Popularne

Artykuł

Marketing internetowy

Co może Twojej formie dać mailing marketing?

Co może Twojej formie dać mailing marketing?

Marketing e-mailowy (inaczej mailing marketing) to skuteczny sposób, aby zapewnić małym firmom możliwość dotarcia do swoich klientów, poszerzenia bazy klientów i budowania swojej reputacji. Co ważne, zarządzanie kampanią e-mailową jest łatwiejsze niż się wydaje. Poznaj definicję mailing marketingu i przekonaj się, jakie korzyści może przynieść Twojej firmie odpowiednio opracowana strategia.

Co to mailing marketingowy?

Mailing marketing to nic innego jak strategia marketingu bezpośredniego polegająca na wysyłaniu spersonalizowanych wiadomości e-mail do docelowych odbiorców. Jest zwykle używany do generowania sprzedaży i zwiększanie wpływu działań content marketingowych. To jeden z najlepszych sposobów na przekształcenie potencjalnych nabywców w kupujących, a następnie w zaangażowanych i lojalnych klientów. Stworzenie silnej strategii e-mail marketingu umocni pozycję Twojej marki na rynku.

Jakie są zalety mailing marketingu?

Jedną z największych zalet e-mail marketingu dla małych firm jest efektywne wykorzystanie czasu i budżetu. Zaprojektowanie profesjonalnej kampanii mailing marketingowej nie jest skomplikowane ani czasochłonne. Wysyłanie e-maili do dużej liczby subskrybentów jest również bardzo opłacalne. Otrzymujesz bezpośredni dostęp do skrzynek pocztowych potencjalnych klientów, bez konieczności ponoszenia kosztów obsługi kampanii direct mail .

Budowanie wiarygodności to duże wyzwanie dla małych firm. Klienci znają nazwy dużych marek, więc są wobec nich bardziej lojalni. Korzystając z e-mail marketingu, możesz budować wiarygodność i pozostawać w kontakcie z klientami poprzez informowanie ich na bieżąco o nowych działaniach, usługach lub aplikacjach. Im więcej dowiedzą się o Twojej firmie, tym bardziej będą Ci ufać.

Mailing do firm i klientów indywidualnych umożliwia tworzenie ukierunkowanych kampanii, wykorzystując dane o subskrybentach wiadomości e-mail. Badania pokazują, że dodanie imienia subskrybenta w temacie wiadomości może zwiększyć liczbę otwarć wiadomości e-mail nawet o 26%. Gdy Twoja lista e-mailowa powiększy się, możesz zacząć segmentować odbiorców na podstawie ich wieku, poziomu dochodów, płci lub tego, jak długo są klientami.

Mailing do firm – od czego zacząć?

Wielu właścicieli firm doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dla lepszych wyników sprzedaży i poprawy wskaźnika ROI, stworzenie kampanii marketingowej jest bardzo ważne. Nie wszyscy mają jednak pewność, od czego zacząć. Pierwszym krokiem jest wybór dostawcy usług e-mail marketingu. Na tym etapie warto wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • wskaźnik dostarczalności,
  • czy dostawca oferuje szablony i umożliwia dostosowanie e-maili,
  • czy oprogramowanie jest intuicyjne i przyjazne dla użytkownika,
  • zaawansowane funkcje oferowane przez usługę, takie jak testy A/B, narzędzia analityczne i segmentacyjne,
  • poziom obsługi klienta zapewnianej przez firmę,
  • czy dostawca oferuje bezpłatny okres próbny (w ten sposób będziesz mógł przetestować oprogramowanie, i upewnić się, że odpowiada ono Twoim potrzebom).

Mailing marketing z platformą Redlink

Doświadczony dostawca usługi stworzy dla Ciebie kampanię e-mailową dopasowaną do profilu potencjalnych i aktualnych odbiorców. Jeśli szukasz specjalistów od mailing marketingu, już teraz zapoznaj się z platformą do mailing marketingu, zapoznaj się z ofertą firmy Redlink – twórcą platformy do masowego mailingu, która pomoże Ci w prowadzeniu skutecznych kampanii marketingowych, dbaniu o satysfakcjonujące wyniki i budowaniu silnej więzi z klientami.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *