Popularne

Artykuł

Sprzęt

Serwery Dell – doskonała jakość i najnowsze rozwiązania technologiczne

Serwery Dell – doskonała jakość i najnowsze rozwiązania technologiczne

Serwery Dell przodują na rynku technologicznym pod względem zastosowanych w nich rozwiązań. Są niezwykle atrakcyjne, ponieważ doskonale sprawdzają się nawet w najbardziej wymagających środowiskach. Wybierane są przez przedsiębiorstwa niezależnie od wielkości. Dlaczego warto zdecydować się na serwer Dell R240?

Postaw na markę Dell

Firmy stawiające na rozwój doskonale zdają sobie sprawę, jak ważne jest zapewnienie swoim pracownikom odpowiednich warunków do wykonywania powierzonych im czynności. Stanowisko pracy wyposażone w komputer to niezbędny element współczesnych biur. Praca komputera powinna być bezproblemowa i szybka, dzięki czemu z łatwością wykonywane będą wszelkie czynności. Jeżeli jednak w firmie funkcjonuje duża ilość komputerów, okazać się może, że ich wydajność jest obniżona. W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się serwery Dell.

Marka ta zdecydowanie przoduje na rynku technologicznym, od wielu lat tworząc doskonałej jakości sprzęt. Proponowane modele serwerów Dell cechuje wykorzystanie najnowszych rozwiązań technologicznych, które pożądane są przez firmy działające w każdym sektorze. Serwery Dell bez problemu poradzą sobie w każdym przedsiębiorstwie, nawet w najbardziej wymagających środowiskach.

Serwer Dell R240

Urządzenie tego typu stworzone zostało z myślą o przedsiębiorstwach, które na co dzień gromadzą dużą ilość danych. Przechowywane informacje zajmują dużo miejsca, dlatego też znacznie wpływają na pracę komputerów. Serwer nie tylko zwiększa wydajność, ale również zapewnia maksymalne bezpieczeństwo dla przechowywanych danych. Bardzo łatwy i szybki jest również dostęp do informacji. Serwer Dell R240 dedykowany jest średnim oraz dużym firmom. Urządzenie o budowie typu rack i wysokości 1U przeznaczone jest do szafy serwerowej, która zazwyczaj znajduje się w pomieszczeniu zwanym serwerownią. Serwer wyposażony został w nową generację procesorów Intel Xeon E-2100 oraz szybką pamięć RAM DDR4. Dodatkowo istnieje możliwość zainstalowania 4 dysków Hot-Plug, dzięki czemu możliwe jest otrzymanie aż 56 TB przestrzeni dyskowej.

Macierze Dell są uzupełnieniem pracy serwerów. Pozwalają na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa danych, prędkości odczytu, dostępu i zapisu informacji, wydajności, możliwości serwera czy zmaksymalizowanie parametrów pracy na danych. Macierze umożliwiają również tworzenie kopii zapasowych różnego typu (backupy, snapshoty). Jeżeli zależy nam na sprawniejszej pracy serwerów, warto wyposażyć je w macierz dyskową.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *