Popularne

Artykuł

IT

Jak zaoszczędzić czas i pieniądze na testowaniu oprogramowania? Zautomatyzuj je!

Jak zaoszczędzić czas i pieniądze na testowaniu oprogramowania? Zautomatyzuj je!

Bug, defekt, czy awaria to zjawiska doskonale znane każdemu programiście. U niektórych mogą budzić przerażenie. Nie da się ich jednak uniknąć podczas codziennie pracy. Były, są i będą  obecne w cyklu życia każdego oprogramowania. A co w sytuacji  jeśli wadliwy software trafi do użytkowników? Cóż wtedy reputacja firmy wśród klientów znacząco ucierpi.

Na szczęście istnieje testowanie, które stanowi rozwiązanie tych problemów. Testujemy właśnie po to, aby ryzyko wyprodukowania wadliwego oprogramowania zostało jak najbardziej zminimalizowane. Identyfikując i usuwając przyczyny powstawania defektów, zmniejszamy podatność systemu na awarie. Dlatego też testowanie stanowi jeden z ważniejszych elementów kontroli jakości oprogramowania (tzw. quality assurance). Zapotrzebowanie na usługi profesjonalnych testerów nigdy nie było tak duże jak obecnie. Nawet osoby bez doświadczenia w branży IT mogą zacząć pracę jako tester!

Tester manualny. Kurs video. Rozpocznij karierę w IT

Testowanie manualne można przeprowadzić w każdym rodzaju aplikacji. Procesy te mogą być wykonywane jednak wyłącznie przez człowieka. Dzięki temu ten typ testów doskonale sprawdza się w przeglądzie modułów interfejsu użytkownika (UI). Ponadto tester ma możliwość wejścia w rolę użytkownika końcowego i badać jego doświadczenia (UX). Jedna z podstawowych zasad testowania (a jest ich siedem!), mówi: wczesne testowanie oszczędza czas i pieniądze. W czasach, kiedy większość handlu przeniosła się do Internetu, zapotrzebowanie na testerów manualnych stało się ogromne. Może zostaniesz jednym z nich?

Selenium. Kurs video. Twój pierwszy automatyczny test w Python

Możesz zapytać: po co komu automatyzacja w testowaniu? Aby przyśpieszyć cały proces. Tak, po prostu po to. Jeśli jesteś programistą pythona (albo chcesz nim zostać) na pewno szczególnie tę automatyzację docenisz. W sytuacji, gdy w Twoich stacku znajdzie się umiejętność  obsługi Selenium, zyskasz możliwość dołączenia do ciekawych i dobrze płatnych projektów! Naucz się przeprowadzać testy zgodnie z SOLID, poznaj dobre praktyki stosowane podczas pisania kodu w Pythonie i dowiedz się czego…. Nie testować.

Frontend Developer. Kurs video. Testowanie kodu w JavaScript

Programowanie w dużej mierze polega na cofaniu się linijka, po linijce i szukaniu błędów, bugów oraz złośliwych chochlików mieszających w kodzie. Wszystko to po to, aby oddać klientowi perfekcyjnie działający produkt i budować sobie opinię dobrego programisty. Stąd wynika potrzeba zatrudnienia QA engineera, który w całości poświęci się wyłapywaniu nieścisłości. Najprościej i najszybciej będzie wdrożyć testy automatyczne! Pomoże Ci to uniknąć mozolnych i długotrwałych testów ręcznych oraz błędów ludzkich Zyskaj konkretne umiejętności automatycznego testowania napisanego kodu i czas!

Testy automatyczne kodu Python. Kurs video. Pisanie testów jednostkowych od podstaw

Umiejętność pisania automatycznych testów z wykorzystaniem wbudowanej w język Python biblioteki unittest jest bardzo owocna w pracy programisty. Dobre praktyki rozwijania testów,  metodyka given – when – then oraz Zasady DRY (don’t repeat yourself) to tylko niektóre z zagadnień, z którymi zapoznasz się podczas kursu. Nabierz wprawy w pisaniu testów jednostkowych, które będą sprawdzały nawet najbardziej szczegółowe funkcje za Ciebie!

Czysty kod. Kurs video. Pisz przejrzyściej, efektywniej i SOLIDniej

Najprawdopodobniej termin „Czysty kod” jest Ci doskonale znany. Pewnie spotkałeś się z nim podczas niejednej rozmowy kwalifikacyjnej. Wiesz też, że dobrego programistę poznać można po sposobie, w jaki pisze swój kod. Wciel w życie dobre nawyki tzw. Code Style, rozeznaj się w plusach i minusach stosowania testów, poznaj techniki używanych do eliminowania naruszenia SRP. Ponadto poznaj dobre techniki, które umożliwią Ci budowanie kodu dobrej jakości. Przekrój tych praktyk będzie szeroki, ale w końcu jakość jest terminem subiektywnym.

Testowanie aplikacji w React.js. Kurs video. Praca z biblioteką Jest.js

Rozwój Internetu oraz telefony będące stale połączone z siecią wymusiły tworzenie aplikacji otwieranych, nie tylko klasycznie, ale również w przeglądarkach (także mobinych). Przykładem na to jest, chociażby Netflix, czy Instagram. Dlatego tak istotna jest znajomość biblioteki Rect.js. Użyto jej bowiem do stworzenia tychże aplikacji. A jak wiadomo, im większa i bardziej złożona aplikacja, tym trudniej ją utrzymać. Aby zapobiec awariom, należy stale testować kod. Tu z pomocą przychodzą… testy automatyczne! Pisanie testów z wykorzystaniem biblioteki Reackt.js jest niezwykle wygodne i często stanowi naturalny kierunek dalszego rozwoju aplikacji.

***

Powyższe propozycje czekają na Ciebie w serwisie Videopoint.pl, który obchodzi 7 urodziny! Z tej okazji możesz zgarnąć szkolenia online z 90% rabatem, a nawet zgarnąć GRATIS.

https://videopoint.pl/go-7latvideopointurodziny

 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *