Zakup nowego sprzętu elektronicznego, ze szczególnym uwzględnieniem laptopów, monitorów i komputerów stacjonarnych bardzo często ogranicza się do sprawdzenia oferty tych najtańszych modeli. Powód? Sprzęt elektroniczny wysokiej jakości najczęściej jest bardzo kosztowny. Dlatego też coraz częściej skupiamy się jedynie na ofertach sprzedaży sprzętu używanego. Czy jednak to jedyna kategoria, na którą powinniśmy zwrócić uwagę? A co ze sprzętem poleasingowym? Czym jest sprzęt poleasingowy i jak ma się do ofert sprzętu używanego?
Spis treści
Sprzęt poleasingowy – o co chodzi?
Sprzęt poleasingowy to pewien specyficzny wariant sprzętu używanego, który jednak rządzi się nieco innymi prawami. Duże korporacje oraz firmy, realizujące swoje podstawowe działania w oparciu o procesy cyfrowe najczęściej decydują się nie na zakup nowego sprzętu, a na jego leasing. Taki leasing z reguły trwa od 2 do 3 lat a po tym czasie laptop, monitor lub komputer jest zwracany do leasingodawcy. Leasingodawca natomiast wystawia go na sprzedaż za ułamek pierwotnej ceny. Najczęściej laptop czy inny sprzęt był dotychczas wykorzystywany przez jednego pracownika i tylko w takim zakresie, jaki jest wymagany w ramach obowiązków służbowych. Możemy więc mieć pewność, że jest to laptop w bardzo dobrym stanie.
Różnice pomiędzy sprzętem poleasingowym, a używanym
Jakie są podstawowe różnice pomiędzy tymi dwoma grupami urządzeń? Przede wszystkim zastanówmy się nad jakością sprzętu. Duże firmy, którym zależy na dostarczaniu najwyższej jakości usług i produktów nie mogą pozwolić sobie na to, by ich pracownicy działali na sprzęcie słabym technicznie o niezadowalających parametrach. Dlatego też stawiając na laptop czy inny sprzęt poleasingowy, możemy być pewni, że ich producentem jest znana marka, taka jak Lenovo, Samsung czy HP. Modele poleasingowe z reguły stanowią wyselekcjonowaną grupę urządzeń z górnej półki, które nawet pomimo dwóch lat intensywnego użytkowania nie tracą na swojej wartości. Druga kwestia to pewność związana ze źródłem, z którego kupujemy laptop. W przypadku urządzeń używanych, nie mamy po pierwsze pewności, w jaki sposób ktoś obchodził się ze sprzętem, a po drugie czy jest to faktycznie sprzęt, który po pewnym okresie użytkowania nie jest już zbyt słaby na obecne warunki.
Sprzęt poleasingowy znajdziesz na: https://www.otokomputery.pl/pl/c/Sprzet-poleasingowy/179
Co wybrać? Sprzęt poleasingowy czy używany?
Wybór pomiędzy tymi dwoma grupami urządzeń nie zawsze wydaje się bardzo jednoznaczny. Jeśli jednak zależy nam na relatywnie tanim sprzęcie w bardzo atrakcyjnej cenie, sprzęt poleasingowy bez względu na to, czy mowa o laptopie, komputerze stacjonarnym czy monitorze będzie idealnym rozwiązaniem. Urządzenie wykorzystywane jedynie do prostych procesów, najczęściej obsługi kilku systemów, skrzynki elektronicznej i arkuszy kalkulacyjnych zapewne nie jest aż tak obciążone, jak laptop gamingowy, na którym poprzedni właściciel co rusz instalował nowe gry i oprogramowanie. Cena nie będzie różnić się znacząco, a satysfakcja z użytkowania sprzętu z pewnością będzie zupełnie inna. Gdy tylko mamy taką możliwość, starajmy się wybierać sprzęt poleasingowy.
Podobne artykuły
Today's pick
Biuro coworkingowe – jak szukać odpowiedniego?
Wynajem określonej przestrzeni służącej do pracy od kilku lat cieszy się ciągle rosnącą popularnością. Możliwość wykonywania obowiązków służbowych w obecności…
Najważniejsze zalety outsourcingu informatycznego
O usługach informatycznych mówi się w dwóch kontekstach: mając na myśli albo bieżące utrzymanie sprawności oprogramowania, sieci i sprzętu, albo…
Dostawa wody do biura – bezpłatnie na terenie Polski
Woda mineralna jest bardzo korzystna dla zdrowia. Wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Minerały, które znajdują się w wodzie dodają energii…
Jak archiwizacja dokumentów może pomóc Twojej firmie
Wiele firm archiwizację akt traktuje bardzo po macoszemu i wykonuje ją mocno niedbale. Prawda jest jednak taka, że dobra archiwizacja…
Ścieżka zakupowa klienta w kampanii SMS — jak wygląda?
Klienci są dzisiaj bardzo wymagający. Oprócz produktów dopasowanych do ich potrzeb oczekują oni pozytywnych doświadczeń z marką w całym procesie…
Laptop w leasing czy na raty? Podpowiadamy
Laptop to podstawowe narzędzie pracy biurowej. Można kupić go za gotówkę, lecz lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania…
Wystawianie faktur z magazynem
Wystawienie faktury to obowiązek przedsiębiorcy. Jeśli jednak nie do końca znasz się na księgowości lub chcesz ułatwić pracę sobie i…
Jakie problemy rozwiązuje faktoring?
Jeszcze kilkanaście lat temu z faktoringu korzystały wyłącznie duże podmioty gospodarcze. Dziś to rozwiązanie jest dostępne również dla małych firm…
Skuteczne finansowanie startupu technologicznego – warto trzymać rękę na pulsie
Każdy, kto stawia pierwsze kroki w biznesie, wie jak ważną sprawą jest utrzymanie płynności finansowej. Od tego będzie zależeć wizerunek…
Waloryzacja umów wykonawczych. Poznaj przyczyny i możliwe rozwiązania
Ostatnie lata pokazały nam, że rynek surowców i usług to w praktyce żywy organizm. Niepokoje na rynkach światowych wywołały istny…