Popularne

Artykuł

Sprzęt

Częste problemy z iPhone: jak sobie z nimi radzić?

Częste problemy z iPhone: jak sobie z nimi radzić?

Pierwszy iPhone rozpoczął prawdziwą rewolucję w całej branży smartfonów. Po niemal 17 latach swojej działalności, firma z Cupertino wciąż wyznacza kierunek rozwoju branży telefonów, przedstawiając co roku kolejne modele Apple. Jak każdy sprzęt elektroniczny, zdarza się że iPhone nie działa i wymaga naprawy. Wynikać to może zarówno z błędów producenta, jak i z nieprawidłowego użytkowania. Naprawa iPhone’a nie należy do prostych czynności, ponieważ jest to technologicznie zaawansowany sprzęt. Jakie są najczęstsze usterki smartfonów Apple? Gdzie naprawić profesjonalnie telefon?

Uszkodzenia ekranu oraz obudowy

Posiadając iPhone, usterki występujące najczęściej dotyczą uszkodzeń ekranu i obudowy. Spowodowane są one zazwyczaj upadkami. Zależnie od siły oraz kąta uderzenia w ziemię, w iPhone zepsuć się może kilka ważnych podzespołów. Z zewnątrz, skutki upadku najczęściej widoczne są na ekranie i korpusie urządzenia. Wymiana uszkodzonej wskutek upadku matrycy, nie należy do tanich usług, zwłaszcza w przypadku najnowszych generacji Apple (od modelu X), które charakteryzują się większą powierzchnią ekranu. Ich matryca zbudowana jest w oparciu o zaawansowaną technologię OLED, a wyświetlacz rozciągnięty na niemal całym obwodzie przedniego panelu, bezpośrednio wpływa na skutki jego uszkodzenia.

Wraz z pojawieniem się w iPhone 8 obsługi bezprzewodowego ładowania zgodnego ze standardem QI, tyły iPhone’ów również uzyskały szklane pokrycie. Mimo zapewnień producenta o znajdującej się pod szkłem stali chirurgicznej, upadek telefonu z wysokości na tylną część obudowy, często kończy się jej pęknięciem i koniecznością wymiany. Zmianę zarówno wyświetlacza, jak i tylnej obudowy warto zlecić profesjonalnemu serwisowi, który dokona naprawy przy użyciu odpowiednich, profesjonalnych narzędzi.

Problemy z baterią

Problemy związane ze skróconą żywotnością baterii, spontanicznym wyłączaniem smartfona i uwypukleniem tyłu sprzętu dopadają wielu użytkowników Apple. Częstym powodem jest słaba bateria, która po kilku latach intensywnego użytkowania, ulega znacznej degradacji. Do serwisu warto wybrać się, kiedy:

  • bateria szybciej niż zwykle się rozładowuje,
  • telefon wyłącza się, mimo że wskaźnik procentowy nie osiągnął zera,
  • smartfon wyłącza się w zimnych oraz gorących warunkach atmosferycznych,
  • widoczne są „wybrzuszenia” z tyłu telefonu lub na ekranie.

Profesjonalny serwis może wymienić baterię już w 15-30 minut. Należy pamiętać, aby do wymiany nie używać zamienników, tylko oryginalnej baterii producenta.

Problem z wnikaniem wilgoci

Nowe modele iPhone’a pochwalić się mogą wodoodpornością. Jeżeli jednak zostanie naruszona integralność obudowy, podczas zamoczenia sprzętu, woda może dostać się do wewnątrz obudowy smartfona. Woda utlenia styki oraz uszkadza mikroukłady. W takim przypadku, im szybciej dostarczymy telefon do profesjonalnego serwisu, tym lepiej. Wyspecjalizowany warsztat pomoże osuszyć iPhone’a, zwiększając tym samym prawdopodobieństwo przywrócenia go do stanu świetności.

Brak reakcji ekranu na dotyk

Najczęstszą przyczyną braku reakcji ekranu na dotyk są upadki telefonu – nawet jeśli nie ma widocznych uszkodzeń, niektóre obszary warstwy dotykowej czasami przestają reagować na dotyk palcem. W większości przypadków wiąże się to z wymianą jednostki wyświetlacza.

Niektóre przypadki problemów związanych z reakcją wyświetlacza na dotyk, związane są z awarią płyty głównej lub oprogramowania. Po raz pierwszy, problemy z ekranem dotykowym wynikające z błędu programowego, zaobserwowano w iPhone X, który przestawał odpowiadać na dotyk po spadku temperatury zewnętrznej. Błąd został na szczęście naprawiony z kolejną aktualizacją oprogramowania.

Profesjonalny serwis Apple – gdzie naprawić iPhone?

Wszystkie opisane wyżej usterki, wymagają najczęściej niezwłocznej interwencji serwisu. W przypadku sprzętów Apple, ich naprawę warto zlecić profesjonalistom, którzy świetnie znają budowę smartfona. Przykładem takiego miejsca jest www.applehome.pl – serwis iPhone w Warszawie, który świadczy usługi naprawy telefonów iPhone na najwyższym poziomie, z zachowaniem standardów jakości.

Artykuł zewnętrzny.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *