Popularne

Artykuł

Gry

Jaki fotel gamingowy wybrać?

Jaki fotel gamingowy wybrać?

Fotel gamingowy to niezbędny element stanowiska każdego gracza. Musi być nie tylko wygodny, ale także atrakcyjny wizualnie. Takie meble kosztują od kilkuset do kilku tysięcy złotych, dlatego ich wybór powinien być przemyślany. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Fotel dla gracza – najważniejsze cechy

Fotel dla gracza znacznie różni się od przeciętnego mebla biurowego. Wizualnie jest bardziej masywny. Pod tym natomiast kryje się mnóstwo funkcjonalności, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu. Jest to m.in.:

  • kształt i głębokość siedziska – dobre fotele gamingowe mają większe siedzisko niż typowe meble tego typu; to sprawia, że można na nich siedzieć wygodnie przez długie godziny;
  • regulowane oparcie – ważne jest to, aby można było zmieniać zarówno jego kąt ustawienia, jak i regulować w pionie oraz poziomie; niektóre oparcia umożliwiają nawet bujanie się;
  • wysokie oparcie z zagłówkiem i poduszką lędźwiową – takie dodatki pozwalają utrzymać prawidłową postawę ciała, co jest kluczowe dla zdrowia gracza w dłuższej perspektywie;
  • regulowane podłokietniki – pozwalają utrzymać ręce w jednej pozycji przez długi czas;
  • materiały i jakość wykonania – fotele gamingowe z reguły są cięższe niż meble biurowe; charakteryzują się większą trwałością i dużą ilością stalowych elementów;
  • design – niezwykle istotna rzecz w przypadku foteli gamingowych; niektóre modele mają świecące elementy, inne można spersonalizować swoim imieniem i nazwiskiem lub logo.

Fotel gamingowy – czego unikać?

Poza powyższymi aspektami warto także zwrócić uwagę na materiał, którym wyścielono oparcie i siedzisko. Choć skóra może wyglądać imponująco, to niekoniecznie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Podczas upalnych dni może przyklejać się do ciała, co będzie sprzyjać potliwości. Warto także postawić na obrotowy fotel gamingowy z dużymi kółkami. Małe mogą zacinać się na nierównym podłożu, w szczególności na dywanie.

Czy cena ma znaczenie?

Przyzwoity fotel gamingowy, który zapewnia wygodę podczas godzin spędzonych przed ekranem, można kupić już za kilkaset złotych. Mowa o kwocie rzędu 600-800 zł. Czy można taki gadżet kupić za mniej? Prawdopodobnie na rynku istnieje producent, który jest w stanie stworzyć taki fotel za niższą cenę. Z pewnością należy jednak poświęcić sporo czasu, aby go odnaleźć. Trzeba również liczyć się z tym, że mebla przystosowanego do grania nie da się kupić w cenie krzesła biurowego.

Jak natomiast wyglądają koszty w drugą stronę? Czy jest sens kupować fotel gamingowy za 1000 zł, 2000 zł, a nawet więcej? I tak, i nie. Drogie gadżety tego typu nie zawsze są lepsze od ich tańszych odpowiedników. Często dodatkowe elementy wprowadzane przez producentów, za które trzeba słono płacić, nie przekładają się bezpośrednio na komfort użytkowania. Nie da się jednak ukryć, że na wyższej półce cenowej da się znaleźć prawdziwe perełki, za które warto zapłacić więcej. Mogą one wyróżniać się designem, ergonomicznym kształtem, szerokim zakresem regulacji fotela czy zastosowaniem trwałych rozwiązań konstrukcyjnych.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *