Popularne

Artykuł

Finanse

Kredyt oddłużeniowy: kto i kiedy powinien się na niego zdecydować?

Kredyt oddłużeniowy: kto i kiedy powinien się na niego zdecydować?

Zmagasz się z problemami finansowymi? Twoje zobowiązania wciąż narastają i nie wiesz, jak to powstrzymać? Kredyt oddłużeniowy może być Twoim światełkiem w tunelu. Co to dokładnie jest? Kto i kiedy powinien z niego skorzystać? A co najważniejsze: jak go uzyskać? Zajrzyj niżej i poznaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Czym jest kredyt oddłużeniowy?

Kredyt oddłużeniowy to produkt finansowy stworzony z myślą o osobach borykających się z problemem zadłużenia. Jego głównym założeniem jest konsolidacja wielu istniejących zobowiązań finansowych w jedną, łatwiejszą w zarządzaniu pożyczkę. Z jego pomocą możliwe jest spłacanie wszystkich długów jednocześnie, za pomocą jednej miesięcznej raty.

Taka pożyczka oddłużeniowa często jest korzystniejszym rozwiązaniem niż spłacanie kilku oddzielnych kredytów, gdyż zazwyczaj oferuje niższe oprocentowanie. To zaś przełoży się na zmniejszenie całkowitego kosztu zadłużenia. Jest to także wygodniejsze rozwiązanie – wystarczy pamiętać tylko o jednym przelewie miesięcznie, co znacznie ułatwia organizację swojego domowego budżetu. Interesuje Cię pożyczka oddłużeniowa online? Sprawdź ofertę Bookfinanse dostępną tu: https://bookfinanse.pl/kredyt-oddluzeniowy/.

Pożyczka oddłużeniowa – kto i kiedy może z niej skorzystać?

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczka oddłużeniowa to rozwiązanie przeznaczone dla osób zmagających się z problemem nadmiernego zadłużenia. Jest ona szczególnie przydatnym rozwiązaniem, gdy dłużnik nie jest w stanie samodzielnie sobie poradzić ze spłatą zobowiązań finansowych w różnych terminach i różnych wysokościach, a ich konsolidacja mogłaby to znacznie uprościć.

Kredyt oddłużeniowy często stosowany jest w sytuacjach, kiedy suma miesięcznych rat przekracza możliwości płatnicze dłużnika, a bank odmówił mu kolejnej pożyczki na uregulowanie rosnących zadłużeń. Jeśli więc jesteś w sytuacji podbramkowej, to rozwiązanie pomoże Ci obniżyć miesięczną kwotę raty, a często także umożliwi wydłużenie całkowitego okresu spłaty.

Jak uzyskać kredyt oddłużeniowy?

Kredyt oddłużeniowy jest nieocenionym wsparciem dla wielu osób niemogących uzyskać innego typu pożyczki, ale nie oznacza to, że każdy może go otrzymać. Żeby dostać tego typu wsparcie, należy przejść kilka etapów.

Jest to:

  1. dokładna analiza finansowa: polega na zebraniu wszelkich informacji o rodzajach długów, m.in. kredytów, tzw. chwilówek czy kart kredytowych, i ich całkowitej sumy zadłużenia. To także moment, w którym sprawdzana jest wysokość wszystkich miesięcznych rat i ich oprocentowanie.
  2. sprawdzenie zdolności kredytowej: na podstawie informacji zebranych w poprzednim etapie instytucje finansowe ocenią Twoją ogólną sytuację finansową, historię kredytową i zdolność do spłaty długów. Jeśli opinia będzie pozytywna, zaproponują ofertę oddłużeniową.
  3. porównanie ofert: nie zamykaj się na propozycję jednej placówki – koniecznie sprawdź, co mogą Ci zaproponować inne instytucje finansowe. Może się bowiem okazać, że uzyskasz znacznie korzystniejszą ofertę kredytu oddłużeniowego niż ta pierwsza. Zwróć uwagę na proponowane oprocentowanie, długość spłaty i wszystkie towarzyszące pożyczce opłaty. Nie możesz się w tym odnaleźć? Postaw na wsparcie doradcy kredytowego. Ten specjalista pomoże Ci w doborze najkorzystniejszej oferty do Twoich potrzeb.
  4. złożenie wniosku: gdy już wybierzesz ofertę, czas na złożenie formalnego wniosku o kredyt oddłużeniowy. Wśród niezbędnych dokumentów, które należy dostarczyć, wyróżnia się m.in. salda potwierdzające wysokość zadłużenia, wysokość miesięcznych dochodów czy historię kredytową. Tu także nieocenionym wsparciem może okazać się doradca kredytowy, który zadba o to, byś zebrał i dostarczył wszelką niezbędną dokumentację finansową do banku. W ten sposób zyskasz pewność, że wniosek zostanie odpowiednio przygotowany.
  5. podpisanie kredytu: jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, bank przedstawi swoje warunki. Podpisanie umowy zobowiąże instytucję finansową do spłaty Twoich istniejących długów, a Ty od tego momentu zobowiązujesz się do spłaty nowego, skonsolidowanego kredytu na ustalonych w umowie warunkach.

Kredyt oddłużeniowy: gdzie uzyskać?

Kredyt oddłużeniowy można uzyskać w różnych instytucjach finansowych, a wybór odpowiedniego miejsca zależy od indywidualnej sytuacji kredytobiorcy i warunków oferowanych przez dane źródła. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że sięgasz po sprawdzoną i bezpieczną ofertę, dokładnie sprawdź wybraną instytucję. A jeśli nie wiesz, jak to zrobić, lub nie chcesz ponownie dokonać złej decyzji, postaw na doradztwo kredytowe. Specjalista z tej dziedziny dzięki znajomości tematu i obszernemu doświadczeniu będzie w stanie dopasować do Ciebie najodpowiedniejszy produkt.

Podsumowanie

Pożyczka oddłużeniowa jest specyficznym rozwiązaniem finansowym, które może okazać się pomocne dla osób zmagających się z wieloma długami. Suma miesięcznych rat różnych kredytów i pożyczek staje się trudna do zarządzania lub przewyższa Twoje możliwości płatnicze? Nie czekaj – działaj, póki nie będzie za późno!

Artykuł przygotowany przez partnera strony.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *