Popularne

Artykuł

Sprzęt

Telewizory 32 cale – niewielki sprzęt o dużych możliwościach

Telewizory 32 cale – niewielki sprzęt o dużych możliwościach

Telewizor to uniwersalny sprzęt rozrywkowy – tym bardziej, jeśli wybierzesz jeden z nowoczesnych wariantów. Szukasz niewielkiego szklanego ekranu? Z pewnością zainteresują Cię telewizory 32-calowe. To optymalny wybór, gdy ogranicza Cię przestrzeń lub gdy szukasz dodatkowego sprzętu – np. do sypialni, pokoju młodzieżowego lub domku letniskowego.

Czy warto kupić telewizor 32 cale?

Obecnie w polskich salonach z komfortowym wyposażeniem królują telewizory 50-calowe, jednak nie w każdym pomieszczeniu sprawdzi się tak duży ekran. Przekątna to aż 127 cm, co oznacza, że dla zdrowia i komfortu powinieneś patrzeć na niego z odległości ok. 3,5 m. Choć nowoczesna rozdzielczość 4K oraz osobiste przyzwyczajenia umożliwiają skrócenie tego dystansu, to jednak w niektórych okolicznościach lepiej sprawdzają się średnie i małe telewizory.

Telewizor 32-calowy (ok. 81 cm) możesz wybrać do rzadziej uczęszczanego lub mniejszego pokoju niż salon, np. do sypialni lub gabinetu. Nie każdy też musi decydować się na duży ekran w pokoju dziennym, zwłaszcza w niewielkim mieszkaniu. Jeśli chcesz sprawić prezent dzieciom, również nie powinieneś porywać się na największe gabaryty. Telewizory 32 cale DVB-T2 sprawdzają się także w pokojach hotelowych oraz w innych miejscach, w których chciałbyś zapewnić rozrywkę gościom lub klientom.

Jak widzisz, w pewnych sytuacjach mały rozmiar telewizora stanowi jego zaletę. Nie bez znaczenia jest jego niższa cena. Co ciekawe, telewizory 32 cale nie muszą oznaczać rezygnacji z zaawansowanych technologicznie funkcji. Jeśli chcesz używać ekranu w połączeniu z internetem, wybierz model SMART TV, który z powodzeniem zastąpi Ci monitor komputera.

Możliwości telewizorów 32-calowych

Przyzwyczailiśmy się już, że telewizor może być sprzętem wielozadaniowym. Kto jeszcze pamięta czasy, gdy pilot obsługiwał zaledwie kilka programów telewizyjnych? Dziś, nawet bez abonamentu, możesz korzystać z cyfrowej telewizji naziemnej, która daje dostęp do kilkudziesięciu bezpłatnych stacji.

Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu dekoderowi lub wbudowanemu odbiornikowi sygnału. Telewizory 32 cale DVB-T2 pozwalają na uzyskanie dostępu telewizji naziemnej tuż po podłączeniu anteny, bez dodatkowych dekoderów. Dzięki cyfrowemu standardowi uzyskasz niezakłócony obraz z najpopularniejszych kanałów telewizyjnych.

To jednak zaledwie kropla w morzu możliwości. Wystarczy system SMART TV, aby wyjść poza sztywne ramy programów telewizyjnych i wykorzystać telewizor do oglądania filmów bez reklam (np. na Netfliksie lub HBO GO), przeglądania prywatnych albumów ze zdjęciami lub grania w gry komputerowe. Odpowiednie funkcje i złącza zamienią Twój mały telewizor w centrum rozrywki multimedialnej. SMART TV to już właściwie standard, jeśli więc przymierzasz się do zakupu nowego sprzętu, warto wziąć go pod uwagę.

Ważne parametry przy zakupie małego telewizora

Jednym z najważniejszych kryteriów podczas wyboru nowego telewizora jest jego rozdzielczość, jednak w przypadku mniejszego ekranu nie musisz porywać się na największe wartości. Rozdzielczość 4K wygląda dobrze na dużym ekranie, telewizory 32 cale jej nie potrzebują – i tak nie skorzystasz z pełni jej możliwości. Tutaj wystarczy obraz HD Ready (1366 x 768) lub Full HD (1920 x 1080).

Aby zaoszczędzić na rachunkach, zwróć uwagę na klasę energetyczną telewizora. Jeśli planujesz podłączanie do telewizora dekodera, konsoli, pendrive’a i innych akcesoriów poszerzających jego funkcjonalność, sprawdź ilość gniazd HDMI i USB. Im więcej, tym łatwiejsze będzie przeskakiwanie pomiędzy zadaniami.

Jeśli szukasz małego telewizora do wyposażenia hotelu lub innego punktu noclegowego, wybierz model z wbudowaną funkcją trybu hotelowego (np. Manta 32LHN89T). Funkcja pozwala na ograniczenie maksymalnej głośności i dostępu do kanałów, blokowanie hasłem PIN i szybkie przeniesienie ustawień do reszty telewizorów w obiekcie przy pomocy pendrive’a.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *