Popularne

Artykuł

Sprzęt

Kilka powodów, dla których warto kupić iPhone 14

Kilka powodów, dla których warto kupić iPhone 14

Jak co roku mamy okazję przywitać nowy model iPhone’a. Pierwszy telefon od Apple namieszał na rynku już 15 lat temu, a ich smartfony dalej cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Czym zaskakują nas producenci tego telefonu w 2022 roku?

Dlaczego akurat iPhone?

Według wielu – cena za urządzenia firmy Apple jest dość kontrowersyjna. Z łatwością można zauważyć, że telefony te znacznie różnią się od innych smartfonów.

System iOS zapewnia stabilne działanie naszego smartfona, dzięki czemu nie musimy bać się o ewentualne awarie, czy też zawieszenia, które występują o wiele rzadziej, niż na urządzeniach z systemem Android. System operacyjny zapewnia wieloletnie wsparcie naszego telefonu – nawet do 5 lat od daty produkcji, dzięki czemu starsze modele nie pozostają w tyle. Kolejnym dużym plusem jest banalna synchronizacja urządzeń. Produkty firmy Apple współpracują razem bez żadnych problemów. Możemy połączyć ze sobą m.in. telefon, iPad, czy też zegarek. Synchronizacja tych urządzeń pozwala nam na szybkie wysyłanie i odbieranie zdjęć, utworów, a także wiadomości.

Firma Apple ma doskonałe podejście do klienta, a ich dział wsparcia działa nienagannie. Kupując iPhone’a otrzymujemy w zestawie genialny standard obsługi, dzięki któremu nasze usterki rozwiązywane są w ekspresowym tempie. Decydując się na zakup iPhone’a, nie musimy bać się o bezpieczeństwo naszych danych. Firma oferuje usługę iCloud, za pomocą której możemy bezpiecznie przechowywać olbrzymie ilości plików.

iPhone 14 – Co nowego?

W najnowszym modelu iPhone’a znajdziemy procesor Apple 16 Bionic, który zużywać ma aż 30% mniej energii, niż poprzedni model. iPhone 14 posiada ekran typu OLED zaprojektowane przez koreański Samsung Display. iPhone 14 Pro otrzyma aparat 48 Mpix, mający możliwość nagrywania filmów w jakości 8K. Modele iPhone 14 i iPhone 14 Max otrzymają matryce 12 Mpix. W iPhone 14 pojawia się również nowy aparat do Selfie, mający za zadanie zapewnić robienie świetnych zdjęć. Apple pracuje nad nowymi funkcjami, które mają ułatwić użytkownikom życie codzienne. Jedną z nich jest np. funkcja wykrywania wypadków samochodowych. Dzięki pomiarowi skoku siły grawitacyjnej, telefon będzie w stanie wezwać służby ratunkowe, tym samym często ratując nam życie.

Następną nowością, którą zajmuje się Apple, jest komunikacja satelitarna, pozwalająca na zgłaszanie awarii w miejscach, w których nie ma zasięgu. W najnowszym modelu iPhone’a producenci zrezygnowali również z notcha. Jest to wcięcie w wyświetlaczu, które w najnowszym modelu zostaje usunięte, a zamiast tego otrzymujemy dwa małe otwory na górze ekranu. W modelach Pro i Pro Max tytanowa ramka zostaje zastąpiona przez stal nierdzewną. Zmienia się również pojemność akumulatora, która w poszczególnych modelach wygląda tak:

  • iPhone 14 – 3279 mAh
  • iPhone 14 Pro – 3200 mAh
  • iPhone 14 Max – 4325 mAh
  • iPhone 14 Pro Max – 4323 mAh

iPhone 14 – Czy warto?

Jeżeli jesteś fanem nowych technologii i korzystasz z udogodnień telefonów marki Apple, to na pewno nie pożałujesz zakupu iPhone’a 14. Smartfon ten daje nam ogromne możliwości, które ciężko znaleźć w innych aparatach komórkowych. iPhone’a kupujemy na kilka lat, mając pewność, że będzie dalej wspierany przez aktualizacje. Telefon bardzo wolno traci na wartości, więc nie powinno być problemem ewentualne odsprzedanie go.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *