Popularne

Artykuł

Technologia

Technologia, która stoi u podstaw zapobiegania zmianom klimatycznym

Technologia, która stoi u podstaw zapobiegania zmianom klimatycznym

To gorący temat i od dłuższego czasu jest przedmiotem gorącej debaty – kwestia zmian klimatycznych.

Z jednej strony mamy ludzi, którzy dyskutują o tym, że to bardzo realna sprawa i że nasze zachowanie jako ludzi ma szkodliwy wpływ na dobro planety. Z drugiej strony mamy tych, którzy mówią, że to po prostu nieprawda.

Chociaż argument ten ma dwie strony, nauka popiera teorię, że jest to dla nas bardzo realne i potencjalnie niebezpieczne zagrożenie. Ale jak to robią? Cóż, za dowodzeniem nauki o zmianach klimatu kryje się pewna technologia.

Technologia

Chociaż istnieje całkiem sporo sposobów, które pomagają naukowcom w ich dążeniu do całkowitego udowodnienia zmian klimatycznych, jednym z nich jest RTU. Są to zdalne jednostki telemetryczne, które umożliwiają osobom korzystającym z nich zbieranie i przekazywanie danych ze zdalnych obiektów, które mogą być umieszczone w najtrudniejszych warunkach na świecie.

Oznacza to, że można umieścić je wszędzie i pobierać dane z największych otchłani takich miejsc jak Arktyka, aby pomóc we wprowadzeniu w życie realiów zmian klimatu.

Oczywiście, istnieją również bardzo dobrze wyposażone zasoby wykorzystywane przez globalne agencje kosmiczne, które znajdują się w przestrzeni kosmicznej, w powietrzu i na ziemi, aby naprawdę pomóc uzyskać ogólny obraz tego, co się dzieje. W rzeczywistości, dzięki tym danym NASA twierdzi, że obecna tendencja do ocieplenia jest prawdopodobnie wynikiem działalności człowieka od połowy XX wieku, i określa to z ponad 95% prawdopodobieństwem.

Czy technologia może pomóc?

Oczywiście kolejnym ważnym pytaniem jest to, czy technologia może nam pomóc w ograniczeniu zmian klimatycznych, jak również czy może nam to pokazać?

W samych Stanach Zjednoczonych rocznie do atmosfery trafia ponad 1,5 miliarda ton bezbarwnych, bezwonnych gazów cieplarnianych. Według naukowców będzie to oczywiście miało znaczący wpływ na Ziemię. Oczekuje się, że efekt cieplarniany będzie on rósł z roku na rok.

Podczas gdy przedsiębiorcy pracują nieustannie, aby produkować czystą energię, z wykorzystaniem energii słonecznej i wiatrowej, zarówno tańszą, jak i bardziej atrakcyjną, tempo wzrostu jest znacznie wolniejsze niż w przypadku paliw kopalnych.

Nawet przy przyjmowaniu wielu zielonych programów, wygląda na to, że chociaż technologia ta istnieje, to jednak stosunkowo powolne wprowadzanie jej na rynek w porównaniu z innymi, sprawia, że technologicznemu światu niezwykle trudno jest uchronić nas przed zmianami klimatu. Co sprawia, że zadajemy sobie pytanie – czy jest już za późno? To właśnie odkrywać będą naukowcy i technologia.

Podobne artykuły