Popularne

Artykuł

Sprzęt

ASUS przewiduje wprowadzenie ROG Strix G15 Advantage Edition

ASUS przewiduje wprowadzenie ROG Strix G15 Advantage Edition

Markę ROG i firmę ASUS powinien znać każdy szanujący się gracz. Nic dziwnego, skoro mają one wiodący udział w produkcji sprzętu komputerowego, takiego jak karty graficzne, płyty główne, zasilacze, czy tytułowe laptopy. Ostatnio ASUS wprowadził najnowszego laptopa do gier, nazwanego ROG Strix G15 Advantage Edition, który okazał się być strzałem w dziesiątkę. Zanim podamy konkretne specyfikacje tej “bestii”, przyjrzyjmy się na moment poprzednim wersją tego urządzenia. ROG Strix G, bo tak nazywa się owy poprzednik, zrobił niemałą furorę wśród entuzjastów gier. I to nie z powodu rzeczy błahych, mówimy tutaj o pewnym przełomie w świecie sprzętów do grania. Jeszcze kilka lat temu, laptopy gamingowe były odsuwane na bok przez graczy, którzy dużo bardziej woleli kupić porządny komputer stacjonarny, z uwagi na to, że były one dużo lepiej wyposażone.

ASUS jednak dał nam do zrozumienia, że laptop może być wyposażony równie potężnie, jak najnowsze komputery stacjonarne. I to przy nie tak zawrotnej cenie ponad 4 tysięcy złotych. Inteligentnym układem chłodzenia możemy w pełni wyzwolić moc nowoczesnego procesora Intel Core i7 dziewiątej generacji i karty graficznej GeForce GTX.

Laptop ten wyróżniał się wspomnianym wyżej 3d Flow Zone, czyli najnowocześniejszym systemem chłodzenia na rynku. Kolejną dużą zaletą ROG Strix G było wzornictwo inspirowane współpracą z BMW Designworks Group, które łączy wysoką funkcjonalność wraz z omawianym przez nas systemem chłodzenia.

Jeśli chodzi o częstotliwości ekranu to w tej dziedzinie laptop także błyszczy, bowiem ROG Strix G oferuje 120 Hz częstotliwość, co pozwala w pełni wykorzystać świetną kartę graficzną i jej potencjał do dostarczania niesamowicie płynnych efektów wizualnych.

Kolejny atut poprzednika tytułowego ROG Strixa G15 dotyczył Aury Sync, czyli interesującego sposobu oświetlenia, które zdominowane jest przez kolory czerwieni i fioletu. Szczególnymi klawiszami wyróżnionymi natężeniem barw są oczywiście klawisze WASD, które są miłym dla oka, lecz stanowczym akcentem w ogólnym wyglądzie tego sprzętu.

Jeśli chodzi o klawiaturę, została ona zainspirowana sprzętem desktopowym i jest przystosowana przede wszystkim pod kątem graczy. Oferuje ona m.in większe odstępy między klawiszami funkcyjnymi dla bardziej intuicyjnego rozpoznawania ich, oraz niezależne skróty klawiszowe zapewniające szybki i wygodny dostęp do najistotniejszych poleceń.

Trzeba przyznać że poprzeczka została ustawiona wysoko. Jednak pomimo tego, Asusowi udało się stworzyć sprzęt technologicznie lepszy niż ten uprzednio przez nas opisywany. Oczywiście chodzi tutaj o tytułowego laptopa ROG Strix G 15, który został pierwszy raz zaprezentowany w Indiach

Laptop ten wyposażony został w totalnego game changera, jakim jest najnowszy procesor z serii AMD Radeon RX 6800M. Oczywiście również i w tym przypadku u ROG Strixa G15 zastosowano inteligentny system chłodzenia, jednak jest on jeszcze bardziej ulepszoną wersją poprzedniego modelu.

Jeśli chodzi o wrażenia wizualne na ekranie, mamy do wyboru kilka wariantów matryc: 144 Hz, 165 Hz, a nawet 300 Hz, która to jest wprost stworzona dla miłośników eksportu. Taka częstotliwości w połączeniu z potwornie mocną kartą graficzną, o której opowiemy za chwilę, zapewnia topowe wrażenia z rozgrywki przy dużej ilości klatek na sekundę.

Karta graficzna tej bestii to oczywiście RTX serii 30, która sprawia, że gry i aplikacje  odpalają się znacznie szybciej, nie wspominając już o samej prędkości ich działania, która mówiąc kolokwialnie powala z nóg nawet najbardziej zatwardziałych PCtowców.

RTX 3070 pozwala na edytowanie i strumieniowanie filmów wideo w najwyższej możliwej jakości 4K. Jest więc to gratka dla wszystkich twórców społecznościowych, publikujących swoje treści na platformach takich jak YouTube czy Twitch. Dodatkowym atutem jest wysokowydajne 16 GB pamięci RAM, które umożliwia jeszcze wydajniejsze obsługiwanie programów do montażu filmów wideo.

Jeśli chodzi o ogólny wygląd laptopa, ta kwestia również uległa poprawie w odniesieniu do poprzedniego modelu. Do naszego wyboru zostaną oddane trzy warianty obudowy: Original Black, Eclipse Gray i Electro Punk. Laptop ten posiada aluminiową pokrywę i teksturowaną podstawę, które to sprawiają, że maszyna ta jest niesamowicie trwała, a przy tym zachowuje swój agresywny, sportowy styl.

Kupując laptopa lub też każde inne urządzenie elektroniczne, należy pamiętać o bezpieczeństwie. Ochrona swoich danych osobowych w sieci jest niezwykle ważna, dlatego też warto zastanowić się nad sprawdzeniem najlepszych dostawców VPN, czyli inaczej „wirtualnej sieci prywatnej”. Jest to bezpieczne, szyfrowane połączenie między dwiema sieciami lub między użytkownikiem i siecią. W telegraficznym skrócie, umożliwia to nam anonimowe przeglądanie Internetu.

Jeśli jednak chcielibyśmy się zagłębić w szczegóły, możemy obrazowo porównać VPN do cyfrowej autostrady, po której jeździmy swoim cyfrowym pojazdem. Po drodze zatrzymujemy się w swoich ulubionych sklepach internetowych, sprawdzamy swoje dane, gramy w gry i wykonujemy wszystkie standardowe czynności, które zwykle w rzeczywistości w rzeczywistości wykonujemy w Internecie.

Ktoś, komu na tym zależy, może wytropić cię na cyfrowej autostradzie podążając po twoich śladach. W ten sposób osoba ta może sprawdzić gdzie przebywałeś w ostatnim czasie, mówiąc w skrócie, może sprawdzić twoją całą aktywność internetową oraz nawet miejsce twojego zamieszkania.

VPN działa jak peleryna niewidka z Harrego Pottera. Zapewnia całkowitą anonimowość oraz pozostawia cię niewidocznym w sieci.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *