Popularne

Artykuł

Sprzęt

Dyktafony szpiegowskie i ich zastosowania

Dyktafony szpiegowskie i ich zastosowania

Są to urządzenia służące do rejestracji dźwięku. Najprostsze modele niewiele różnią się od tych używanych przez dziennikarzy do nagrywania wywiadów lub przez studentów do rejestracji wykładów. Zasadniczą różnicą jest rodzaj obudowy urządzenia, który pozwala na jego użytkowanie bez wiedzy otoczenia. Zakamuflowane w przedmiotach codziennego użytku dyktafony szpiegowskie nie wzbudzają żadnych podejrzeń. Mogą być używane podczas rozmów na żywo, a dyskretnie pozostawione w pomieszczeniu lub w samochodzie zamieniają się w proste urządzenie podsłuchowe.

Mogą służyć do monitorowania sytuacji w firmie lub w domu, pomagają kontrolować aktywność dzieci lub osób w podeszłym wieku. Można za ich pomocą utrwalać rozmowy biznesowe i ustne umowy – takie nagrania w razie potrzeby stanowić będą cenny dowód w postępowaniu sądowym. Trzeba jednak pamiętać, że posługując się dyktafonami szpiegowskimi można naruszyć przepisy prawa, dlatego przed ich użyciem warto zasięgnąć opinii prawnika.

Gdzie kupić dyktafony szpiegowskie?

Sklep-seko.pl to firma z ponad 20-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w urządzeniach mikroelektroniki specjalnej zwanych potocznie szpiegowskimi. W ofercie oprócz dyktafonów szpiegowskich posiada także urządzenia podsłuchowe, wykrywacze podsłuchów, kamery, specjalistyczne oprogramowanie, specjalistyczne mikrofony, a także systemy do monitoringu pojazdów. Sklep-seko.pl współpracuje z agencjami detektywistycznymi co pozwala na ciągłe testowanie sprzętu w warunkach operacyjnych i jego ulepszanie. Urządzenia oferowane przez sklep-seko.pl objęte są gwarancją, a firma zapewnia zarówno serwis pogwarancyjny jak i służy fachowymi poradami przed dokonaniem zakupów.

Jak ukryć dyktafony szpiegowskie?

Te, które zainstalowane są w różnego rodzaju sprzętach codziennego użytku nie wymagają dodatkowego kamuflażu. Mogą to być długopisy, pendrivy, modne smartwatche, zawieszki do naszyjników, ładowarki czy listwy zasilające. Dyktafony bez takiej obudowy mają bardzo niewielkie rozmiary ibez problemu dają się ukryć w biurze lub w samochodzie bez wiedzy właściciela. Bardziej zaawansowane modele zabezpieczone są przed odczytem danych w razie przypadkowego odnalezienia. Niektóre dyktafony szpiegowskie mogą nagrywać dźwięk ponad 150 godzin bez przerwy. Aktywowane są określonymi dźwiękami dochodzącymi z otoczenia, można ustawić także kalendarz ich działania – na przykład tylko w godzinach pracy firmy. Dyktafony szpiegowskie pomagają zadbać o bezpieczeństwo w firmie i w domu.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *