Popularne

Artykuł

Sprzęt

Laptopy VS PC — co wybrać do gamingu?

Laptopy VS PC — co wybrać do gamingu?

Gracze mogą wybierać pomiędzy laptopami a komputerami gamingowymi. Dzięki temu mają możliwość korzystania ze sprzętu, który odpowiada im w większym stopniu. Laptopy i PC dla graczy są wydajne, jednak oba urządzenia są dedykowane innym grupom użytkowników. Który komputer wybrać do gamingu? Czym się kierować przed zakupem?

Laptop gamingowy — zalety

Laptop gamingowy jest dobrym wyborem dla graczy, którym zależy na maksymalnej mobilności. Można z niego korzystać w dowolnym miejscu. Laptop sprawdza się dobrze w podróży. Dzięki niemu można grać w ulubione wyścigi lub FPS na pokładzie samolotu, w pociągu lub w innym środku transportu. Laptop nie wymaga tworzenia stanowiska gamingowego, dlatego jest niezastąpiony w małych mieszkaniach. Można używać go, nawet gdy wynajmuje się pokój lub kawalerkę i ma się ograniczoną przestrzeń na sprzęt do grania.

Zapoznaj się z innymi poradami gamingowymi dla graczy: gaming.komputronik.pl.

Atutem laptopa gamingowego jest również wysoka wydajność podzespołów. W modelach dla graczy montuje się mocne procesory, karty graficzne i układy chłodzenia. Dzięki temu laptop pracuje przez wiele godzin pod maksymalnym obciążeniem bez ryzyka przegrzania. Jeszcze kilkanaście lat temu laptop o takiej wydajności był niedostępny cenowo dla większości graczy, jednak obecnie można kupić go już za 4000-5000 złotych.

Sprawdź, jak wybrać laptop gamingowy w tym artykule.

Gamingowy komputer stacjonarny — zalety

Komputer gamingowy jest doceniany przede wszystkim za wysoką wydajność i możliwość modyfikacji sprzętu w przyszłości. W obudowie PC bez trudu zmieszczą się topowe podzespoły w tym dedykowana karta graficzna, która może pracować pod wysokim obciążeniem przez długi czas. Dedykowana karta graficzna jest rzadko spotykana w laptopach gamingowych, dlatego gracze, którym zależy na układzie tego typu, powinni stawiać na komputery stacjonarne. Karta dedykowana ma własny układ chłodzenia, dlatego wykazuje większą odporność na przegrzanie.

Komputer gamingowy jest przystosowany do modyfikacji. Można wymienić w nim większość podzespołów i rozbudować pamięć RAM lub podłączyć dodatkowy dysk twardy. Ponadto gracz może podłączyć do komputera duży monitor, który zapewni mu znakomite wrażenia wizualne. Spory rozmiar ekranu dodatkowo poprawia refleks gracza w strzelankach i wyścigach.

Do komputera stacjonarnego można podłączyć wiele akcesoriów, które wraz z jednostką centralną tworzą atrakcyjne stanowisko gamingowe. Dzięki temu gracze mogą cieszyć się znakomitą jakością obrazu i dźwięku w rozgrywce oraz kontrolować bohatera w grze za pomocą myszki, klawiatury lub pada.

Więcej o komputerach gamingowych dowiesz tutaj: https://gaming.komputronik.pl/g/jaki-komputer-do-gier-najwazniejsze-cechy-komputera-gamingowego/

Laptop czy PC? Co jest lepsze dla gracza?

Wybór pomiędzy laptopem a komputerem gamingowym powinien skupiać się na indywidualnych preferencjach danego użytkownika. Jeśli gracz stawia przede wszystkim na mobilność, powinien kupić laptopa. W przeciwnym razie będzie zmuszony zrezygnować ze swojej ulubionej rozrywki w czasie podróży lub w przypadku braku przestrzeni na własne stanowisko gamingowe. Komputer stacjonarny dla gracza jest natomiast polecany użytkownikom, którym zależy na najlepszym stosunku jakości do ceny.  Komputer jest tańszy od laptopach o porównywanych podzespołach. Cena za mobilność jest wysoka i zdarza się, że notebook o podobnej wydajności kosztuje o 1000 zł więcej niż PC.

Jeśli gracz ma wystarczająco dużo miejsca, powinien przemyśleć stworzenie stanowiska komputerowego z PC. Dzięki niemu w pełni pozna przyjemność związaną z prowadzeniem rozgrywki. Duży ekran podkreśli detale grafiki w grze, a akcesoria gamingowe w postaci myszy, klawiatury, pada i słuchawek z mikrofonem ułatwią pokonywanie przeciwników i walkę w trybie multiplayer. Ponadto komputer łatwiej rozbudować w przyszłości, co ogranicza koszty związane z przygotowaniem sprzętu do uruchomienia premierowych gier w kolejnych latach.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *