Popularne

Artykuł

Sprzęt

Smak kawy jest dla Ciebie ważny? Przedstawiamy top 5 ekspresów przelewowych

Smak kawy jest dla Ciebie ważny? Przedstawiamy top 5 ekspresów przelewowych

Lubisz czarną kawę i chętnie dzielisz się nią z innymi? Dobrym zakupem może okazać się dla ciebie ekspres przelewowy! Zobacz, jaki model będzie najlepszym wyborem – poznaj rekomendowane urządzenia, które zdobywają entuzjastyczne recenzje.

Rodzaje ekspresów – jaki sprzęt wybrać?

Ekspresy do kawy można podzielić na przelewowe i ciśnieniowe. Wykorzystują one różne sposoby na przygotowanie aromatycznego napoju. Wśród urządzeń ciśnieniowych można wymienić modele na kapsułki, kolbowe, automatyczne. Czym się różnią? Sprzęt na kapsułki jest lekki i kompaktowy. A przy tym – niedrogi! To dobry zakup, jeśli chcesz kupić łatwy w obsłudze, budżetowy ekspres. Pamiętaj, że koszty będzie generować zakup kapsułek – jednostkowy koszt kawy jest droższy niż przy innych urządzeniach. Co więcej, musisz wybierać spośród kapsułek proponowanych przez konkretnego producenta – tylko takie pasują do twojego ekspresu.

Wiele osób sięga po ekspres kolbowy. To sprzęt dla miłośników kawy, którzy chcą mieć wpływ na każdy etap przygotowania napoju. Takie urządzenia nie zajmują dużej części blatu, można je również kupić w dobrej cenie. Inaczej jest z modelami automatycznymi – pozwalają szybko przygotować ulubiony napój – wiąże się jednak to ze sporym wydatkiem i dużymi gabarytami sprzętu.

Jak na tym tle wypadają ekspresy przelewowe? Są mniejsze i tańsze niż wiele omówionych urządzeń. Dobrze oceniane modele kupisz za ok. 300 zł. Nie brakuje też propozycji za mniej niż 100 zł! Za pomocą tego rodzaju sprzętu przygotujesz czarną kawę w dużej ilości. Nic dziwnego, że to częsty zakup do biura! Zobacz, na jakie elementy zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego ekspresu. Na liście kluczowych parametrów warto umieścić:

 • pojemność dzbanka;
 • funkcję podtrzymania temperatury;
 • zastosowane technologie (np. Anti Drip);
 • rodzaj filtra;
 • dodatkowe funkcje – np. programator czasowy;
 • elegancki design;
 • łatwa obsługa.

Polecane modele ekspresów przelewowych – top 5 sprzętów

Zobacz, które modele ekspresów przelewowych sprzedają się najlepiej! Warto dopasować urządzenie także do stylu urządzenia twojej kuchni – to w końcu sprzęt, który przechowujesz na blacie i dobrze, by komponował się z resztą sprzętów!

 • ARIETE 134203 Beżowy – model za ok. 340 zł, który zachwyci cię wzornictwem w stylu retro! W dzbanku przygotujesz aż 12 filiżanek kawy. Wśród zastosowanych technologii warto wymienić Anti Drip, a także automatyczne włączenie na wybraną godzinę. Docenisz również funkcję podtrzymywania temperatury. Sprzęt automatycznie się wyłącza, oszczędzając energię.
 • BOSCH TKA6A643 Comfort Line – nowoczesne pod względem wizualnym urządzenie za ok. 200 zł. Pojemność dzbanka to 1,25 l, co oznacza aż 15 filiżanek kawy! Sprzęt jest wyposażony w programator czasowy. I tutaj znajdziesz również technologię Anti Drip oraz automatyczne wyłączanie się ekspresu.
 • ELECTROLUX EKF3700 – niewielki, a przy tym – atrakcyjny wizualnie ekspres za ok. 180 zł. Pojemność dzbanka to 1,65 l. To jeden najlepiej ocenianych urządzeń w kategorii. Użytkownicy chwalą doskonale wydobyty aromat kawy, a także – prostą obsługę urządzenia. Sprzęt jest wyposażony w technologię Anti Drip i wyłącza się samoczynnie po 40 minutach.
 • DE LONGHI ICM 15210.1 – minimalistyczny sprzęt uznanego producenta. Pojemność dzbanka to 1,25 l. Urządzenie jest wyposażone w funkcję podtrzymania temperatury. Samoczynnie wyłącza się zaś po 40 minutach.
 • BOSCH TKA3A033 – model, który dobrze będzie się prezentował w nowoczesnej kuchni. Zapłacisz za niego ok. 170 zł. Pojemność dzbanka to 15 filiżanek kawy. Wśród technologii warto podkreślić Anti Drip oraz automatyczne wyłączanie.

Chcesz sprawdzić inne propozycje? Poznaj wszystkie ekspresy przelewowe w sklepie MediaMarkt i zdecyduj, które z urządzeń najlepiej sprawdzi się w twojej kuchni!

Artykuł zewnętrzny.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *