Popularne

Artykuł

Oprogramowanie

Nowoczesne rozwiązania dla przemysłu drzewnego: jak technologia pomaga od projektu po produkcję

Nowoczesne rozwiązania dla przemysłu drzewnego: jak technologia pomaga od projektu po produkcję

Funkcjonowanie w przemyśle drzewnym nie należy do najłatwiejszych zadań, lecz w tym wszystkim można liczyć na solidne wsparcie ze strony zaawansowanej technologii. Przyda się to zwłaszcza przy produkcji mebli oraz precyzyjnej obróbce drewna. Na czym konkretnie polega ta pomoc? Przede wszystkim na skorzystaniu z oprogramowania dla przemysłu drzewnego, które pomaga przy pracach projektowych oraz produkcji mebli. Jakie są jego największe zalety?

Dlaczego warto sięgać po nowoczesne programy dla firm zajmujących się obróbką drewna?

Regularne sięganie po wydajne programy dla firm zajmujących się produkcją mebli i obróbką drewna ma bardzo duży sens. Czemu? Na pewno z tego względu, iż w ten sposób poszczególne prace projektowe i produkcyjne są wykonywane na wyższych obrotach, oszczędza się dużo czasu, błyskawicznie eliminuje się błędy konstrukcyjne i szybciej wprowadza się produkt na rynek. To również najprostsza droga do rozwinięcia własnego biznesu i pozyskania wielu nowych klientów.

Oprogramowanie do produkcji mebli – na jakie rozwiązanie warto się zdecydować?

Dobierając funkcjonalny program dla przemysłu drzewnego nie można zapomnieć o swoich potrzebach, zaplanowanych projektach, dostępnych możliwościach, narzędziach i finansach oraz pożądanych rezultatach. Jednym z najciekawszych wyborów na współczesnym rynku jest oprogramowanie SWOOD CAM od DPS Software. Co konkretnie je wyróżnia?

  • wspieranie procesów realizowanych w przemyśle drzewnym od samego projektu aż po produkcję mebli,
  • wykorzystanie nowoczesnych i zaawansowanych technologii umożliwiających swobodne zarządzanie maszynami NC,
  • łatwe generowanie dokumentacji produkcyjnej,
  • możliwość utworzenia indywidualnej biblioteki narzędzi obróbczych,
  • bezproblemowe przeprowadzenie symulacji obróbki.

To solidny i niezawodny program do obróbki drewna, który pozwala na sprawne programowanie obrabiarek CNC czy też dodawanie wybranych operacji obróbki. Dodatkowo wszystkie dane projektowe mogą być w dowolnym momencie eksportowane. Chodzi głównie o listę cięć i narzędzi oraz preferowane pozycje i programy.

Program dla przemysłu drzewnego – co jeszcze należy o nim wiedzieć?

Jak widać oprogramowanie do produkcji mebli przyda się w wielu firmach działających na co dzień w przemyśle drzewnym. Najważniejsze jest to, że program daje inżynierom nieograniczone możliwości, ponieważ został skonstruowany w taki sposób, aby zająć się m.in. obróbką agregatów poziomych, agregatów wiercących i wrzecion oraz kontrolowaniem pozycji osłony i odciągu wiórów. Użytkownicy mogą wybrać dowolny kierunek usłojenia, dopasowując przy tym optymalną prędkość posuwu. Dodatkowo zaplanowane prace technologiczne zostaną znacznie usprawnione i wykonywane na wyższym poziomie, a to za sprawą możliwości skorzystania z tzw. rowkowania, konturowania, obróbki kieszeni, cięcia oraz automatycznego wiercenia. Niezaprzeczalnym atutem omawianego oprogramowania jest też integracja z SOLIDWORKS. Tym samym nie ma problemów z edycją operacji technologicznych czy też weryfikacją poprawności obróbki.

Artykuł partnera.

Poprzedni

Nowoczesne rozwiązania dla przemysłu drzewnego: jak technologia pomaga od projektu po produkcję

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *