Popularne

Artykuł

Technologia

5 najlepszych trendów w branży poligraficznej 3D w 2019r

5 najlepszych trendów w branży poligraficznej 3D w 2019r

Przemysł poligraficzny 3D przeszedł rewolucyjne zmiany w roku 2018, kiedy to na rynek weszło wielu nowych graczy, co zaowocowało innowacjami i nowymi formami współpracy. Branża poligraficzna 3D jest dość dynamiczna i chcielibyśmy wiedzieć, co czeka nas w przyszłości. W roku 2019 będziemy dzielić się niektórymi prognozami przyszłych trendów związanych z branżą poligraficzną 3D. Poniżej szczegółowo omówiono 5 najważniejszych trendów.

Innowacje oparte na zastosowaniach

Nowe rozwiązania w dziedzinie produkcji dodatków polegają przede wszystkim na tworzeniu większych, szybszych, lepszych i bardziej sprawnych maszyn z pomocą różnych nowych materiałów. Jest dla nas absolutnie ważne, abyśmy poszli naprzód w kierunku zwiększenia i innowacji w zakresie możliwości produkcyjnych, ale prawdziwa moc i istota druku 3D nie może być uwolniona po prostu za pomocą lepszych i większych maszyn. Aby odblokować nadchodzące przemiany przemysłowe, będziemy potrzebować prawdziwego zrozumienia różnych zastosowań, które mogą uzyskać najwięcej korzyści z technologii druku. W prostych projektach musimy zapytać, co maszyna jest w stanie zrobić dla nas, a nie co może zrobić. W przyszłości można przewidzieć, że oprogramowanie i maszyny będą w większym stopniu oparte na zastosowaniach i wyspecjalizowane w celu spełnienia wymagań przemysłu, jak również każdego klienta.

Potencjał jest dość ogromny. Kiedy przemysł aparatów słuchowych zrozumiał zastosowania druku 3D, zauważalne zmiany były nieodwracalne i szybkie. W ciągu 500 dni ponad 90% firm produkujących aparaty słuchowe rozpoczęło produkcję dodatków. Odnosi się to do faktu, że firmy produkcyjne nie mogą czekać, aż technologia dojrzeje; zamiast tego głównym celem powinny być zastosowania. Dzieje się tak dlatego, że technologia jest już obecna, a my potrzebujemy zastosowań do rzeczywistych zmian lub transformacji.

Zobacz również:  Kiedy karta SIM traci ważność?

Automatyzacja

Wraz z dojrzewaniem technologii druku 3D, ludzie bardziej skupiają się na usprawnieniu procesów przedprodukcyjnych i poprodukcyjnych. Duża część narzędzi produkcyjnych do druku 3D i prototypów jest dostępna do wykorzystania bezpośrednio z maszyny, części końcowe mogą nadal korzystać ze złożonych procesów wykończeniowych. Będzie to zarówno pracochłonne, jak i kosztowne.

Automatyka przemysłowa w zakresie robotyki może być bardzo przydatna w podnoszeniu wydajności, ponieważ pomaga w obniżeniu kosztów i czasu po produkcji. W połączeniu z odpowiednią wiedzą na temat posiadanego oprogramowania można by przewidzieć automatyczny system postprodukcyjny, który zagwarantuje identyfikowalność i szybkość bez konieczności ręcznej interwencji. Oprogramowanie może odegrać znaczącą rolę w automatyzacji etapów przedprodukcyjnych, napędzane głównie przez coraz szersze zastosowanie Metal 3D Printing. Podczas gdy drukowanie 3D metalu na pewno zaoszczędzi koszty i czas, koszty poniesione w zmarnowanym materiale w wyniku niepowodzenia budowy mogą stać się droższe. To jest sytuacja, w której symulacja może być przydatna w przewidywaniu awarii, zanim wystąpią one w rzeczywistości.

Integracja

Ostatnie kilka lat pokazało nam, że druk 3D zajmuje pozycję w łańcuchu dostaw. Większość sklepów internetowych będzie wykorzystywać beznarzędziową produkcję i skróci czas realizacji zamówień do produkcji materiałów do druku 3D, co okazuje się cenne w przypadku tradycyjnie wymagających pod względem zasobów zastosowań. Skutkuje to również mniejszą liczbą podwyżek zapasów i sprawniejszymi łańcuchami dostaw. Wartość druku 3D będzie stale rosnąć w sferach produkcyjnych na dwa sposoby: poprzez większą współpracę w istniejących już łańcuchach dostaw oraz poprzez umożliwienie tworzenia cyfrowych łańcuchów dostaw.

Zobacz również:  5 ŁATWYCH W UŻYCIU METOD ZARZĄDZANIA PIENIĘDZMI DOSTĘPNYCH NA SMARTFONIE

Współpraca

Współpraca będzie wspaniałym sposobem na przeniesienie druku 3D do przemysłu wytwórczego. Gdy współpraca pomiędzy już istniejącymi graczami, takimi jak dostawcy usług, oprogramowania i sprzętu, będzie wzrastać, doprowadzi to do łatwiejszej integracji i optymalizacji oferty produktów, powodując tym samym ich przyjęcie jako źródła inspiracji. W przyszłości można zaobserwować większą współpracę pomiędzy klientami a przemysłem poligraficznym 3D.

Druk metalowy

Druk 3D w technice metalowej rozwija się w szybkim tempie w związku ze zwiększoną popularnością i obniżeniem kosztów. W 2018 r. nastąpią ulepszenia zarówno w odniesieniu do nowych, jak i już istniejących technologii. Druk metalowy 3D nie będzie w stanie całkowicie zastąpić tradycyjnej produkcji, ale może być postrzegany jako rosnąca, komplementarna technologia produkcji. Przewiduje się, że druk trójwymiarowy na metalach stanie się coraz bardziej potrzebny, jeśli chodzi o tworzenie złożonych i dostosowanych do potrzeb klienta produktów końcowych, jak również rozwiązywanie problemów produkcyjnych.

Dzięki wiedzy wielu wizjonerów i ekspertów z branży, spodziewamy się tych spektakularnych wydarzeń w roku 2019. Zdecydowanie przeniesie to rewolucję w druku 3D na kolejny poziom.

Podobne artykuły