Popularne

Artykuł

Internet

Wrzuć zdjęcie na IG z komputera – to prostsze, niż sądzisz!

Wrzuć zdjęcie na IG z komputera – to prostsze, niż sądzisz!

Serwis Instagram przyzwyczaił nas już do tego, że nowe zdjęcia możemy wrzucić jedynie za pomocą aplikacji zainstalowanej na naszym smartfonie – po prostu, nie ma możliwości dodania zdjęcia za pomocą komputera. Tylko… czy aby na pewno? Jak się okazuje – i co zaraz udowodnimy – nie jest to do końca prawda. A zatem – jak wrzucić na Instagrama zdjęcie, które mamy na komputerze?

To trudne tylko na pierwszy rzut oka.

Prowadząc konto na Instagramie nie tylko dodajemy nowe posty, ale i komentujemy zdjęcia innych użytkowników, dlatego zapewne dość często korzystamy z komputera czy laptopa. Sprawdza się on doskonale przy przeglądaniu zdjęć znajomych, ale jeśli chodzi o dodanie własnych fotografii, sprawa nie jest już tak oczywista. Wrzucenie na Instagrama zdjęć z laptopa lub komputera wymaga bowiem skorzystania z opcji developerskich Jednakże bez obaw. Jest to proces, który trudny jest tylko na papierze – a z naszym poradnikiem, swoje pierwsze zdjęcie z komputera wrzuci nawet największy laik. Jest to również proces na tyle schematyczny, że po kilku próbach większość osób nauczy się niezbędnych kroków na pamięć – wówczas już żadna podpowiedź, jak wrzucić zdjęcia na IG z laptopa nie będzie konieczna.

A zatem – zaczynajmy.

Wrzucanie zdjęć na Instagrama z komputera.

Na potrzeby tego poradnika korzystaliśmy z przeglądarki Google Chrome. Proces ten jest jednak bardzo podobny w przypadku większości współczesnych przeglądarek – ewentualne zmiany będą więc kosmetyczne i intuicyjne.

Krok I

Prowadzenie social media takich jak Instagram wymaga zalogowania się na to samo konto użytkownika, którego używamy korzystając z urządzenia mobilnego. Wchodzimy więc na stronę Instagram.com, klikamy opcję “zaloguj” i podajemy nasze dane. Jeśli nie posiadamy jeszcze konta na IG – możemy się zarejestrować i pierwsze zdjęcie dodać już z poziomu komputera.

Krok II

Przechodzimy na nasz profil na Instagramie i klikamy lewym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu, a następnie wybieramy opcję “zbadaj”. Możemy również użyć odpowiedniego skrótu klawiaturowego – Ctrl+Shift+I dla Windowsa oraz Cmd+Opt+I dla Os X, Otworzy się wówczas okno z kodem witryny i narzędziami dla programistów.To z pomocą tego okienka będziemy dodawali zdjęcia z komputera.

Krok III

We wspomnianym okienku z narzędziami dla programistów wybieramy opcję “toogle device mode” – czyli po prostu dwa nachodzące na siebie prostokąty. Aby przyspieszyć dodawanie zdjęć z komputera, zamiast wyszukiwać ją ręcznie wystarczy użyć skrótu klawiaturowego. W przypadku systemów WIndows jest to Ctrl+Shift+M.

Krok IV

Jak z pewnością zauważyliśmy, po wybraniu tej opcji wygląd serwisu Instagram zmienił się. Teraz powinien on przypominać ten, który widzimy korzystając z Instagrama za pomocą urządzenia mobilnego. Co zatem dalej? Otóż pod paskiem adresowym przeglądarki pojawi się lista urządzeń do wybrania – możemy z niej wybrać ten telefon lub tablet, który chcielibyśmy symulować dodając zdjęcie. Jeśli jest nam to obojętne – wybieramy dowolny model, ogólnie rzecz biorąc nie ma to żadnego znaczenia.

Krok V

Wreszcie przechodzimy do ostatniego i najważniejszego kroku, jaki zazwyczaj wykonujemy, czyli dodania nowego zdjęcia. Dodajemy je w dokładnie taki sam sposób, w jaki robilibyśmy to korzystając z urządzenia mobilnego. Klikamy zatem w przycisk dodawania pliku, a następnie wybieramy z dysku twardego fotografię, którą chcielibyśmy wrzucić na IG. Następnie wystarczy opublikować post. Zdjęcie natychmiast stanie się widoczne dla każdej osoby w serwisie, której udostępniamy nasze fotografie i posty.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *