Popularne

Artykuł

Oprogramowanie

Dlaczego należy wybrać oprogramowanie na zamówienie

Dlaczego należy wybrać oprogramowanie na zamówienie

Możesz być skuszony niższymi kosztami i szybszym czasem realizacji zamówienia gotowego oprogramowania. Chociaż istnieje wiele zalet rozwiązania na zamówienie, które pozwoli Ci zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze w dłuższej perspektywie czasowej.

Oto lista korzyści, które możesz przemyśleć przed podjęciem decyzji, czy chcesz mieć własne oprogramowanie:

Specjalnie zaprojektowane, aby lepiej integrować

Niezależnie od tego, czy Twoja firma jest duża, czy też Twoja firma jest wyjątkowa, czy też istnieje szczególna nisza, z której chcesz skorzystać, dopasowanie gotowego oprogramowania do Twoich procesów będzie koszmarem.

Są one z natury sztywne i wykonane dla wspólnych codziennych sytuacji biznesowych, a jeśli Twoja firma wystarczająco odbiega od tej normy, nie ma dużej szansy, że znajdziesz gotowe oprogramowanie, które odpowiada na wszystkie Twoje potrzeby.

Wykorzystując specjalnie stworzone oprogramowanie, będziesz mieć pewność, że otrzymasz odpowiedź na wszystkie swoje potrzeby i wszystkie procesy objęte cyfrowo. Będziesz miał znacznie łatwiejszy czas wdrażania i korzystania z niego, i będziesz oszczędzał dużo bólu głowy sobie, swoim pracownikom i klientom.

Zapobiegniesz frustracji, próbując użyć nieodpowiedniego i nieadekwatnego oprogramowania dla swojej firmy.

Konkurencyjna linia

Nic nie dorównuje oprogramowaniu wykonanemu na zamówienie pod względem praktyczności i jakości. Jeśli Twoimi głównymi kryteriami są szybkość i wydajność, będziesz zaskoczony tym, co może zrobić oprogramowanie na zamówienie.

Profesjonalna firma rozwoju oprogramowania wyśle własnego konsultanta do firmy celem zbadania Twoich praktyk biznesowych, procesów i modeli.

Po zapoznaniu się dokładnie z strategii biznesowych, planów długoterminowych zaproponują szczegółowy plan, jak zbudować pakiet oprogramowania dla Ciebie, który zmniejszy obciążenie Twoich pracowników i sprawi, że Twoja firma będzie działać szybciej i jeszcze bardziej profesjonalnie.

Wyróżniający się

Rynek jest konkurencyjny i dziki, firmy potrzebują nazwy i rozpoznawalności marki – muszą się wyróżniać, a zapotrzebowanie na tworzenie oprogramowania na zamówienie w kraju gwałtownie wzrosło.

Oprogramowanie dostępne w sprzedaży jest zaprojektowane z myślą o realizacji sprzecznych ze sobą celów. Twórcy oprogramowania inwestują znaczne ilości czasu i pieniędzy w tworzenie aplikacji, która jest tak ogólna i wielofunkcyjna, jak to możliwe, aby mogli sprzedawać dodatkowe egzemplarze.

Oprócz powierzchownego przeprojektowania, nie będziesz w stanie zrobić nic, aby wyróżnić się z gotowym oprogramowaniem. Z niestandardowego oprogramowania, z drugiej strony, można zrobić wszystko, co chcesz i zastosować każdą sztuczkę w podręczniku, aby przyciągnąć nowych klientów i utrzymać istniejących.

Rozbudowa i modułowość

Wracając do naszego poprzedniego punktu, ponieważ gotowe oprogramowanie jest przeznaczone do ogólnego użytku i pracy w jak największej liczbie ustawień, zwykle jest rozdęte z wieloa bezużytecznymi funkcjami, których nigdy nie będziesz potrzebował w swojej firmie.

 

Ze względu na jego rozdęty i zagmatwany charakter, gdy przychodzi do rozdzielenia oprogramowania na moduły lub rozszerzenia go ze względu na rosnące potrzeby, znajdziesz się w obliczu góry spuścizny i bezużytecznych funkcji nie do pokonania, które Twoja aplikacja posiada.

Będziesz musiał albo całkowicie zastąpić oprogramowanie, albo wydać dużo dodatkowych pieniędzy i roboczogodzin próbując zrekompensować jego braki.

Z drugiej strony, oprogramowanie na zamówienie, jest całkowicie plastyczne i od samego początku, w fazie projektowania, można powiedzieć firmie, jakie są Twoje długoterminowe cele i jak mogą wykonać oprogramowanie dostosowane do nich.

W tym szybko rozwijającym się i ciągle zmieniającym się krajobrazie biznesowym, jest to niezaprzeczalna zaleta.

Podobne artykuły