Popularne

Artykuł

Internet

Patostreamy – czym są i jak chronić przed nimi dzieci?

Patostreamy – czym są i jak chronić przed nimi dzieci?

Patostreamy są specjalnymi relacjami na żywo, które pojawiają się regularnie w Internecie. Osoby, które zajmują się wykonywaniem takich działań najczęściej zarabiają na tym spore pieniądze. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że podczas patostreamów występują liczne patologiczne zachowania, agresja czy też nawet przestępstwa. W związku z tym warto uskutecznić kontrolę rodzicielską i zabezpieczyć przed nimi swoje dzieci, które na patostreamy w Internecie mogą trafić w bardzo łatwy sposób. 

Patostreamy – gdzie się pojawiają, kto je ogląda i skąd bierze się ich popularność?

Patostreamy pojawiają się w Internecie, a grupka odbiorców może śledzić je na żywo lub też odtwarzać sobie nagrania, które pojawiają się później na różnych platformach. Najczęściej patostreamy obserwuje się na platformie YouTube, gdzie dzieci mają swoich ulubionych twórców, których oglądają niekiedy całymi dniami. Rodzice powinni mieć nad tym jednak stuprocentową kontrolę, ponieważ jest to związane z patologicznymi zachowaniami, które demoralizują młodzież.

Po patostreamy często sięgają dzieci, które chcą znaleźć w Internecie jakąś rozrywkę, a znudziło im się grać w gry komputerowe. Takich relacji jest coraz więcej, dlatego trafienie na nie, nie jest żadną przeszkodą.

Popularność patostreamów bierze się przede wszystkim stąd, iż szokują, wykraczają poza ogólnoprzyjęte normy społeczne i interesują najmłodsze grupy społeczne. To zupełnie inny typ rozrywki, często zakazany, a to co zakazane smakuje przecież najlepiej. W związku z tym tak ważne jest to, aby rodzice kontrolowali poczynania swoich dzieci w sieci internetowej.

Patostreamy – jak chronić przed nimi własne dzieci?

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym rodzice mogą ochronić swoje dzieci przed patostreamami. Przede wszystkim warto wyróżnić tutaj:

  • wprowadzenie kontroli rodzicielskiej na wszystkich urządzeniach mobilnych, które znajdują się w domu,
  • ograniczenie dostępu do nieodpowiednich treści, dzieci nie będą mogły ich oglądać bez zgody swoich rodziców,
  • większa ilość rozmów z dziećmi i wspólne spędzanie czasu,
  • zainteresowanie się tematem patostreamów, aby móc wytłumaczyć dzieciom, że to co oglądają w sieci internetowej często jest bardzo złe, negatywnie wpływa na ich życie, a większość sytuacji może być ustawionych dla pieniędzy.

Jak widać działania rodziców są pod tym kątem niezmiernie istotne, dlatego dzieci absolutnie nie można zostawiać przed komputerami samych sobie. Ryzyko tego, iż zaczną oglądać patostreamy jest wtedy bardzo duże.

Podobne artykuły

1 komentarz

  1. Karolina

    Straszna patologia. Aż strasz dać dziecku komputer albo telefon z netem.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *