Popularne

Artykuł

Sprzęt

Jaki telefon dla seniora wybrać?

Jaki telefon dla seniora wybrać?

Seniorzy to grupa prawdopodobnie najbardziej zróżnicowana pod kątem rozwoju technologicznego. W tej grupie znajdziemy zarówno osoby, które swoją wiedzą o nowinkach technologicznych zawstydziłyby niejednego 30 latka, jak i osoby, dla których telefon to zło konieczne i najchętniej ciągle korzystałyby z urządzeń stacjonarnych. Wybierając telefon dla seniora, warto zwrócić uwagę nie tylko na to, żeby był prosty w obsłudze, ale również by posiadał przycisk SOS ułatwiający szybkie wezwanie pomocy. Poniżej dowiesz się jaki telefon dla seniora wybrać.

Jaki telefon dla seniora wybrać?

Wybierając telefon dla seniora, możemy zdecydować się na urządzenie dotykowe, z klawiaturą oraz z klapką. Jednym z najważniejszych parametrów decydujących o wyborze powinien być rozmiar i czytelność przycisków. Z wiekiem pogarszają się możliwości manualne oraz ostrość widzenia, seniorom dużo trudniej jest precyzyjnie wybierać małe przyciski, mogą więc one zniechęcać ich do korzystania z telefonu. Urządzenie powinno umożliwiać swobodne wybieranie numeru kontaktu i pisanie wiadomości SMS.

Kolejnym istotnym kryterium jest czytelny ekran, istotne jest zarówno, by było on duży, jak i by czcionka była maksymalnie prosta i wyraźna. Jeśli decyzja padnie na smartfon dla seniora, należy wybrać model z intuicyjnym, prostym interfejsem.

Wybór telefonu powinien również uwzględniać pojemność baterii i sposób ładowania. Model dla seniora powinien mieć maksymalnie długi czas działania w tracie rozmów i użytkowania. Warto rozważyć wybór urządzenia, które może być ładowane dzięki ładowarce indukcyjnej. Seniorzy mogą mieć trudność, by precyzyjnie trafić kablem do gniazda ładowania, a dzięki ładowarce indukcyjnej wystarczy, że będą odkładać telefon w wyznaczone miejsce.

Ze względu na częste pogorszenie słuchu u seniorów, należy również zwrócić uwagę na to, by telefon był odpowiednio głośny. Dzięki temu osoba starsza szybciej usłyszy dzwoniący telefon, ale również będzie miała lepszy komfort rozmowy, ponieważ nie będzie musiała ciągle prosić rozmówcy o powtórzenie kiepsko słyszalnych słów.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę, by urządzenie posiadało przycisk alarmowy, z którego senior będzie mógł skorzystać, jeśli źle się poczuje. Naciśnięcie przycisku może generować połączenie z wybranym wcześniej numerem telefonu do osoby bliskiej lub wysłanie wiadomości SMS. Dodatkowym udogodnieniem może być przycisk blokujący telefon lub klapka, które zapobiegną przypadkowemu włączeniu telefonu.

Ranking telefonów dla seniorów

W tradycyjnych urządzeniach z klawiaturą manualną na prowadzenie wysuwa się telefon myPhone Halo Easy. Model ten ma duże klawisze, a jego bateria umożliwia do 10 dni działania. Wyposażony został w przycisk SOS, latarkę, aparat, moduł Bluetooth oraz wejście na kartę microSD. Wśród modeli z klapką warto zwrócić uwagę na telefon myPhone Rumba 2. W tym modelu bateria pozwala na około tydzień użytkowania. Ma stosunkowo duży wyświetlacz oraz ładowarkę, w którą wystarczy włożyć urządzenie. Ranking smartfonów zwraca uwagę na model Motorola E7 Power. Urządzenie zostało wyposażone w czytelny wyświetlacz z przekątną 6,5 cala, a wbudowana pamięć ma 64 GB. Ponadto model ten zapewnia możliwość łatwego wykonywania zdjęć i nawiązywania rozmów wideo.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *