Popularne

Artykuł

Marketing internetowy

Jak zwiększyć zasięgi na TikToku?

Jak zwiększyć zasięgi na TikToku?

TikTok bije rekordy popularności. Jeszcze kilka lat temu był platformą, na której większość czasu spędzali przede wszystkim młodzi ludzie. Od jakiegoś czasu można już jednak zaobserwować, że wśród aktywnych użytkowników, nie brakuje także dorosłych. Na swój warsztat wzięli TikToka również celebryci i największe gwiazdy show-biznesu, dla których platforma stała się formą zabawy i świetnym sposobem na budowanie bliskich relacji ze swoimi fanami. Konkurencja w serwisie jest więc spora. Dlatego mimo ogromnej popularności kanału, nie ma się też co oszukiwać, że wystarczy założyć konto, by podbić świat. Dotarcie do konkretnej grupy użytkowników i zainteresowanie ich emitowanymi filmikami, jest dużo bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać. TikTok jest bowiem prawdziwą skarbnicą nagrań różnej treści. W jaki więc sposób zwiększyć popularność filmików na TikToku?

Regularna aktywność

Wielu początkowych użytkowników TikToka charakteryzuje tzw. 'słomiany zapał’. Początki zawsze są trudne i wymagają czasu. Na popularność konta należy po prostu zapracować, a przede wszystkim zadbać o konsekwentny system publikowania contentu. Nagrania powinny być dodawane regularnie, tak by zdynamizować profil. Największym grzechem tiktokera jest dać o sobie zapomnieć swoim followersom. Chcąc zbudować stałą społeczność i systematycznie ją powiększać, należy być systematycznym. Warto ustalić cele funkcjonowania konta jeszcze przed jego uruchomieniem. Jasno sprecyzowana strategia komunikacji, pozwoli cyklicznie generować większe zasięgi.

Jakość na TikToku

Zdarza się, że przypadkowe, spontaniczne nagranie, staje się viralem na TikToku. Wielu użytkowników portalu marzy o takim obrocie sytuacji. Są to jednak sporadyczne akcje, ponieważ kluczem sukcesu konta na platformie jest utrzymywanie odpowiedniej jakości publikowanych materiałów. Warto zadbać o oświetlenie, sprzęt i niezbędne akcesoria do nagrań. Ważna jest oczywiście również muzyka, którą należy dobierać zgodnie z aktualnymi trendami. Korzystanie z popularnych utworów daje większe szanse na wzrost zasięgów. Dzieje się tak z tego względu, że wielu użytkowników szuka filmików, wpisując w wyszukiwarkę tytuł piosenki. Warto także pamiętać o wartościowych nagraniach. Materiały video nie mogą z czasem tracić na jakości. Wręcz przeciwnie, poznając swoich followersów i ich zainteresowania, można wzbogacić je dodatkowymi cechami, tak by docierały jeszcze szerzej i powodowały systematyczny przyrost nowych obserwatorów.

TikTokowe trendy

Dużą zaletą TikToka jest możliwość podejrzenia tego, co aktualnie jest na TOPie. Platforma podpowiada użytkownikom triki, których wykorzystanie, może znacząco wpłynąć na zasięgi filmików. Propozycje najnowszych trendów znajdują się w ikonce 'Odkryj’. Można je uwzględnić w nagraniach w 3 formach. Pierwsza odnosi się do najbardziej popularnych hashtagów, druga do wspomnianych już wyżej podkładów muzycznych, trzecia zaś do najciekawszych efektów. Oczywiście nie ma gwarancji, że stosowanie ich jest receptą na sukces. Powodzenie filmiku to efekt wszystkich elementów budujących koncept. Niemniej warto wziąć je pod uwagę, ponieważ mogą przekładać się na organiczne wzrosty popularności video.

Algorytm

Algorytm jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o widoczności konta w danym serwisie. Facebook, Instagram, Twitter czy TikTok – każda platforma działa w tym przypadku na bardzo podobnych zasadach. Do pozycjonowania profili wykorzystuje algorytm. Dlatego też tiktokerzy tak bardzo zabiegają o każdego nowego obserwatora, dodatkowy like czy jak największą liczbę wyświetleń opublikowanego filmiku.

Obserwatorzy na wagę złota

Zdobywanie obserwatorów na TikToku wymaga przede wszystkim czasu i cierpliwości. Najtrudniej jest zawsze na początku, ponieważ wiele osób ocenia atrakcyjność danego konta na podstawie jego popularności. Powoduje to, że te mniejsze, nowe profile, zwyczajnie odsuwane są na drugi plan, a tym samym ich szanse na pojawienie się w zakładce 'Dla Ciebie’ są wręcz niemożliwe. Jak pokazują statystyki serwisu, dodanie filmiku do zakładki jest możliwe przy minimum 10 tys. followersów. Dlatego też warto zadbać o to, by stale przybywali nowi obserwujący na TikTok. Sposobem na szybki wzrost jest zakup followersów za pomocą sprawdzonego serwisu. Złożenie zamówienia to kwestia wykonania 3 kroków, które zagwarantują w krótkim (lub stopniowym w zależności od oczekiwań) czasie przyrost liczby obserwatorów.

Liczba polubień i wyświetleń na TikToku

Kup tiktok followers na Instalajki.plMiarą popularności filmików jest tzw. like na TikTok oraz Tiktok wyświetlenia. Dzięki odpowiedniej liczbie odtworzeń i polubień, materiał ma szansę pojawić się w zakładce 'Dla Ciebie’. Dlatego też tiktokerzy dwoją się i troją, by dodawać coraz lepsze video na platformę. TikTok, podobnie zresztą jak i inne platformy społecznościowe, przede wszystkim wspiera najbardziej popularne materiały. Te umieszczone w ikonce 'Dla Ciebie’ potrafią zebrać setki tysięcy polubień w kilka dni. Najprostszą formą podniesienia statystyk jest zakup polubień i wyświetleń na TikToku. Nowoczesne serwisy realizują tego typy usługi w przeciągu 1-3 dni, choć jest to w dużej mierze uzależnione od specyfikacji zamówienia. Istnieje bowiem szansa na błyskawiczną realizację zgodnie z potrzebą klienta.

Nie istnieje jedna pisana zasada, która spowoduje, że konto na TikToku będzie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Najważniejszy jest pomysł i konsekwencja w działaniu. Nie warto się poddawać, nawet jeśli w pierwszych miesiącach istnienia konta, nie odnosi ono zakładanych celów. W takiej sytuacji warto rozważyć bezpieczny zakup followersów, polubień lub wyświetleń na platformie, by wpłynąć na algorytmy.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *