Popularne

Artykuł

Sprzęt

Czy warto czekać na Oculus Quest 2?

Czy warto czekać na Oculus Quest 2?

W przyszłym miesiącu będzie miała miejsce premiera nowych okularów VR należącej do Facebooka marki Oculus. Okulary – a właściwie hełm wraz z kontrolerami – mają być lżejsze niż poprzednia wersja oraz zapewniać większy komfort podczas użytkowania.

Sprawdź, dlaczego warto czekać na Oculus Quest 2 i gdzie zamówić okulary VR w atrakcyjnej cenie.

Zmiany wprowadzone w Oculus Quest 2

Nowe okulary VR dla komputerów PC budzą emocje wśród wielu osób. Wynika to z faktu, że pierwsza odsłona tego sprzętu oferowała świetną jakość, a jednocześnie była dostępna w przystępnej cenie. Wiele wskazuje na to, że model Quest 2 będzie jeszcze lepszy. Producent zmniejszył wagę sprzętu (z 571 do 503 g) i zamontował w nim lepszy pasek. Zmieniono również mechanizm odpowiedzialny za rozstaw okularów, co ułatwi szybkie dopasowanie Oculus Quest 2 do rozmiaru głowy każdego użytkownika.

Parametry ulepszonej wersji hełmu VR

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez Facebooka, Oculust Quest 2 otrzyma procesor Qualcomm Snapdragon XR2. Okulary będą współpracowały z 6GB pamięci RAM. Jest to ogromny krok do przodu, szczególnie jeżeli weźmie się pod uwagę, że poprzedni model miał tylko 4 GB RAM i procesor Snapdragon 835. Zamiast wyświetlaczy OLED okulary będą miały LCD, którego rozdzielczość wyniesie 1832 x 1920 pikseli na jedną stronę. Już teraz wiadomo, że okulary będą współpracowały z takimi tytułami jak Warhammer 40,000: Battle Sister, Jurassic World: Aftermath, Pistol Whip: 2089, Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge oraz Assassin’s Creed. Jest to więc świetny wybór dla graczy, którzy chcą postawić swoje pierwsze kroki z tytułami obsługującymi VR. Z pewnością po premierze okularów lista dostępnych gier zostanie znacznie rozbudowana, tak jak to miało miejsce przy poprzedniej generacji sprzętu.

Gdzie zamówić Oculus Quest 2?

Nowy Oculus trafi do sprzedaży 13 października 2020 roku. Co ciekawe, w tym samym dniu sprzęt ma być dostępny w 22 krajach. Sugerowana cena, po której okulary będą sprzedawane w Europie, ma wynieść około 1599 i 2029 złotych (w zależności od wybranego wariantu). Okulary za niedługo będą możliwe do kupienia, gdyż Oculus Quest 2 – Premiera na Allegro.pl już za kilka tygodni.  Warto pamiętać, że w celu korzystania z okularów VR konieczne jest założenie konta na Facebooku. W każdym zestawie znajdą się dwa ulepszone kontrolery, gogle VR, ładowarka (kabel i zasilacz), baterie oraz wkładka dystansująca.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *