panele dotykowe pozwalają szybko zmienić parametry oświetlenia, regulować temperaturę, otworzyć i zamknąć bramę wjazdową czy nawet podlać trawnik. Możliwości jest tutaj mnóstwo, a ich liczba z roku na rok rośnie. 

Panele dotykowe to przyszłość

Nie da się ukryć, że w przeciągu kilku kolejnych lat tradycyjne przyciski najprawdopodobniej zostaną zupełnie wyparte przez panele dotykowe. Współczesne możliwości technologiczne pozwalają bowiem dostosowywać wyświetlacze pod konkretne potrzeby klientów. Mowa tutaj o wersjach rezystancyjnych i pojemnościowych oraz różnych rozmiarach i liczbach punktów dotyku (np. panele multitouch).

Ekrany dotykowe są obecnie nieodłącznym elementem komfortowego funkcjonowania w nowoczesnym społeczeństwie. Wykorzystuje się je w punktach sprzedaży, medycynie, Internecie Rzeczy, rozwiązaniach Smart Home, w przemyśle, automatyzacji, transporcie, bankowości czy motoryzacji. Ekrany dotykowe znajdują też zastosowanie w tzw. digital signage i w Electronic Paper Display, czyli w wyświetlaczach e-papierowych.

W poszukiwaniu tego typu rozwiązań najlepiej jest skorzystać z usług renomowanej firmy, jaką jest Unisystem — producent paneli dotykowych. W ofercie Unisystem – producent paneli dotykowych znajdują się ekrany wykorzystujące technologie OLED, LCD, TFT, EPD i nie tylko. Mowa tutaj również o kontrolerach paneli dotykowych firmy AMT kompatybilnych z systemami Windows, Linux i Android.

Wpis gościnny.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *