Popularne

Artykuł

Gadżety

Trzy skuteczne sposoby na ochronę tabletu przed uszkodzeniami

Trzy skuteczne sposoby na ochronę tabletu przed uszkodzeniami

Urządzenia elektroniczne nie należą do najtańszych, a do tego większość użytkowników nie dba o nie należycie, co objawia się ich nieestetycznym wyglądem, a w najgorszym przypadku – koniecznością wizyty w serwisie, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Istnieją jednak sposoby pozwalające działać prewencyjnie i zapobiegać nieszczęśliwym wypadkom. Oto trzy akcesoria, które pomogą utrzymać tablet w dobrej kondycji przez lata.

Ochrona plecków i ekranu

Nigdy nie wiadomo, co akurat znajduje się na powierzchni biurka. Nawet kilka ziarenek piasku potrafi boleśnie zarysować tylną część urządzenia. Z tego powodu, obowiązkowo trzeba wyposażyć się w odpowiednie etui do tabletów. Wybierając spośród oferty danego sklepu, szczególną uwagę powinno się zwrócić na to, do jakich rozmiarów ekranu są one przeznaczone. Dzięki temu w całości będzie ono przykryte miękkim materiałem, uniemożliwiając ewentualne uszkodzenie. Co więcej, większość z nich ma w sobie dodatkowe, użyteczne funkcje. Nierzadko w etui do tabletu wbudowana jest klawiatura, która ułatwi wprowadzanie tekstu. Dzięki odpowiednio dostosowanym wcięciom możliwe jest też ustawienie ekranu w dogodnej pozycji do oglądania filmów czy przeglądania stron internetowych.

Szkło hartowane

Wielu nie wierzy w złośliwość rzeczy martwych, aczkolwiek bardzo często upadają one właśnie bezpośrednio do dołu swoim wrażliwym punktem – ekranem. Etui do tabletu zamortyzuje upadek, ale może nie być to zabieg wystarczający. Stłuczenie szybki chroniącej wyświetlacz jest drogie w naprawie, a już kompletnym koszmarem będzie wymiana całego podzespołu na nowy. W związku z tym warto kupić w sklepie specjalną warstwę szkła hartowanego. Przy ograniczonych zdolnościach manualnych nic nie stoi na przeszkodzie, żeby udać się do punktu, gdzie profesjonaliści dokonają jego naklejenia za dodatkową opłatą. Razem z etui do tabletów pomoże zabezpieczyć urządzenie przed nieszczęśliwymi wypadkami. W końcu tablety są dość ciężkie, więc często niewiele potrzeba, żeby wyślizgnęły się z dłoni użytkownika.

Rysik do ekranu

Wydawać by się mogło, że to przeżytek. Nie zmienia to faktu, że odpowiednio dobrany poprawi dokładność kliknięć, a także uprzyjemni użytkowanie. Etui do tabletów zabezpiecza tylko przed niepożądanymi odciskami palców na powierzchni ekranu, a jakoś trzeba sterować urządzeniem. Wycieranie miękką ściereczką nie zawsze daje zadowalające efekty, a nie ma sensu tego robić co kilka minut. Nie jest to wielki wydatek, a bardzo często umieszcza się miękką kropeczkę w długopisach. Pozwoli to mieć zawsze pod ręką coś do wykonania tradycyjnych notatek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *