Kamery internetowe to w obecnych czasach jedne z potrzebniejszych sprzętów. Kiedy nasze życie służbowe przeniosło się do sieci, lub kiedy co gorsza – nasze życie prywatne musi się odbywać na internetowych łączach nie pozostaje nic innego jak zakup dobrej jakości kamery internetowej. Na co zwrócić uwagę kupując taki produkt? Jaki ranking kamer internetowych sprawdzić, żeby wybrać najlepiej? A może skorzystać z opinii znajomych? Radzimy poniżej.
Spis treści
Po co nam kamera?
Zanim zakupimy kamerę internetową zastanówmy się czy ten przedmiot jest nam potrzebny, czy jednak będzie stanowił kolejny gadżet do naszej kolekcji. Każdy Sklep RTV EURO AGD oferuje mnóstwo wartych zakupu modeli. Nie powinno się jednak podejmować takiej decyzji pochopnie. Po pierwsze należy pomyśleć, do jakich celów będzie służyć kamera. Można ich używać do rozmów biznesowych, można do utrzymywania kontaktu z bliskimi, którzy mieszkają daleko, można nią kręcić materiały promujące nasz projekt, który potem trafi do sieci, a nawet można je podłączyć w mieszkaniu, żeby obserwować jak radzi sobie nasz pupil podczas naszej nieobecności w domu. Możliwości jest cała masa, ale od tego zależy jakiej kamery będziemy szukać, i które elementy będą najbardziej istotne. Ranking kamer internetowych będzie w pierwszej kolejności podpowiadał sponsorowane oferty, więc powinno się poświęcić trochę czasu w przejrzeniu dostępnych modeli na rynku i porównanie ich cen.
Czy cena jest ważna?
Ależ oczywiście, że tak. Rzetelne porównanie sprawi, że nie przepłacimy za model, który nie jest tego wart. I w drugą stronę, będziemy w stanie zainwestować w lepszy model. Najtańsze, najprostsze kamerki to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych. Ale bardziej zaawansowane modele, z lepszą optyką i jakością obrazu, a często też mające inne zastosowania – mogą kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych.
Szukając w sieci kamer internetowych – na przykład tu: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-kamera-internetowa-jak-wybrac-najlepsza.bhtml powinno się pomyśleć, które parametry będą dla nas najważniejsze przy zakupie wymarzonego sprzętu. Dobrze jest też mieć określony wcześniej budżet i trzymać się go przy podejmowaniu decyzji.
Na jakie parametry zwrócić uwagę?
Wiele osób na początku zwykle zwraca uwagę na cenę przedmiotu. Jest to dosyć istotne, ale nie w momencie, w którym musimy wybrać dobrą kamerę. Najtańsza kamera sprawdza się, kiedy potrzebujemy jej od czasu do czasu, do prostych połączeń przez media społecznościowe. Kiedy potrzebujemy lepszej kamery powinniśmy się skupić na rozdzielczości obrazu. Ma to wpływ na jakość nagrywanego obrazu. Jeśli chcemy potem gdzieś umieszczać filmy, które nagrywamy – jakość HD to minimum. Istotną kwestią jest też prędkość kamery – czyli liczba klatek, które są rejestrowane przez sekundę. Standardowa, dobra kamerka nagrywa w 30 klatkach na sekundę. Dzięki temu obraz jest bardzo płynny i wygląda naturalnie. Spora ilość kamer dostępnych na rynku ma też wbudowany mikrofon. Jeśli potrzebujemy kamery do rejestracji filmów – i tak będzie potrzebny zewnętrzny rejestrator dźwięku. Ale jeśli kamera będzie potrzebna tylko do rozmów, wbudowany mikrofon również świetnie się sprawdzi. Ważną kwestią jest też szerokość obrazu, czyli jaką wielkość ma obiektyw. To ważne też w perspektywie tego jak wyglądamy na ekranie.
Plusy i minusy kamery?
Kamery internetowe, tak jak wszystko mają swoje plusy i minusy. Dosyć obszerny wybór kamer mamy tutaj: https://www.euro.com.pl/kamery-internetowe.bhtml. Kamera zdecydowanie ułatwia nam życie na odległość i kontakty z bliskimi osobami, które mieszkają w innym mieście. Trzeba jednak uważać, żeby nie stać się ofiarą oszustów. Za każdym razem, gdy używamy komputera, ale nie planujemy używać kamery – odłączmy ją od sprzętu. Podobnie jest z wbudowaną kamerą, która zawsze powinna być zaklejona. Istnieją na rynku oprogramowania szpiegującego, które pozwalają przechwytywać obraz w mieszkaniach, potem ułatwia to kradzież, lub ktoś niepowołany może nas nagrywać. Zakryte oko kamery, to bezpieczny użytkownik. Minusem jest również to, że zewnętrzna kamera może nie być kompatybilna z modelem komputera i czasem się zacinać czy wyłączać. Nie wszystkie kamery przesyłają również obraz w należytej jakości – wszystko zależy od prędkości łącza i używanego modemu.
Alternatywa dla kamer
Ranking kamer internetowych podkreśla, że są to jedne z chętniej kupowanych obecnie akcesoriów do komputera. Nikogo to nie dziwi, zwłaszcza, że spędzamy dużo czasu online. Alternatywą dla kupowania kamery internetowej jest pozostanie przy kamerze wbudowanej w komputer. Jeśli potrzebujemy komputera tylko do rozmów na komunikatorach, świetnie się to sprawdzi. Pamiętajmy tylko, że zewnętrze kamery to dużo lepsza jakość obrazu. Nie wiemy w jakiej sytuacji będzie potrzebna – może za jakiś czas będziemy chcieli nagrywać vlogi – taka kamera bardzo się wtedy przyda.
Podobne artykuły
Today's pick
Biuro coworkingowe – jak szukać odpowiedniego?
Wynajem określonej przestrzeni służącej do pracy od kilku lat cieszy się ciągle rosnącą popularnością. Możliwość wykonywania obowiązków służbowych w obecności…
Najważniejsze zalety outsourcingu informatycznego
O usługach informatycznych mówi się w dwóch kontekstach: mając na myśli albo bieżące utrzymanie sprawności oprogramowania, sieci i sprzętu, albo…
Dostawa wody do biura – bezpłatnie na terenie Polski
Woda mineralna jest bardzo korzystna dla zdrowia. Wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Minerały, które znajdują się w wodzie dodają energii…
Jak archiwizacja dokumentów może pomóc Twojej firmie
Wiele firm archiwizację akt traktuje bardzo po macoszemu i wykonuje ją mocno niedbale. Prawda jest jednak taka, że dobra archiwizacja…
Ścieżka zakupowa klienta w kampanii SMS — jak wygląda?
Klienci są dzisiaj bardzo wymagający. Oprócz produktów dopasowanych do ich potrzeb oczekują oni pozytywnych doświadczeń z marką w całym procesie…
Laptop w leasing czy na raty? Podpowiadamy
Laptop to podstawowe narzędzie pracy biurowej. Można kupić go za gotówkę, lecz lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania…
Wystawianie faktur z magazynem
Wystawienie faktury to obowiązek przedsiębiorcy. Jeśli jednak nie do końca znasz się na księgowości lub chcesz ułatwić pracę sobie i…
Jakie problemy rozwiązuje faktoring?
Jeszcze kilkanaście lat temu z faktoringu korzystały wyłącznie duże podmioty gospodarcze. Dziś to rozwiązanie jest dostępne również dla małych firm…
Skuteczne finansowanie startupu technologicznego – warto trzymać rękę na pulsie
Każdy, kto stawia pierwsze kroki w biznesie, wie jak ważną sprawą jest utrzymanie płynności finansowej. Od tego będzie zależeć wizerunek…
Waloryzacja umów wykonawczych. Poznaj przyczyny i możliwe rozwiązania
Ostatnie lata pokazały nam, że rynek surowców i usług to w praktyce żywy organizm. Niepokoje na rynkach światowych wywołały istny…