Popularne

Artykuł

Sprzęt

Xiaomi – co to za firma i skąd wzięła się jej popularność?

Xiaomi – co to za firma i skąd wzięła się jej popularność?

Chyba każdy z nas słyszał o urządzeniach marki Xiaomi. Są one dość szeroko reklamowane w różnych serwisach, a ich dostępność jest dość duża zarówno w internecie, jak i sklepach stacjonarnych. Z roku na rok chińska firma Xiaomi cieszy się coraz lepszymi wynikami sprzedaży. Skąd wzięła się jej popularność i czy warto stawiać na smartfony marki Xiaomi?

Xiaomi – co to za firma?

Marka Xiaomi została założona w 2010 roku, startując z oprogramowaniem MIUI, bazującym na androidzie. Założycielem firmy jest Lei Jun i to on odpowiada za jej szybki sukces. Zanim jeszcze postanowił działać w tej dziedzinie, Lei Jun uwielbiał rozkładać telefony innych marek, szczegółowo studiując ich konstrukcję. To pozwoliło mu poznać zasady działania innych producentów i ułatwiło proces stworzenia nowego modelu.

Telefony Xiaomi – od czego się zaczęło?

Pierwszym telefonem marki Xiaomi był Mi1. Po pierwszej prezentacji niektórzy specjaliści zarzucali marce, że model ten za bardzo przypomina popularne iPhone Apple. Mimo wszystko prezes Xiaomi postanowił dalej działać na rynku, zdobywając coraz większą popularność, która płynęła z tego, że użytkownicy telefonu doceniali jego solidne wykonanie i wysoką funkcjonalność. Do tego dochodziła atrakcyjna cena, która przyciągała wielu miłośników technologii, którzy nie operowali dużym budżetem. Ostatecznie model Mi 1 został sprzedany w ponad 7 milionach egzemplarzy.

Oczywiście firma nie zaprzestała swojego działania na jednym modelu. Kolejnym telefonem, jaki wypuściła na rynek, był model Mi 2, wyróżniający się oryginalnym designem, który podbił serca milionów użytkowników.

Xiaomi a Redmi – co łączy te dwie marki

Marka Xiaomi podbiła rynek nie tylko pod oryginalną nazwą. Wkrótce po osiągnięciu sukcesu, wydała drugą linię telefonów. Nie każdy wie, że zdobywająca coraz większą popularność na świecie marka Redmi podlega tak naprawdę właśnie pod Xiaomi. Redmi oferuje telefony ze średniej półki cenowej, które zachowują ciekawy design i posiadają sporo przydatnych funkcji.

Telefony Xiaomi – dlaczego warto je wybrać?

Marka Xiaomi zasłynęła nie tylko designem telefonów, ale też niecodziennymi rozwiązaniami. Firma postawiła na funkcjonalność w atrakcyjnej cenie i wydała na rynek konkurencyjne modele telefonów, które zaciekawiły osoby z ograniczonym budżetem. Pomimo dobrej ceny produktów marki, wyróżniają się one też wielozadaniowością i ciekawą konstrukcją. Aktualnie chiński gigant wciąż tworzy nowoczesne modele, które cieszą się renomą na całym świecie.

Marka Xiaomi to także twórca coraz bardziej rozpoznawalnej firmy Redmi. Chińskie przedsiębiorstwo w dalszym ciągu się rozwija, wykorzystując do kolejnych modeli coraz bardziej zaawansowane rozwiązania techniczne. Osoby, które są zainteresowane telefonami Xiaomi Redmi zachęcamy do odwiedzenia naszego serwisu Electrotrend. W naszej ofercie udostępniamy najciekawsze modele w atrakcyjnych cenach.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *