Popularne

Artykuł

Sprzęt

Serwis iPhonów – najczęściej spotykane usterki

Serwis iPhonów – najczęściej spotykane usterki

iPhony to jedne z najbardziej pożądanych telefonów na świecie. Jednak większość szczęśliwych posiadaczy tych wyjątkowych urządzeń, nie raz się przekonała, że są one bardzo delikatne. Czasami wystarczy słabe uderzenie czy upadek telefonu z niewielkiej wysokości, aby poważnie uszkodzić urządzenie. Sprawdźmy zatem, z jakimi usterkami iPhonów najczęściej spotykają się pracownicy firm serwisowych ?

Wymiana baterii w iPhone. Kiedy należy to zrobić ?

Jedną z najczęściej spotykanych usterek w iPhonach są problemy z baterią. Pierwszym sygnałem, że coś złego zaczyna się dziać z tym elementem telefonu, jest jego zbyt szybkie rozładowywanie się. Zazwyczaj oznacza to, że kończy się jej żywotność i w najbliższym czasie niezbędna będzie wymiana baterii w iPhone. W salonach i punktach serwisowych mamy do wyboru baterie oryginalne i zamienne. O wyborze modelu baterii zawsze decyduje klient. Warto przy tym wspomnieć, że oryginalne baterie do iPhonów nie należą do najtańszych. Dlatego dobrą praktyką będzie dbanie o jak najdłuższą żywotność baterii, która została zamontowana fabrycznie w naszym modelu. W tym celu wystarczy nigdy nie ładować telefonu do 100% i nie dopuszczać do sytuacji, że bateria rozładuje się do zera. Do innych, często spotykanych awarii, które mogą skończyć się wymianą baterii w iPhonie, można zaliczyć usterki ujawniające się po upadkach telefonów czy błędy fabryczne baterii (więcej tutaj).

Stłuczony ekran, popękana szybka – popularny problem w iPhonach

Drugim problemem, z którym zgłaszają się klienci do punktów napraw jest zniszczona, popękana szybka. Zazwyczaj dochodzi do tego w wyniku upadku telefonu z wysokości. I co najdziwniejsze, wcale nie musi być to duża wysokość, a ekran iPhona i tak może doznać sporych obrażeń. W większości salonów i punktów napraw usunięcie takiej usterki jest możliwe w szybkim terminie. Jednak warto pamiętać, że koszt takiej usługi może być znaczny. Jest to głównie podyktowane wysokimi cenami niektórych części do iPhonów. Dlatego, podobnie jak w przypadku baterii, warto dołożyć starań aby odpowiednio zabezpieczyć fabrycznie zamontowany ekran. Najprościej zrobić to można poprzez zamontowanie hartowanego szkła ochronnego oraz zakup solidnego etui ochronnego na cały telefon.

Nowoczesne iPhony to zazwyczaj bardzo drogie urządzenia. Dlatego przeprowadzanie prób samodzielnych napraw nie będzie dobrym rozwiązaniem. Często kończy się to poważnymi i nieodwracalnymi uszkodzeniami. Jeśli chcemy, aby nasze urządzenie zostało profesjonalnie naprawione, powierzmy je specjalistom.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *