Popularne

Artykuł

Gadżety

Jakie zalety ma etui skórzane na smartfona?

Jakie zalety ma etui skórzane na smartfona?

Współczesne smartfony posiadają mnóstwo funkcji i są bardzo zaawansowanymi technicznie urządzeniami. Niestety są również bardzo kruche, głównie ze względu na zastosowanie szkła jako przedniej osłony wyświetlacza. Niektóre modele mają również szklany tył urządzenia, co jeszcze bardziej zwiększa ich wrażliwość na upadki. Dlatego też dobrze posiadać porządne etui skórzane, które będzie w stanie zamortyzować siłę ewentualnego uderzenia i w ten sposób ocalenie naszego urządzenia od uszkodzenia. Sprawdzamy jakie zalety posiadają tego rodzaju pokrowce.

Ochrona przed upadkiem

Głównym powodem, dla którego warte jest wybranie etui skórzanego, jest ochrona smartfona przed uszkodzeniem w wyniku upadku. Skóra jest miękka i doskonale amortyzuje wszelkiego rodzaju wstrząsy oraz uderzenia. Upuszczenie telefonu na chodnik lub twardą podłogę nie musi już wcale oznaczać, że zostanie on bezpowrotnie zniszczony. Najczęściej etui skórzane występują w wersji zakrywającej cały telefon (pokrowiec z klapką), a więc mamy też ochronę wyświetlacza. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ można dzięki temu zrezygnować ze szkła hartowanego, które w przypadku wielu telefonów mocno upośledza funkcję dotykową ekranu. Pewną niewygodą może być konieczność każdorazowego otwierania przedniej klapki w celu skorzystania z telefonu. Jednak biorąc pod uwagę, że dzięki powyższemu mamy ochronę urządzenia i nie musimy aż tak obawiać się jego upadku i uszkodzenia w konsekwencji. Dodatkowo nie ryzykujemy kosztów, które powstałyby w wyniku konieczności naprawy uszkodzonego smartfona.

Ochrona przed zarysowaniem

Jednak nie tylko upadek może spowodować, że z naszym smartfonem stanie się coś złego. Wystarczy w pośpiechu włożyć do jednej kieszeni z urządzeniem coś ostrego, na przykład klucze do mieszkania lub samochodu. Zazwyczaj ostre metalowe zakończenia bardzo szybko porysują telefon, co sprawi że straci on swój idealny wygląd. Etui skórzane jest doskonałą ochroną również przed takimi uszkodzeniami. Skóra jest gruba i nie przedrze się łatwo, a nawet gdyby do tego doszło, uszkodzeniu ulegnie tylko jej wierzchnia warstwa. Nie ma ryzyka, że ostry przedmiot będzie w stanie dotknąć obudowy telefonu i ją uszkodzić. Dlatego też jeżeli chcemy, by nasz smartfon jak najdłużej pozostał w fabrycznym stanie, powinniśmy zainteresować się właśnie etui skórzanymi. Nie są one drogie, natomiast ochrona jaką dają naszemu telefonowi jest trudna do przecenienia. Są dostępne w bardzo wielu wersjach i rozmiarach, przez co każdy znajdzie coś dla siebie.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *