Popularne

Artykuł

Internet

Jak usunąć konto na Facebooku w 2023? Szybka dezaktywacja konta

Jak usunąć konto na Facebooku w 2023? Szybka dezaktywacja konta

Usuwanie starego konta na Facebooku jest coraz częstszym procederem, wykonywanym przez wieloletnich oraz nowych użytkowników. Sprawdź jak łatwo i szybko usunąć lub dezaktywować profil na FB.

Usuwanie konta Facebook na komputerze i laptopie (w przeglądarce)

Zawieszenie konta na Facebooku lub jego trwałe usunięcie wymaga zalogowania się i wykonania kilku czynności w menu Ustawienia. Oznacza to, że osoba postronna, która nie zna Twojego hasła nie będzie mogła usunąć Twojego profilu. Nawet jeżeli w wyniku niepowołanych działań lub problemów technicznych konto zostanie trwale usunięte, w ciągu trzydziestu dni możesz je odzyskać na wyraźną prośbę. Zastanawiasz się, jak wyłączyć konto na FB, używając go w wersji dla przeglądarki internetowej? To łatwe.

Zaloguj się do profilu na FB, używając komputera. Kliknij ikonę swojego zdjęcia profilowego, widoczną w prawym górnym rogu ekranu. Pojawi się lista, na której musisz wybrać opcję Ustawienia prywatności. Następnie zostaniesz przekierowany/a do listy, na której musisz wybrać Twoje informacje na Facebooku. W dole listy zobaczysz opcję Dezaktywacja i usuwanie konta, którą musisz wybrać. Po kliknięciu otrzymasz do wyboru trwałe usunięcie konta na Facebooku lub czasową dezaktywację, umożliwiającą przywrócenie swoich danych w serwisie. Jeśli zdecydujesz się aktywować konto, będzie to możliwe. Czy można usunąć komuś konto na Facebooku? Nie jest możliwe usunięcie czyjegoś konta na Facebooku. Nawet jeśli znasz hasło i celowo zlikwidujesz konto innej osoby, użytkownik będzie mógł wystąpić o jego przywrócenie.

Usuwanie konta Facebook na telefonie (w aplikacji mobilnej)

Jak dezaktywować konto na FB na telefonie w porównaniu z usuwaniem konta za pośrednictwem wersji na komputer? To procedury podobne, jednak polecenia możesz widzieć w różnych miejscach ekranu. Zawieszenie konta na Facebooku lub jego stałe usunięcie za pomocą aplikacji mobilnej jest możliwe. Wystarczy, że wybierzesz ikonę ze swoim zdjęciem profilowym, umieszczoną w prawym, dolnym rogu ekranu po zalogowaniu się do konta. Jak zawiesić konto na Facebooku lub usunąć go na stałe przez telefon?

Wśród opcji wybierz Ustawienia i prywatność, a następnie kliknij na liście w Ustawienia. Poniżej znajdziesz zakładkę Dostęp i kontrola, na którą musisz kliknąć. Pojawią się dwie opcje: Ustawienia statusu „In memorian” oraz Dezaktywacja i usuwanie. Klikając w drugą opcję możesz wybrać pomiędzy dezaktywacją konta na jakiś czas oraz usunięciem konta na stałe.

Jak usunąć drugie konto na Facebooku?

Jeżeli w serwisie Facebook posiadasz więcej niż jedno konto lub przypadkiem stworzyłe/aś drugie konto, z którego nie korzystasz łatwo możesz je usunąć, aby nie wprowadzać w błąd znajomych oraz potencjalnych znajomych. Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć drugie konto na Facebooku, musisz zalogować się do konta, które chcesz dezaktywować lub zlikwidować na stałe. W przypadku chęci dezaktywowania drugiego konta na FB postępuj tak samo jak w przypadku usuwania głównego konta na FB.

Konieczne będzie zerknięcie do ustawień i w zależności od tego, czy korzystasz z wersji mobilnej, czy logujesz się do stacjonarnej wersji, wybór opcji w Ustawieniach. W przypadku drugiego konta również możesz dowiedzieć się, jak usunąć konto z Facebooka na stałe lub czasowo je dezaktywować. Jeśli planujesz w przyszłości korzystać z niego lub nie chcesz stracić dostępu do zawartych na nim danych: zdjęć, informacji, danych, konwersacji, komentarzy będziesz mógł/mogła je odzyskać.

Jak usunąć konto na FB do którego nie mam dostępu?

Brak dostępu do Facebooka nie oznacza, że konto będzie istniało zawsze. Na stronie logowania wybierz swój profil i kliknij w „Nie pamiętasz hasła?”. Pojawią się opcje, pośród których musisz wybrać, że nie masz już dostępu do danych, takich jak e-mail lub telefon. Są one potrzebne do przypomnienia dotychczasowego hasła. Aby usunąć konto, do którego nie masz dostępu musisz go odzyskać poprzez potwierdzenie tożsamości.  Wskaż drogę kontaktu i odzyskaj dostęp do profiu. Gdy dzięki wsparciu technicznemu odzyskasz dostęp do konta, możesz je usunąć zgodnie z powyższymi wskazówkami.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *