Popularne

Artykuł

Dom i budownictwo

Jak wymienić zamek w drzwiach – poradnik

Jak wymienić zamek w drzwiach – poradnik

Proces wymiany zamka w drzwiach jest dość prosty. Wszystko zaczyna się od zdjęcia starego zamka i założenia nowego. Brzmi banalnie, jednak nie wszystkie zamki tak łatwo dają się wyciągnąć oraz nie wszystkie zamki są tak łatwe w montażu. Choć sprawa dla większości wydaje się być prosta, to nawet najmniejszy błąd podczas montażu może spowodować, że zamek nie spełni swojej podstawowej roli, czyli nie zagwarantuje nam bezpieczeństwa. Kto zatem może wymienić nam zamek profesjonalnie i ile kosztuje usługa wymiany zamka w drzwiach?

Czego potrzebujesz i co musisz wiedzieć przed wymianą zamka

Najpierw trzeba zdjąć stary zamek, powoli otwierając drzwi i ostrożnie wyciągając to, co z niego zostało. Niektóre zamki mogą mieć również otwór na klucz, więc upewnij się, że nie uszkodzisz niczego podczas otwierania drzwi.

Następnie musisz włożyć nowy klucz do otworu, z którego wyjęto stary. Teraz, gdy to zrobisz, zamknij drzwi i przekręć je trzy razy w prawo, aby upewnić się, że wszystko jest idealnie wyrównane. Zanim przejdziesz dalej, upewnij się, że zostało to zrobione poprawnie, ponieważ jeśli coś wydaje się nie tak, to system zabezpieczenia nie będzie skuteczny. Aby zmienić zamki, musisz zrozumieć, jak to działa. Czego potrzebujesz:

  • śrubokręt z końcówką krzyżakową
  • Płaski śrubokręt
  • Para szczypiec
  • Młotek gumowy

Powinieneś wiedzieć, że najczęstsze rodzaje zamków to zamki wpuszczane lub rygle. Można je znaleźć na drzwiach, szafkach i oknach. Jeśli zamek znajduje się na zewnątrz drzwi, musisz znaleźć przycisk dzwonka, aby przetestować nowy klucz. Podczas wymiany zamków w drzwiach zawsze pozostaw stary zamek na miejscu przez mniej niż trzy minuty przed wyjęciem nowego, aby się nie zakleszczyły.

Wymiana zamków w domu to żmudny proces, który może być kosztowny. Bo ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach? Zamek został zaprojektowany, aby zapewnić bezpieczeństwo w nowych blokadach, ale wykonanie zadania może zająć kilka godzin. Wymiana zamka drzwi jest łatwa dzięki specjalistom z zakresu ślusarstwa, z którymi można się skontaktować tu: https://www.pogotowie-zamkowe-poznan.pl Dzięki ich wiedzy, odblokowanie lub wymiana zamka trwa stosunkowo krótko, usługa jest wykonana z należytą starannością.

W przeszłości wymiana pojedynczego zamka kluczowego lub elektrozamka była bardzo trudnym zadaniem. Dzisiaj, dzięki zatrzaskom kołkowym lub nowym zamkom, właściciele domów mogą z łatwością wymienić swoje zamki za ułamek kosztów.

Po co wymieniać zamki do drzwi?

Pomimo prostej konstrukcji zamki do drzwi zawsze stanowią problem dla właścicieli domów. Przy odpowiednim rozmiarze i kształcie mogą być trudne do zainstalowania lub wymiany. Wraz z postępem technologicznym w branży elektronicznej, na rynku pojawiają się nowe rodzaje zamków do automatyki domowej. Ponieważ zamki elektroniczne są bardzo łatwe w montażu, są wygodniejsze dla właścicieli domów, którzy chcą wymienić swój stary zamek na nowy bez konieczności wzywania profesjonalnej złotej rączki lub stolarza.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *