Popularne

Artykuł

Internet

Rodzaje łączy internetowych

Rodzaje łączy internetowych

Rynek internetowy w Polsce oferuje nam różne rodzaje sieci, które różnią się między sobą parametrami technicznymi, zasięgiem, limitem danych czy metodą instalacji łącza. Stałe połączenie z Internetem jest niezbędne do spędzania czasu wolnego, nauki czy pracy, dlatego warto wiedzieć jakie łącze internetowe wybrać! W tym artykule przedstawimy, jakie rodzaje połączenia wyróżniamy i które z nich jest najlepsze do użytku w domu.

Jakie wyróżniamy łącza internetowe?

  • połączenia internetowe stacjonarne, wśród których wyróżnić można telefoniczne łącze przewodowe ADSL lub DSL, kablowy internet stacjonarny, łącze światłowodowe oraz sieć radiową i satelitarną,
  • połączenie internetowe bezprzewodowe na kartę SIM, który zazwyczaj stosuje się w telefonach i innych urządzeniach mobilnych,
  • połączenie internetowe bezprzewodowe 3G i 3,5G, LTE 4G i LTE Advanced, 5G.

Porównanie prędkości przesyłania danych

Z punktu widzenia użytkownika Internetu – prędkość przesyłania danych jest niezwykle istotna! W tym przypadku zdecydowaną przewagę ma Internet światłowodowy. Światłowód, czyli cienkie przewody wykonane z włókna szklanego wyróżnia się najlepszymi parametrami technicznymi. Ten rodzaj Internetu wykorzystuje fale świetlne, które gwarantują największą prędkość pobierania i przesyłania danych w porównaniu do innych łączy internetowych. Dzięki temu jako użytkownik światłowodu możesz cieszyć się prędkością pobierania danych do nawet 1 Gb na sekundę! Internet światłowodowy doskonale sprawdzi się dla osób, które pracują zdalnie, zajmują się streamowaniem czy uwielbiają grać w gry internetowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ze światłowodu korzystali mniej wymagający użytkownicy. Jakość i stabilne połączenie są zawsze w cenie – bez względu na to, czy potrzebujesz łącza do celów prywatnych czy zawodowych.

Niezawodność i stabilność połączenia

Siła sygnału to parametr, który pozwala określić moc odbieranego sygnału przez dane urządzenie. Im wyższa siła sygnału, tym wydajniejsze i silniejsze połączenie. Co to oznacza w praktyce dla użytkowników? Po pierwsze – na jakość połączenia nie wpływają czynniki atmosferyczne, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się stabilnym łączem nawet podczas burzowej pogody. To samo tyczy się również liczby użytkowników korzystających z połączenia – w tym samym czasie możecie korzystać z Internetu w kilka osób na różnych urządzeniach, bez obaw o zakłócenia. Najczęściej światłowody dostępne są w trzech wariantach prędkości pobierania – 300 Mb/s, 600 Mb/s oraz 1 Gb/s.

Jeżeli już wiesz, jakie są dostępne rodzaje łącza internetowego, najwyższa pora wybrać Internet idealny dla siebie! Dostawca Internetu światłowodowego w Rudzie Śląskiej Elsat ułatwi Ci podjęcie decyzji – na miejscu czeka na Ciebie oferta obejmująca szybki światłowód, a także standardowe połączenie kablowe. Elsat obsługuje również klientów, którzy poszukują internetu światłowodowego w Bytomiu lub w Radzionkowie.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *