Popularne

Artykuł

Biznes

W jakich sytuacjach warto współpracować z software house?

W jakich sytuacjach warto współpracować z software house?

Chcąc utrzymać się na rynku i stanowić realną konkurencję dla innych firm z branży, potrzeba jest myśleć o nowoczesnych rozwiązaniach. Posiadanie dedykowanego oprogramowania stworzonego przez doświadczony software house (Wrocław), może w bardzo pozytywny sposób wpłynąć na rozwój biznesu.

Czym jest software house?

Software house to firma zajmująca się tworzeniem oprogramowań dedykowanych dla firm. Ich głównym zadaniem jest wydanie narzędzia, które w widoczny sposób usprawni wybrane procesy w przedsiębiorstwie, a co za tym idzie, przyspieszy czas realizacji podjętych projektów. Możliwe jest zatrudnienie całego zespołu do danego projektu lub outsourcing poszczególnych pracowników.

W wyspecjalizowanym zespole znajdują się nie tylko programiści, ale również m.in. analitycy, specjaliści od UX oraz UI, a także project managerzy. Ci ostatni odgrywają szczególną rolę w planowaniu i nadzorowaniu przeprowadzanych prac. Do ich zadań często należy również przekazywanie rezultatów klientowi, zbieranie feedbacku i dostarczanie go swojemu zespołowi.

W celu optymalizowania czasu i zasobów potrzebnych do realizacji danego zadania, sotfware house’y wykorzystują takie metody jak np. agile oraz sprinty. Dzięki nim projekty wykonywane są w częściach, a każda z nich konsultowana jest z klientem. W ten sposób na poszczególnych etapach rozwoju oprogramowania, można zauważyć, które jego elementy należy poprawić lub rozwinąć.

Doświadczony software house ceni sobie dobry kontakt z klientem (lub przedstawicielem klienta). Sprawnie działająca komunikacja pozwala na dostarczenie produktu, który w pełni zaspokoi potrzeby biznesu. Software house zapewnia również opiekę powdrożeniową, aby mieć pewność, że pracownicy wiedzą jak posługiwać się oprogramowaniem i że jest ono dla nich pomocne.

Kiedy warto zdecydować się na software house?

Zastanawiając się nad podjęciem współpracy z software housem, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • jakie są potrzeby mojej firmy?
  • czy posiadam budżet na skorzystanie z usług software house’u?
  • czy jest to jednorazowy projekt?

Każda firma posiada swoje indywidualne potrzeby, które mogą być zaspokojone dzięki właściwemu oprogramowaniu. Jednak nie zawsze konieczne jest stworzenie dedykowanego narzędzia. Na rynku dostępne są również gotowe rozwiązania, które w niektórych przypadkach wystarczą dla osiągnięcia założonych celów. Software house będzie szczególnie pomocny w przypadku firm, którym zależy na wyjątkowym narzędziu, niespotykanym u ich konkurencji. Oprogramowanie na zamówienie daje możliwość modyfikowania go wraz z ewolucją biznesu, dzięki czemu nieustannie stanowi realne wsparcie dla jego pracowników.

Dedykowane oprogramowanie jest droższe od tego gotowego, ale za to lepiej spełnia potrzeby danej firmy. Współpraca z software house jest również mniej czasochłonna jak i kosztowna, kiedy porówna się do ją do całego procesu rekrutacji oraz zatrudniania specjalistów we własnej firmie. Posiadanie na stałe teamu programistów generuje wysokie koszta, ale jest opłacalne kiedy firma na co dzień potrzebuje rozwijać kolejne oprogramowania. Dlatego należy wziąć pod uwagę, jakim budżetem się dysponuje i czy do wykonania jest pojedyncze zadanie, czy może cała seria.

Software house Wrocław może wygenerować rozwiązania zarówno dla małych jak i dużych firm. Najważniejsze jest zweryfikowanie ich potrzeb, dokładne określenie kosztów i dostarczenie zadowalające oprogramowania.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *