Popularne

Artykuł

Sprzęt

Matebook D16 – Najlepszy Laptop do Spraw Biurowych

Matebook D16 – Najlepszy Laptop do Spraw Biurowych

Schludnie wyglądający laptop z 16-calowym ekranem, wysoką jakością obrazu. Cechą charakterystyczną tego laptopa są jego cienkie ramki od matrycy, które z daleka ciężko dostrzec. Sam laptop jest bardzo mobilny, waży zaledwie 1.7 kilograma, a jego smukłe zaprojektowanie ułatwia zabranie go ze sobą.

Jest to typowy laptop do spraw biurowych i szkolnych, jego przyzwoity procesor pozwala na uruchomienie kilku funkcji naraz, bez ogromnych opóźnień czy innych nieprawidłowości. Sam dysk SSD pozwala na szybsze uruchamianie stron internetowych, przeglądanie plików i odpowiada za głównie szybsze operowania komputera – to samo można zawdzięczyć dzięki dużej ilości RAMU w tym laptopie.

Styl zaprojektowania

Pierwsze co przybije uwagę jest kolor – szary. Jest to także jedyny kolor, w którym ten laptop występuje. Będziesz mógł sobie pomyśleć, że jest to rozczarowujące, jednak laptop dopiero po zobaczeniu onieśmiela swoim smukłą figurą, a jego kolor podkreśla jego formalność.

Kolejną wielką zaletą jest umieszczenie głośnika – znajduje się obok klawiatury, dzięki czemu można nacieszyć się wysoką jakością dźwięku z filmów lub piosenek.

Klawiatura jest idealnie dostosowana dla obydwu rąk, dla osób praworęcznych, jak i leworęcznych. Touchpad także prezentuje się rewelacyjnie – działa synchronicznie z ruchem kursora na ekranie, a wykonywanie nim pracy jest komfortowe.

Jeśli chodzi o wejścia kabli do laptopa, występują:

  • 2 wejścia USB-A
  • 2 wejścia USB-C
  • Wejście do HDMI
  • Mini-jack do mikrofonu i słuchawek.

Jeśli o chodzi o duperelki, na klawiaturze znajdziesz specjalny przycisk, który po przyciśnięciu przeprowadzi cię do pulpitu. Fajną wisienką na torcie jest kamerka ukryta pod klawiaturą, która jest skierowana w osobę użytkownika.

Podzespoły

Dysk SSD w tym laptopie ma ogromną ilość pojemności – 512GB. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi skusza się na dyski SSD, zamiast HDD – dyski HDD mają ogromne ilości miejsca, czasami nawet do kilku terabajtów, jednak o wiele bardziej cierpią w kwestii szybkości operowania laptopa. Matebook D16 oferuje dużą ilość miejsca oraz znakomitą szybkość w obsługiwaniu – przeglądanie plików, włączanie stron internetowych oraz obsługa aplikacji jest znacznie szybsza.

RAM 16gb – tak samo jak z dyskiem SSD, znacznie polepsza szybkość laptopa – innymi słowy, służy jako bufor dla informacji przetwarzanych przez procesor albo kartę graficzną.

AMD Ryzen 5 4600H – jest to całkiem niezły procesor, który odpowiada za szybkość obsługi kilkunastu aplikacji na raz. Tak samo jak z RAMem i dyskiem SSD, przyczynia się w najwyższym stopniu do szybkiego obsługiwania laptopa.

Czy Matebook D16 nadaje się do gamingu?

No cóż. Patrząc na RAM, Dysk SSD oraz procesor, można pomyśleć, że jest to laptop gamingowy – jednak tak nie jest, jest to laptop do przeciętnego Kowalskiego, który zajmuje się pracą zdalną i innymi formalnościami. Karta graficzna nazywa się AMD Radeon™ Graphics i została stworzona specjalnie do obsługi plików, aplikacji innych biurowych czynności.

Jednak ku mojemu zaskoczeniu odpaliłem GTA 5 na 60 fps’ach. Jeśli się uprzesz, mógłbyś wymienić kartę graficzną na inną i popykać sobie w wiedźmina lajtowo na 60 fps’ach!

Podsumowanie:

Matebook D16 to laptop dla “szarego” człowieka. Nadaje się wręcz perfekcyjnie do spraw biurowych lub szkolnych. Wysokiego standardu podzespoły gwarantują rewelacyjną szybkość, a sam styl zaprojektowania klawiatury jest przyjazny dla leworęcznych, jak i praworęcznych. Ilość gadżetów zamieszczona w tym laptopie mówi o jednym – ten laptop to jedna wielka bajera!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *