Popularne

Artykuł

Sprzęt

Wskazówki dotyczące maksymalizacji wydajności baterii telefonu komórkowego

Wskazówki dotyczące maksymalizacji wydajności baterii telefonu komórkowego

Każdego roku producenci smartfonów podarowują światu techniki nowe wersje smartfonów. Wśród funkcji, ludzie oczekują, że w nowych smartfonach jest poprawa żywotności baterii. Ale to, w jaki sposób korzystasz ze smartfonu, jest ostatecznym wyznacznikiem wydajności baterii smartfona, niezależnie od tego, jak energooszczędny on jest.

Oto kilka wskazówek, które po zastosowaniu mogą w znacznym stopniu wydłużyć żywotność baterii Twojego telefonu komórkowego.

  1. ZAINSTALOWAĆ NOWE AKTUALIZACJE APLIKACJI

Programiści stale aktualizują aplikacje, aby uczynić je bardziej energooszczędnymi, szybszymi i wolnymi od błędów, a my przeszliśmy przez kilka ostatnich aktualizacji. Chociaż jest kilka wyjątków, w większości przypadków nowsze wersje aplikacji są przyjazne dla baterii. Dlatego powinieneś być na bieżąco z nowymi aktualizacjami i upewnić się, że wszystkie aplikacje na Twoim telefonie komórkowym są w ich najnowszych wersjach. Wykonanie tego będzie bardzo korzystne dla żywotności baterii telefonu.

  1. WYŁĄCZ AUTO-SYNCHRONIZACJĘ APLIKACJI

W tym samym oddechu (i nieco sprzecznie), należy również wyłączyć auto-sync na aplikacje, aby wydłużyć żywotność baterii telefonu. Po włączeniu funkcja auto-sync umożliwia automatyczne odświeżanie aplikacji podstawowych, takich jak Kalendarz, Gmail i Twitter. Podczas gdy auto-synchronizacja pozwala aplikacjom mieć tylko najnowsze funkcje, jest to kolejna energochłonna funkcja na baterii Twojego telefonu komórkowego. Oto jak wyłączyć opcję auto-sync w telefonie: Ustawienia > Konto Google > Wyłącz automatyczną synchronizację.

  1. WŁĄCZYĆ TRYB SAMOLOTU

Innym sposobem oszczędzania baterii telefonu jest włączenie trybu samolotowego. To, co to robi, to wyłączanie odbiornika telefonu, uniemożliwiając mu ciągłą rejestrację różnych sieci. Jest to również przydatne, gdy w telefonie bateria jest na wyczerpaniu i nie można znaleźć miejsca, aby podłączyć go do źródła zasilania. Z telefonu w trybie samolotowym, można korzystać z tych aplikacji, które nie wymagają łączności, takich jak aplikacje multimedialne. Pamiętaj, aby włączyć tryb samolotowy telefonu tylko wtedy, gdy nie oczekujesz żadnych ważnych połączeń, SMS-ów lub wiadomości e-mail.

  1. MODYFIKUJ APLIKACJE KORZYSTAJĄCE Z LOKALIZACJI

Włączanie lokalizacji jest idealne, gdy korzystasz z aplikacji na swoim smartfonie, które wymagają informacji o tym, gdzie jesteś, takich jak Tinder lub Google Maps. Jeśli jednak chcesz zachować żywotność baterii, musisz ostrożniej korzystać z lokalizacji na telefonie. Rozważ więc wyłączenie lokalizacji w telefonie, gdy po prostu wykonujesz połączenia lub czytasz eBooka.

  1. WYŁĄCZYĆ WIBRACJE

Producenci smartfonów myśleli, że fajnie byłoby mieć klawiaturę smartfona z łagodnymi wibracjami podczas pisania i mieli rację. Ale drgania mają swoje minusy, ssą sok bezpośrednio z baterii twojego telefonu komórkowego. I to nie tylko wibracje pisania na klawiaturze są czarną dziurą energetyczną, nawet powiadomienia wibracyjne są obciążeniem dla oszczędzania energii w akumulatorze. Wyłączanie wibracji to długa droga do maksymalizacji żywotności baterii smartfona.

PODSUMOWANIE

Nigdy nie jest to dla Ciebie zabawne doświadczenie, a tym bardziej, gdy oczekujesz ważnego połączenia lub wiadomości e-mail. Korzystając z tych wskazówek może wydawać się przeszkodą w odkrywaniu pełnego potencjału Twojego telefonu komórkowego, są one ważne, jeśli chcesz zmaksymalizować wydajność pracy na baterii Twojego smartfona.

Podobne artykuły