Popularne

Artykuł

Sprzęt

Czym różni się klawiatura niskoprofilowa od zwykłej?

Czym różni się klawiatura niskoprofilowa od zwykłej?

Osoby planujące zaopatrzyć się w klawiaturę zastanawiają się nad zwykłymi modelami i niskoprofilowymi. Użytkownicy bardzo często nie wiedzą, który produkt będzie dla nich lepszym rozwiązaniem. Należy mieć świadomość, że niskoprofilowe klawiatury są lepsze od zwykłych w wielu aspektach.

Ergonomia

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że modele niskoprofilowe są przede wszystkim bardziej ergonomiczne. Jest to oczywiście spowodowane ich wysokością. Dzięki temu, że klawiatury są niższe, to użytkownicy mają możliwość trzymania niżej swoich dłoni. W ten prosty sposób nie jest tworzony niezdrowy kąt między przedramieniem, a dłonią. Przeważnie ten kąt będzie powodował ucisk na nadgarstku, a także przyczyni się do tego, że dana osoba będzie utrzymywała napięcie w przedramionach. W rezultacie może to doprowadzić do wystąpienia bólu. Osobom pracującym na wysokoprofilowych klawiaturach rekomendowane jest zaopatrzenie się w dodatkowe podkładki pod nadgarstki. Należy jednak zaznaczyć, że w znacznej większości klawiatur niskoprofilowych dostępnych na rynku, wspomniane produkty mogą okazać się zbędne. W najprostszym możliwym ujęciu niskoprofilowe klawiatury będą świetnym kompromisem między ergonomicznymi, a standardowymi wysokoprofilowymi modelami.

Komfort pisania

Jest to kolejny atut omawianego rozwiązania. Warto wiedzieć, że w klawiaturach niskoprofilowych klawisze będą miały znacznie mniejszą drogę do pokonania niż w przypadku standardowych klawiatur. Bardzo korzystnie będzie to oddziaływać na prędkość pisania użytkownika. Osoby, które na co dzień korzystają z laptopa są przyzwyczajone do niskoprofilowych klawiatur. Dzięki temu dana osoba stosunkowo szybko przyzwyczai się do pisania na innym modelu tego rodzaju klawiatury. Użytkownicy będą zarówno szybciej pisać, jak i robić mniej literówek. Istotne znaczenie będzie miało dobranie przełączników. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo duża liczba producentów ma przełączniki, które są dedykowane klawiaturom niskoprofilowym.

Liczne korzyści dla graczy

Należy mieć świadomość, że niskoprofilowe klawiatury są znacznie lepszym rozwiązaniem dla graczy. Wymagają bowiem mniejszego skoku klawisza, by został aktywowany przełącznik. Oczywiście będzie to miało przełożenie na znacznie szybszy czas reakcji w grach. Rekomendowane jest przed podjęciem decyzji o zakupie zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku klawiatur niskoprofilowych potencjalni klienci będą mieli mniejszy wybór przełączników. Najlepszą opcją będą przełączniki liniowe.

Podsumowanie

W najprostszym możliwym ujęciu fakt, że są niższe będzie miał przełożenie na znacznie lepszą ergonomię pracy. Ponadto w trakcie korzystania z tego typu produktów użytkownicy nie będą mocno obciążać nadgarstka. Oznacza to, że będą mogli pracować zdecydowanie dłużej. Nie można zapomnieć, że omawiany rodzaj klawiatury będzie świetnym wyborem dla graczy. Należy zaznaczyć, że drogę, jaką będzie musiał przebyć dany klawisz do aktywacji przełącznika będzie krótsza. Oczywiście przełoży się to na krótszy czas reakcji.

Więcej informacji o klawiaturach niskoprofilowych znajdziesz na stronie https://www.gram.pl/artykul/2020/02/12/szybkie-i-kompaktowe-klawiatury-niskoprofilowe-dla-graczy-top-5.shtml

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *