Popularne

Artykuł

Sprzęt

Samsung S23 vs S22 – jakie są różnice?

Samsung S23 vs S22 – jakie są różnice?

Osoby interesujące się nowinkami technologicznymi z pewnością zdają sobie sprawę z renomy popularnego smartfonu Samsung Galaxy S22. Jako jeden z flagowych i bardzo cenionych modeli koreańskiej firmy, nie przestaje zachwycać użytkowników. Wraz z początkiem lutego na rynku ukazuje się jego następca. Czego można oczekiwać po Samsungu S23 i czym dokładnie różni się od poprzednika?

Co wiadomo na temat Samsunga S23?

Premierę najnowszego smartfonu z tej serii zapowiedziano na 1 lutego 2023 roku. Tego dnia możliwe było poznanie wszystkich szczegółowych informacji na temat urządzenia. Już w tej chwili pojawiło się jednak wiele przypuszczeń i potwierdzonych danych. Choć opis specyfikacji telefonów nie pochodzi bezpośrednio od producenta, dostępne w internecie szczegóły pochodzą są sprawdzone.

Podczas premiery ukażą się trzy modele: Galaxy S23, Galaxy S23+ oraz Galaxy S23 Ultra. Wielkość ekranu to w ich przypadku kolejno 6,1″, 6,6″ oraz 6,8″. Wszystkie zaopatrzone są w procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Standardowe Samsungi S23 posiadają 8 GB RAM. Modele z serii Ultra mogą mieć jednak nawet do 12 GB. Podstawowy S23 ma być dostępny w wersjach 128 i 256 GB pamięci wewnętrznej. Wartości te mają być o wiele wyższe w przypadku bardziej zaawansowanych modeli. Co jeszcze należy wiedzieć?

Nowy Samsung – ważne informacje

Jedne z najczęściej poszukiwanych danych na temat nowych modeli smartfonów dotyczą kamery. Miłośnicy selfie będą mogli posłużyć się aparatem 12 Mpix. Prawdziwym hitem i jednym z najbardziej wyczekiwanych aspektów jest aparat 200 Mpix umieszczony z tyłu telefonu. Należy jednak wiedzieć, że pojawi się on wyłącznie w wersji Ultra, która jest jednocześnie najdroższym modelem Samsunga S23. Jak wypadają najnowsze Samsungi na tle modeli S22?

Galaxy S23 vs S22 – porównanie

Omawiając wartości dotyczące aparatów, duże różnice pojawiają się tylko w przypadku modeli z serii Ultra. Oprócz zastosowania matrycy o wartości 200 megapikseli można tu liczyć na poprawę algorytmów w pozostałych aparatach. 12 megapikselowa matryca w przedniej kamerze zastępuje tu jednak 40 Mpix, które były dostępne w Samsungu S22 Ultra. Taka sama matryca będzie zastosowana w smartfonach Samsung S23 i S23+. Rozwiązanie to różni się od Galaxy S22, w których aparat do selfie ma 10 MP.

Najnowsze modele Samsunga zwracają uwagę przede wszystkim na swoją wydajność, która ma być o wiele wyższa niż w przypadku poprzednich flagowców. Wersja procesora Snapdragon 8 Gen 2 wypada tutaj istotnie lepiej niż w przypadku rozwiązań stosowanych w Galaxy S22.

W modelach S23 i S23+ znajdą się też baterie, których pojemność ma być o 200 mAh większa niż w analogicznych flagowcach dostępnych do tej pory. We wszystkich wersjach nowego Galaxy bezprzewodowe ładownie 15 W zostaje jednak zastąpione opcją 10 W.

Dlaczego warto postawić na Samsung Galaxy?

Koreańska marka wiele razy udowadniała już, że jej produkty są warte uwagi. Najnowsze modele z serii Galaxy S zaskakują kilkoma rozwiązaniami. Najwięcej emocji wydaje się budzić matryca o wartości 200 megapikseli zastosowana w wersji Ultra. Należy pamiętać o tym, że w takich urządzeniach na jakość zdjęć wpływa o wiele więcej aspektów niż zastosowana rozdzielczość. Również wydajność procesora sprawia, że najnowszy Samsung zasługuje na zainteresowanie odbiorców. Dzięki niemu S23 może okazać się jeszcze lepszy od poprzednika.

Artykuł otrzymany od naszego partnera.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *