Popularne

Artykuł

Inne

Jak dobrać zegarek do pracy? Atlantic, Bulova, Pulsar

Jak dobrać zegarek do pracy? Atlantic, Bulova, Pulsar

W świecie zegarków toczy się nieustanna wojna, a jej tematem przewodnim jest pytanie, który zegarek jest lepszy. Wybór jest spośród zegarków szwajcarskich, amerykańskich i japońskich. Jakie są między nimi różnice? Czy da się wybrać jednego faworyta? Na te i inne pytania odpowiemy w naszym artykule, który z pewnością rozwieje wiele wątpliwości odnośnie zegarków.

Atlantic – niepodważalna jakość Swiss Made

Na pierwszy ogień, pod lupę idą zegarki szwajcarskie. Czy wiesz, że szwajcarskie dziedzictwo zegarków Atlantic to aż 130-letnia tradycja tworzenia? Nie da się ukryć, że to wieloletnie doświadczenie marki jest widoczne w jej ofercie. Ta manufaktura wykorzystuje tylko i wyłącznie szwajcarskie mechanizmy najwyższej jakości wprawiające w ruch chronograf oraz inne ważne funkcje zegarka. Ponadto w ofercie marki znaleźć można również zegarki automatyczne oraz mechaniczne z ręcznym naciągaczem – nie da się ukryć, że ciężko jest oderwać wzrok od pracy mechanizmów tego typu. Ponadto marka Atlantic posiada liczne kolekcje zegarków, a każda z nich ma swoją niepowtarzalną historię i charakterystyczne elementy. Znajdziesz w niej między innymi zegarki w stylu vintage, klasycznym ale też i w stylu nowoczesnym jak na przykład zegarek Atlantic Mariner. Ponadto marka Swiss Made wprowadziła zegarki z chronografem, które oprócz wskazywania godziny posiadają możliwość pomiaru odcinka czasu.

Pulsar – japońskie zegarki motoryzacyjne

Kolejno sprawdzimy jakie cechy są charakterystyczne dla zegarków japońskich. Pulsar należy do wielkiego koncernu Seiko Watch Corporation, korporacja ta dba, aby każdy zegarek Pulsar był najwyższej jakości oraz wykonany z precyzją, dbając o każdy, nawet najmniejszy element. Aby podziwiać każdy detal zegarków Pulsar należy bardzo dobrze się im przyjrzeć. Praca mechanizmu w modelu Open Heart jest tak perfekcyjna, że aż zapiera dech w piersiach. Natomiast oko każdego kto zobaczył widok wielopoziomowego rozmieszczenia totalizatorów i wskazówek na tarczach tych zegarków z pewnością się radowało. Nie da się ukryć, że trójwymiarowość tarcz w zegarkach Pulsar, które są dostępne w sklepie Zegarownia, to nowy wymiar jakości. Oferta marki Pulsar jest bardzo atrakcyjna, znajdziesz w niej modele męskie wyposażone w chronograf, automatyczny mechanizm czy też model, który zasilany jest akumulatorami słonecznymi. Modele zasilane akumulatorem słonecznym są bardzo popularne wśród młodych, świadomych ekologii, ludzi.

Bulova, czyli tradycja i zaawansowane funkcje

Historia tej amerykańskiej marki sięga aż do 1875 roku, gdzie jej właściciel – Joseph Bulova zarejestrował tę firmę. Na początku ta firma oferowała zegarki wewnętrzne oraz kieszonkowe. Następnie zostały wprowadzone kultowe zegarki na rękę. W 1923 roku marka uzyskała nową nazwę jaką jest Bulova Watch Company. Taka popularność marki uzyskana została dzięki temu, że jej twórca wprowadził standaryzację części ruchomych, co znacznie obniżyło koszty produkcji, a za tym szedł fakt, że coraz więcej ludzi mogło sobie pozwolić na zegarki. Pod koniec lat 50 XX wieku Bulova wprowadziła kolekcję Accutron, która zyskała sławę na całym świecie. Wszystko za sprawą ogromnej dokładności, bo aż +/- dwie sekundy dziennie. Było to możliwe dzięki użyciu oscylatora w mechanizmie tego zegarka, który składał się z 12 elementów ruchomych. Obwód elektroniczny utrzymywał wysoką częstotliwość. Kolejnym prekursorskim odkryciem marki było wyprodukowanie, w 1960 roku, zegarków w których standardowy dźwięk tykania został zastąpiony przez dźwięki muzyki. To nie koniec, firma Bulova nadal nie przestaje zaskakiwać! W 2016 roku wypuściła pierwszą w historii ludzkości serię zegarków z zakrzywionym mechanizmem. Za dokładność w tym modelu odpowiada unikalny mechanizm kwarcowy o częstotliwości oscylacyjnej 262 kHz.

Który zegarek jest więc najlepszy?

Tak naprawdę nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na tytułowe pytanie. Jakość amerykańskich, japońskich i szwajcarskich zegarków jest porównywalna. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji danej osoby. Jeżeli jesteś fanem klasycznego wyglądu postaw na zegarki szwajcarskie Atlantic. Japońskie zegarki Pulsar zaś specjalizują się w sportowym, nowoczesnym designie. Natomiast amerykańskie zegarki Bulova są najlepsze pod kątem innowacji i technologii.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *