Popularne

Artykuł

Gry

Czy Assassin’s Creed Valhalla będzie ciekawą grą?

Czy Assassin’s Creed Valhalla będzie ciekawą grą?

Zapoczątkowana w 2007 roku seria Assassin’s Creed doczeka się już tego listopada dwunastej, pełnoprawnej odsłony, a jej podtytuł to Valhalla. Gra Ubisoftu została osadzona w czasach wikińskich, a sam gracz wcieli się w wodza wioski, którego zadaniem będzie budowa nowej osady na terenie obecnej Wielkiej Brytanii. Choć Assassin’s Creed Valhalla będzie jedynie rozwinięciem rozwiązań i systemów znanych z dwóch poprzednich odsłon serii, to gra Ubisoftu jest jedną z większych premier tego roku. Wiąże się to oczywiście z tym, że będzie to jeden z tytułów startowych na 9. generację konsol, której premierę, podobnie jak nową część Assassin’s Creeda, zaplanowano na listopad. Jednak czy posiadacze innych platform również powinni czekać na ten tytuł? Sprawdź, czy Assassin’s Creed Valhalla będzie ciekawą grą.

Więcej tego samego podane w nowych szatach, czyli Assassin’s Creed Valhalla w pigułce

Choć seria Assassin’s Creed rozpoczynała jako przygodowa gra akcji z elementami skradanki, to obecnie przypomina ona grę RPG z rozbudowanym systemem walki, który niemal w pełni zależy od umiejętności gracza. Oczywiście, wpływ na to ma jeszcze ekwipunek czy poziom rozwoju postaci, jednak to właśnie styl walki oraz biegłość w wykorzystywaniu dostępnych broni są kluczowe dla zwycięstwa. Nie da się jednak nie zauważyć, że wraz z kolejnymi częściami serii, coraz większą rolę zaczęto przykładać również do statystyk i systemów, jakie rządzą grą. Dlatego właśnie Assassin’s Creed Valhalla ma być swoistym ukoronowaniem starań deweloperów z Ubisoftu, którzy na przestrzeni ostatnich trzech lat, nadali serii o skrytobójcach w kapturach zupełnie nowy kierunek.

Zrezygnowano bowiem z dużych miast pełnych majestatycznych budowli i skupiono się w pełni na opracowaniu bogatego otwartego świata. W Assassin’s Creed Valhalla kluczowa ma być eksploracja tych terenów, jednak twórcy zapewniają również, że istotne ma być rozbudowywanie swojej własnej osady. Akcja gry została osadzona w IX wieku, a całość rozgrywać ma się na terenie dzisiejszej Wielkiej Brytanii podczas wikińskich najazdów. Gracze wcielą się w Eivora, który w zależności od upodobań odbiorców, może być kobietą albo mężczyzną. Wprowadzenie protagonisty, któremu będzie można wybrać płeć, również nie jest nowością (na podobny zabieg zdecydowano się w Assassin’s Creed Odyssey), jednak tutaj imię bohatera pozostało niezmienione.

Rozgrywka w Assassin’s Creed Valhalla, czyli eksploracja na miarę konsol nowej generacji

Jednym z istotniejszych aspektów Assassin’s Creed Valhalla ma być przemierzanie otwartego świata, który niezależnie od wybranej platformy, ma prezentować się wyjątkowo okazale. Grafika ma być renderowana w wysokiej rozdzielczości z zachowaniem wszelkich szczegółów środowiska, a liczba FPS-ów ma osiągać nawet 120. Doskonale widoczne będzie to w przypadku Assassin’s Creed Valhalla PC – gracze posiadający komputery osobiste często mają monitory o częstotliwości odświeżania 120 Hz, co pozwala na generowanie szczegółowej grafiki nawet podczas, gdy na ekranie znajduje się wiele postaci, a akcja jest wyjątkowo dynamiczna.

Sama gra pozwoli na podbój ziem królestw brytyjskich, a zwłaszcza terenów w obrębie Wessex, którego władcą jest król Alfred. Deweloperzy zdecydowali się uczynienia z niego głównego antagonisty w Assassin’s Creed Valhalla, jednak to nie jedyne niebezpieczeństwa, na jakie natrafią gracze, w trakcie odkrywania kolejnych rozdziałów historii.

Oprócz walki i siłowego podbijania ziem przeciwnika, równie ważna ma być dyplomacja, jednak na razie nie wiadomo, w jak wielkim stopniu decyzje gracza mają wpływać na przebieg historii. W zapowiedziach przewija się z kolei wspominka o “wikińskich pyskówkach”, czyli minigierce polegającej na pokonaniu swojego przeciwnika w bitwie na słowa.

Na czym będzie można zagrać w Assassin’s Creed Valhalla?

Choć docelowo Assassin’s Creed Valhalla zapowiedziany jest jako tytuł startowy na 9. generację konsol, to gra ukaże się również na starszych sprzętach. Assassin’s Creed Valhalla PS4 pojawi się 10 listopada, podobnie jak wersja na PC, Xboksa One, a także Xbox Series X i S. Jedynie wersja na PlayStation 5 pojawi się nieco później, bo 19 listopada, jednak związane jest to z premierą konsoli Sony, którą zaplanowano właśnie na ten dzień.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *