Popularne

Artykuł

Bezpieczeństwo

Monitoring domu jednorodzinnego: Jak wybrać odpowiedni system bezpieczeństwa?

Monitoring domu jednorodzinnego: Jak wybrać odpowiedni system bezpieczeństwa?

Monitoring domu przydaje się zarówno na terenie mniejszych, jak i zdecydowanie większych posesji. Każdy powinien umieć zadbać o swoje bezpieczeństwo i zabezpieczyć się m.in. przed potencjalnymi ruchami włamywaczy. Skutecznym rozwiązaniem są wysokiej klasy zestawy do monitoringu, przeobrażające się z czasem w kompletne systemy bezpieczeństwa. Jak jednak zabrać się za dobranie takiego systemu i co powinno wchodzić w jego skład?

Domowy system bezpieczeństwa – z czego powinien się składać?

Nie da się ukryć, że monitoring domu to absolutna podstawa. Sprawdza się to nie tylko na co dzień, ale przede wszystkim wtedy, gdy domownicy znajdują się na wyjeździe rekreacyjnym lub turystycznym. Włamywacze często wiedzą o tego typu wyjazdach i jeśli nie ma w nim zamontowanego monitoringu, obierają go za swój cel. Powrót z wakacji może okazać się dla domowników traumatycznym przeżyciem, ponieważ w jednej chwili stracą dorobek swojego życia i nie będą mogli czuć się bezpiecznie. W związku z tym w domowym systemie bezpieczeństwa powinien się znaleźć nie tylko profesjonalny system monitoringu, ale też kompleksowy system alarmowy. Warto również nawiązać ścisłą współpracę z firmą ochroniarską, która tuż po dostaniu sygnału o możliwej próbie włamania pojawi się na terenie posesji i być może złapie włamywaczy na „gorącym uczynku”, powiadamiając o zajściu odpowiednie organy ścigania.

Zestawy do monitoringu – co trzeba o nich wiedzieć i co się w nich znajdzie?

Jak już zostało wspomniane, domowy system bezpieczeństwa nie może się obejść bez umiejętnie dobranych zestawów do monitoringu. Tylko wtedy monitoring domu jednorodzinnego będzie działał na odpowiednio wysokim poziomie, a bezpieczeństwo domowników nie będzie w żadnym stopniu zaburzone. Warto wybrać dla siebie profesjonalne i funkcjonalne zestawy do monitoringu CSB, nigdy na nich nie oszczędzając. W zestawie znajdzie się miejsce m.in. na:

  • kamery IP przeznaczone do monitoringu wewnętrznego lub zewnętrznego (zwykle od 4 do 8),
  • rejestratory IP,
  • switche,
  • skrętki i wtyki,
  • dyski HDD.

Najlepiej jeśli będą to kamery kopułowe o podwyższonej wytrzymałości i odporności na czynniki zewnętrzne, które zagwarantują użytkownikom doskonałą rozdzielczość obrazu. Urządzenia powinny być dobrane m.in. pod kątem przeznaczenia. Inne kamery wybiera się do montażu zewnętrznego, a inne do wnętrza posesji. Najlepiej byłoby jednak zainwestować w kompletny monitoring, tak aby zabezpieczyć wnętrze budynku oraz teren zlokalizowany przed nim.

Monitoring domu jednorodzinnego – czym się kierować? Wskazówki

Nie da się ukryć, że dobierając monitoring domu jednorodzinnego warto skupić się na kilku istotnych czynnikach, a mianowicie na doborze odpowiednich urządzeń nagrywających, monitorujących i rejestrujących, wysokiej rozdzielczości obrazu, obsłudze różnych formatów kompresji, gwarancji wysokiej jakości obrazu nawet przy silnym świetle oraz jego ograniczeniu, ochronie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, łatwym montażu oraz obecności wbudowanego mikrofonu. Ciekawym wyborem dla wymagających domowników będzie zestaw do monitoringu wewnętrznego składający się z aż 8 kamer, charakteryzujący się bezproblemową instalacją, niezawodnością i tłumieniem drgań obrotowych.

Materiał promocyjny.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *