Popularne

Artykuł

Dom i budownictwo

Drzwi na inteligentny zamek

Drzwi na inteligentny zamek

Innowacyjność smart powoli gości niemalże w każdym aspekcie naszego codziennego życia. Smartfony są już czymś oczywistym, bez czego nie wyobrażamy sobie dnia. Są także smart telewizory, smart sprzęt AGD, smart domowa instalacja świetlna i tak dalej. Mamy również możliwość skorzystania z oferty smart zamków do drzwi, które wyróżniają się nie tylko nowatorstwem i wygodą, ale też bezpieczeństwem.

Czym jest inteligentny zamek?

Zamek typu smart często spotyka się w korporacjach, hotelach lub obiektach administracji publicznej. Niemniej jednak stają się coraz bardziej popularne wśród zwyczajnych konsumentów, ponieważ są dopasowane do prawie wszystkich typów drzwi. Aby otworzyć drzwi z zamkiem takiego rodzaju nie potrzebujemy tradycyjnego klucza. Posiadamy natomiast „wirtualne klucze” (kartę magnetyczną, chip lub aplikację w telefonie). Szczególnym komfortem zwłaszcza dla osób prywatnych odznacza się opcja z aplikacją. Po zamknięciu drzwi z innowacją smart jesteśmy w stanie otworzyć je dzięki wykorzystaniu modułu NFC lub skanera linii papilarnych.

Drzwi wejściowe na zamek otwierany smartfonem – zalety

Otwieranie i zamykanie drzwi za pomocą smartfona jest niezwykle bezpieczną i sprawną metodą dostania się do zamkniętego pomieszczenia. Inteligentne zamki pozwalają na zapisanie w pamięci sprzętu i sparowanie telefonu komórkowego. W ten sposób możemy odblokować drzwi za każdym razem, gdy zbliżymy do nich smartfona. Uzupełniającą i w niektórych przypadkach zalecaną metodą uwierzytelnienia jest ustanowienie kodu PIN. Można go zasadniczo podać z poziomu aplikacji, co usprawnia kontrolę dostępu. Klamka na kod to wyjątkowo przydatne rozwiązanie wtedy, kiedy drzwi dzielą przestrzenie, gdzie znajdują się drogocenne przedmioty lub ważne dokumenty. Stąd są niezastąpione w archiwach lub u jubilerów. Co jednak w sytuacjach, kiedy zapomnimy telefonu? Niemalże każdy nowoczesny smart zamek pozwala na otwarcie go tradycyjnym, zapasowym, awaryjnym kluczem.

Otwieranie drzwi z użyciem smartfona – usługi montażu

Zamek otwierany za pomocą smartfona może zostać zamontowany umiejętnie, szybko i przede wszystkim tanio. Koszt samego urządzenia to z reguły kwota od 500 zł do 1000 zł, co nie jest dużą ceną za ogromny zakres możliwości, jakie gwarantuje. Jeżeli trafimy na producenta, który w swojej ofercie posiada usługę montażu, rekomenduje się, aby z niej skorzystać u tego samego sprzedawcy. Wówczas mamy pewność, że oferent dobrze zna sprzęt, jest doświadczony i może bez komplikacji zamontować zamek, a także, jeżeli wystąpi taka potrzeba, objaśnić nabywcy sposób jego poprawnego działania.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *