Popularne

Artykuł

Internet

Poznaj trendy w projektowaniu stron internetowych 2021

Poznaj trendy w projektowaniu stron internetowych 2021

Nowy rok to czas nadchodzących trendów w projektowaniu stron internetowych. Technologia zmienia się błyskawicznie, a wraz z nią projektowanie stron internetowych. Pewne elementy będące kiedyś nowoczesne i innowacyjne, mogły w ostatnim czasie stać się oklepane, dlatego też odrzucające dla niektórych użytkowników. Zastanów się przez chwilę nad witrynami, które widziałeś w ciągu ostatnich miesięcy i przeanalizuj, które z nich zwróciły na siebie szczególną uwagę. Tymczasem my, podzielimy się najnowszymi trendami w projektowaniu stron internetowych, które znajdziesz w poniższym wpisie.

Szybkość wczytywania strony

Jednym z najważniejszych standardów projektowania stron internetowych jest szybki czas jej ładowania. Błyskawiczne wczytywanie się stron jest priorytetem, jeśli chce się uzyskać wysoką pozycję w rankingu i dobrą konwersję. Jeśli strona ładuje się dłużej niż trzy sekundy, użytkownicy najprawdopodobniej opuszczą ją i przeniosą się na inne witryny, dlatego warto przyjąć ten trend, jako standardową miarę dobrych wrażeń użytkownika.

Tryb ciemny (dark mode)

Motyw „dark mode” zyskuje dużą popularność i obecnie jest rosnącym trendem w projektowaniu stron internetowych. Przyjęcie ciemnego projektu sprawia, że elementy witryny stają się bardziej widoczne i wysuwają się na pierwszy plan. Łatwiej jest ustawić jasny kolor buttonu CTA, który dla użytkownika będzie łatwiej zauważalny, a sama kolorystyka projektu stanie się bardziej elegancka.

Interfejs aktywowany głosem

W ciągu kilku ostatnich lat zmienił się sposób, w jaki uzyskujemy dostęp do informacji – zamiast pisać, coraz częściej zadajemy pytania. Oznacza to, że projektowanie stron internetowych dostosowuje się do rozpowszechniania chatbotów aktywowanych głosem czy też wirtualnych asystentów. Funkcjonalności tego typu nie są dostępne jeszcze przy większości witryn, jednak ten trend jest coraz bardziej powszechny i możemy spodziewać się, że w przyszłości coraz więcej z nich zaimplementuje wyszukiwanie głosowe, jako tradycyjną opcję wyszukiwania.

Niestandardowe opcje przewijania

Typowe przewijanie jest pionowe, jednak zauważalne jest, że coraz więcej witryn korzysta z różnych technik scrollowania, by zapewnić użytkownikom nowe, wyjątkowe wrażenia. Przewijanie w poziomie przyciąga uwagę odbiorców  i angażuje ich, ale jednocześnie zachowuje funkcjonalność i komfort użytkowania. W 2021 roku z pewnością zobaczymy więcej projektów wykorzystujących niestandardowe formy przewijania.

Abstrakcyjne kształty

Stosowanie abstrakcyjnych kształtów i grafik dodają pewien intrygujący element w projektach strony. Geometryczne kształty w połączeniu z minimalistycznym wyglądem dają całkowicie nową kombinację, a wykorzystanie gradientów i złożonych kompozycji sprawia, że witryny są bardziej żywe i dynamiczne.

Wizualizacja danych

Przekazywanie danych w angażujący i zrozumiały sposób bywa ciężkim zadaniem, jednak warto podjąć się tego wyzwania, bo odpowiednia wizualizacja danych angażuje odbiorców. Infografiki i wykresy to najczęstsze formy pokazywania różnorakich danych i świetnie sprawdzają się w tym celu. Dla większości użytkowników dane przedstawiony w sposób wizualny są łatwiejsze do zapamiętania i mają na nich większy wpływ. W zeszłym roku ten zabieg był kluczowy do przekazywania informacji o pandemii, dlatego w tym roku ten trend będzie z pewnością kontynuowany.

Na sam koniec warto wspomnieć, że powyższe najnowsze trendy na nadchodzący rok nie powinny przesłaniać nam standardów, które ciągle obowiązują podczas tworzenia stron internetowych. Odpowiedni system zarządzania treścią i partner technologiczny to podstawa każdej witryny. Strona na Drupal CMS będzie jednym z najbardziej uniwersalnych wyborów i sprawdzi się przy większości projektów, niezależnie od ich rozmiarów. Kto powinien ją wykonać? Postaw na doświadczony zespół Drupal Solution. Firmę z wiedzą i kompetencjami nie tylko na temat najnowszych trendów, ale też oprogramowania i samego projektowania. Pamiętaj, że powyższe trendy to tylko przedsmak tego, co nas czeka, bo przed nami jeszcze cały rok!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *