Popularne

Artykuł

Technologia

Jak wyczyścić zbędne GB na MacBooku?

Jak wyczyścić zbędne GB na MacBooku?

Częste korzystanie z komputera powoduje gromadzenie się na dysku niepotrzebnych plików. Ich nadmiar powoduje spadek wydajności urządzenia, wydłużając czas wykonywania operacji. Aby przywrócić mu sprawność, warto przeprowadzić czyszczenie zbędnych GB.

Czyszczenie MacBooka czyli usuwanie śmieci

Dysk MacBooka ma ograniczoną pojemność, dlatego od czasu do czasu trzeba przeprowadzić jego czyszczenie. Dzięki niemu usuniesz niepotrzebne pliki, zwolnisz przestrzeń na nowe dane i przyspieszysz pracę urządzenia. Usuwanie śmieci możesz przeprowadzić w czterech prostych krokach.

Uporządkuj biurko MacBooka

Zapisywanie plików na biurku jest częstą praktyką stosowaną przez osoby początkujące. W efekcie, po pewnym czasie tło przestaje być widoczne pod dziesiątkami ikon. Nie pozostaje to bez wpływu na pracę urządzenia. Dlatego porządkowanie zacznij od pogrupowania i selekcji plików na biurku MacBooka.

Przejrzyj folder: pobrane

Folder: pobrane zazwyczaj jest prawdziwym koszem na śmieci komputera. W większości systemów trafia do niego wszystko, z czego korzystasz za pośrednictwem sieci. Wiele plików ma duży rozmiar, zajmując przestrzeń dysku nawet wtedy, gdy już je przejrzysz i usuniesz do kosza. Dotyczy to również instalatorów. Przechowywanie ich jest błędem. Jeśli zechcesz skorzystać z takiej aplikacji po raz drugi, zapewne będzie już dostępna w nowszej wersji.

Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki

Otwieranie stron internetowych niekiedy wiąże się z koniecznością zaakceptowania polityki stosowania cookies. Każde takie klikniecie pozostawia ślad w Twojej przeglądarce, w której gromadzą się duże ilości danych. Usunięcie ich pozwoli Ci zyskać sporo miejsca na dysku.

Znajdź i usuń ukryte pliki

Często zdarza się, że nie widzisz wielu plików na dysku, ponieważ są ukryte. Pomimo to zajmują przestrzeń i spowalniają pracę urządzenia. Aby je znaleźć i dokonać selekcji wystarczy, że otworzysz dowolny folder i użyjesz skrótu klawiaturowego: Shift + Command + . (kropka).

 

Czyszczenie dysku możesz też powierzyć profesjonalistom z serwisu, o czym dowiesz się ze strony  http://macforce.pl/serwis/naprawa-macbookow-i-komputerow-mac/czyszczenie-komputera. Pamiętaj też, aby każdą taką operację kończyć opróżnieniem kosza. Nie wystarczy jedynie usunąć pliki z folderów. Pozostając w koszu są one fizycznie obecne na dysku i nadal zajmują na nim miejsce.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *